Domača pizzerija

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Čemu je bil pa tale HEH in WTF namenjen?

Doma vzgojene droži trajajo lep čas, da se umirijo in da prevlada kvas nad mlečnokislinskimi, dosti lažje je začet z že ustaljenimi. Moje so ble že zlo bliz tega, pa so mi žal poleti pocrkale, zmrzovalnika pa tud niso preživele. Potem pač prosiš enako norega kolega pa ti jih z veseljem odstopi, ker jih ma vsak viška. In tele so res hude in ne boš verjel, niti malo kisle.
Zapisovanje hidracije moke in tehtanje vode ni nobena neumnost To počnejo tud največji mojstri, sploh, ker jim je pomembna ponovljivost zadeve.
 
Nazadnje urejeno:

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Vem kaj so droži, za začetek. Ker sem jih sam vzgojil. Veliko jih dela napako, da droži z rženo moko, potem pa pričakuje, da bo pica zdivjala, ko bodo uporabili pšenično moko.
WTF je bil komentar na tvoje italijanske droži. Kvasovke ne briga poreklo, verjami, tvojim se je pridružilo obilo domačih slovenskih. Razen če jih ne vzgajaš v sterilnem okolju. Kvasovk ti mraz ne bo pobil kar tako, kot ti trdiš. Če seveda so, oziroma že niso prej same pocrkale od pomanjkanja hrane, alkohola, ki se je tvoril , ali kisline.
Tehtajo lahko mojstri samo takrat, ko uporablja ves čas enako moko istih specifikacij, pa še to se od letine do letine lahko spreminja.
Ko ti pa nekdko napiše 139 gramov moke, pa je to HEH. Vzami belo gladko moko od mercatorja, spara in kakšno manitobo, zmešaj 139 g moke in 86 g vode, pa mi sporoči rezultat in razlike, ko boš poskusil raztegniti testo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Ne me prosim učit o kvasovkah, nekaj pa le vem o fermentaciji, mogoče ali celo sigurno več kot ti. Za testo zamesit, pa tudi ne rabim več inštrukcij, že lep lep čas, rajši komu drugemu svetuj, ne pa mene zajebavat in se obešat na Italijo. To, da so droži privlekli z Italije je bil postranski podatek, bistvo je, da so uravnotežene, lepo vzdrževane in zdrave in nikakor kisle in da jih nekomu z veseljem odstopim in da bodo delale bolje od kvasa v vrečki takoj, brez vzgoje. Bo šlo? Men so moje pač pocrkale iz kombinacije vzrokov, tudi zmrzal jih nekaj potolče. Letos ne bojo mele cajta crknit, ker bodo še več v uporabi kot prejšnja leta.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
pomoje bi blo bols da probamo pico od obeh, pa potem odlocmo :) kalbo, jst bi prosim mel drozi ce lahko. Mogoce zamenjamo za ksno pivo na ksnem eventu od zarovnij?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Nekatere italijanske droži, kot je npr. Ischia, so precej cenjene in imajo garantirane karakteristike. Doma pa je to bolj tombola.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Za vse uporabnike plinskega gorilca na uuniju. Ali pride zraven regulator? Jutri pride paket ampak ne bo časa nazaj hodit po regulator če ga ni zraven. Pa da vem če grem nabavit predn grem domov.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vprašanje: ko pečete na šamotni plošči v pečici in jemljete pico ven z loparjem - uplrabljate tudi peki papir ali ni treba?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
No glede regulatorja, ni ga bilo zraven. Gorilnik kupljen v SLO

Glede peki papirja v uuniju je bedarija, ker obračaš in maš same probleme. V kružni peči pa brez nočem več.
Na peki papirju pripraviš testo in se ne sekiraš če se kaj prime. Ko vržeš v peč gre brez problema z loparja. Okoli pice ga skuri, pod pico ostane. in ga pol samo stran potegneš.