Domača pizzerija

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kako doma pečete pizze? Doma smo začeli v protfanu s tisto real deal domačo pizo. Potem smo dali v novejšo pečico, ki ima 300 stopinj litoželezno plato in je bil precejšen preskok. Zdaj kraljuje pečka na pelete....500 stopinj, kot v pizzeriji. Vse pizze so po svoje ok, samo ta zadnja zahteva še predpripravo, da res zasije rezultat. Delamo klasični recept Verrace standard, moke se pa sedaj tudi že dobijo. Pa ne sedaj debata katera je boljša, amapk kako delate in kaj se obnese.
cool-1.gif


http://www.pizzanapoletana.org/public/pdf/disciplinare%202008%20UK.pdf

Prej:


Sedaj:
 
Nazadnje urejeno:

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Saj veš kaj sem ti rekel, ko sem probal tole tvojo

Spet si dal božičku delo 🍻🍺
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Mam en recept za testo, k mi ga je dal že 15 let nazaj en picopek. Itak je mal predelan oziroma ko tokrat delaš s testom je vse že mal automatik in se pač moki prilagodiš. Itak je princip isti, ostalo pa nianse. Nažgat pečico do daske in to je to.Tale igračka je na must have listi, sam bo še mal počakala, do takrat pa pečica in Weber.
 
Nazadnje urejeno:

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Kamin s tlemi iz šamota fejst zakurim, žerjavico povlečem nastran, na tla položim pico, pokrijem z gusastim pokrovom od podpeke in pokrijem pokrov z žerjavico. Se pa priporočam za kak recept za testo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Tudi jaz prosim za kako kul testo. Vem, da je treba dat cist malo kvasa in vzhajat za mrzlem dan ali vec. Predvsem me zanima, katero moko kupujete za to.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Tudi jaz prosim za kako kul testo. Vem, da je treba dat cist malo kvasa in vzhajat za mrzlem dan ali vec. Predvsem me zanima, katero moko kupujete za to.

Tip 00. Pri nas jo je težko ali pa ne mogoče dobit, v Italiji je pa 0,36€/kg.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hvala!

Torej 3g (TRI grame) kvasa je res dovolj za kar nekaj pizz?
shocked-1.gif


Kaj pomeni "rising boxes"? To so tiste klasične visoke posode, kjer zmešaš testo ali kaj posebnega?


Torej zjutraj naredim maso ob 8:00, , dam počivat za 2 uri do npr 10:30. Dam v "Rising boxes" za 6 ur, do 16:30. Naložim sestavine in spečem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Tisto je za suhi kvas, zna bit pa pol kocke svežega na kilo moke vrh glave dovolj, če delaš počasi in se ti ne mudi.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
870
19
18
Ljubljana
Ciro Salvo naj bi imel takole:
Flour: 100%
Water: 71%
Salt: 3%
Fresh Yeast: 0.035%

Fermentation period: 20 hours (in balls) (poleti ko je topleje lahko tudi samo 12 ur)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Samo, to jo je potrebno ornk zaviti z nečem? Da se ne posuši kugla in naredi skorja, pa ima obenem plac rasti. Kako?
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
1. Lahko še kako rečemo glede zaporedja nalaganja na pizzo?

Paradižnikova omaka: Prva plast
Sir/Mozarella: Druga plast če je salama suha, če ni suha, potem je tretja plast.
Nesuhe Salame: Druga plast
Suhe Salama: Tretja plast
Gobice: Za sirom in salamo
Ostala zelenjava: za sirom in zelenjavo...
....

2. Pa še kak dober recept za pizzo obložiti, da ne govorimo samo z klasikah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Slick

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
V prvem postu je tradicionlani recept oz. zaščiten standard napoletane. Moka je lahko tipo 500 naša - se obnese. Je pa dejansko 3g svežega kvasa na 1800gr moke in cca 1l vode. Lahko se dela tudi z drožmi, saj je postopek dolge fermentacije. Dela se na težo ne na volumen. Soli precej....ampak ja...to je to. Testo vzhajam včasih v hladilniku 48 ali več ur v masi, potem ga dam ven za dve.tri ure in naredim hlebčke enkrat, ko oživi. Nobene škode pa ni slediti originalnemun receptu.
wink-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Omake zelo malo, v bistvu premazes povrsino, ne zlivas po testu. Mozzarele malo, če je mokra, več če je tista čvrsta oz, kak drug sir. Vse ostalo po vrhu, ampak ne da se prekriva. Začimbe in špric olivnega olja po vrhu.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Pacam oluplene pelate lepo na počasi, da izpari odvečna voda. Ko je konsistenca prava za moje oči ugasnem šporget in dodam na drobno nasekljano čebulo.
Testo iz doma zmlete pšenice z malo kvasa, soli in vode.
Na vrh dve vrsti kozjega sira, ali kozje skute in sira.
V pečico na maksimalno temperaturo!
Ne, ne nisem vegi, ampak paše trikrat na leto!
Za tiste, ki še vedno uporabljate ?podpeko?: Tistemu se reče PEKA in kar je pečeno/kuhano tam je pečeno/kuhano pod peko!