Domače omrežje - prosim za pomoč

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Je MACa klonirat ni treba že dolgo, pa še to je bilo treba samo, če se ti ni dalo sporočit novega naslova ISPju.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Moje zahteve so manjše. Iz PC 1 želim dostopat do PC 2 in printerja. Mreža mora ostati taka.

pc B.jpg
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Tu moraš samo printer dati v skupno rabo. Žal mora biti PC2 prižgan, da lahko PC1 printa.
Če ima modem USB port, poizkusi tiskalnik tja priklopiti. Kateri modem imaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Da si sposodim temo:
V hiši imamo ruter/modem od Telemacha (TM) - Ubee EVW32C in brezžično se vsi lepo povezujemo nanj.
Ker pa želimo pri TVju v dnevni postavit EON box, bi moral do TVja potegnit UTP kabel, kar pa žal ni možno.
Doma se mi potika en stari ruter (LevelOne WBR-6001), ki sem ga želel uporabiti kot dostopno točko preko katere bom povezal EON box s kablom.
Dva dni poskušam vse živo, da bi na prenosniku, ki ga povežem s kablom s tem WBR-6001 dostopal do interneta, pa mi ne uspe.
Ubee DHPC:
ubee wifi modem_DHCP settings.jpg

WBR-6001:
- DCHP off (ko izklopim DHCP, se ne morem več povezat z 192.168.0.1 v ta ruter, zato moram na prenosniku v lastnostih kartice določit: IP address, Default getaway in Prefered DNS, da lahko potem spet pridem z 192.168.0.100 (ki sem mu ga določil) do ruterja
dhcp off.jpg
- WDS: dam scaning AP im mi najde Ubee-ja, katerega naslov skopiram v Remote AP MAC:
wds settings result.jpg

Kaj bi še moral naredit, da bi se WBR povezal wireless na Ubee-ja, da bi imel internet in bi lahko potem EON box povezal s kablom na WBR?
Ker sem že malo blesav in ne vem več naprej, bi prosil, če lahko nekdo to razloži po domače.
Bil bi zelo hvaležen.
Hvala
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
A ti EON boxi se priklapljajo direkt v internet ali gredo v ločeno omrežje, kot so šli D3 BOXi?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Eon box je prikljucen preko ethernet kabla na router... Ne potrebuje nobenega posebnega porta ... Poleg tega je prikljucen se preko coax-a, ce gre za kabelsko omrezje ... D3 Box pa je pri meni prikljucen samo preko coax-a (na TVju spodaj pri tastu ni ethernet prikljucka) ... in recimo ogled nazaj deluje brez interneta ... torej gre vse preko koaksialnega kabla ...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Ja D3 se poveže z lastnim Docsis modemom ali pa v primeru na optiki imam na modemu ločeno dva porta samo za D3 box. Zato me je zanimalo kako je zadeva izvedena pri EONu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tako je, lahko se (in običajno se) povežejo v običajno lokalno mrežo z dostopom do interneta enako kot ostale naprave. Nimajo ločene mreže, ki je potrebna za delovanje D3 boxa.

Kar se tiče coaxa, so pa hibridni Kaoni vedno priklopljeni tudi na coax za live v njihovem omrežju (tudi na optiki, kjer imaš od CPE dalje itak oboje. Tako imam jaz recimo v spalnici Kaona na LAN+coax). So pa nekateri tu javili, da so tudi na njihovem omrežju dobili SDMC ALL IP box, kjer gre pa vse prek IP. Tako da vprašanje kaj dobiš.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Zadevo rešil tako, da sem priklopil en stari kitajski WiFi Repeater, ki je sicer dal od sebe hitrost 9/2, kar pa je hvalabogu dovolj za EON. Zadeva dela. Starega ruterja mi pa ni uspelo skonfigurirat.