Domača IP varnostna kamera

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Kartica je v kameri in snema privzeto rezolucijo, ki nima veze z Mbps. Nastavljanje Mbps je samo za streamenje, gledanje v živo, da ti ne bremeni linije, če ne potrebuješ več detailov.. Za gledanje od zunaj je še substream, ki ima privzeto še manjšo rezolucijo, da ne porabi preveč mobilnih podatkov.
Drugo je če imaš ločeni snemalnik, do katerega kamera dostopa po UTP kablu. Samo snemalnik lahko ima disk več terabajtov, tako da kapaciteta tudi ni težava.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Daj pojasni zdaj ti to meni, kako privzeta resolucija nima veze z Mbps? Jaz lahko privzeti bitrate spreminjam med 4 in 8 Mbps in tako kot bom nastavil tako bo kamera snemala. Kako torej snema tvoja? Ker video ima bitrate, ne glede na to ali se ga streama ali se samo shranjuje na kartico.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Ker imam vse kamere od Reolinka je tudi snemalnik njihov, RLN36 (kupljen na njihovi spletni strani). Je pa to model brez diska in moraš disk kupiti sam (prostora ima za 3). Pa ventilator sem mu tudi menjal, ker se orginalni dere, da ni za poslušat.

Obstajajo pa tudi modeli z vgrajenimi diski in direktnim POE napajanjem kamer, pač odvisno kaj se rabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Daj pojasni zdaj ti to meni, kako privzeta resolucija nima veze z Mbps? Jaz lahko privzeti bitrate spreminjam med 4 in 8 Mbps in tako kot bom nastavil tako bo kamera snemala. Kako torej snema tvoja? Ker video ima bitrate, ne glede na to ali se ga streama ali se samo shranjuje na kartico.
Kamera snema na kartico v privzeti rezoluciji. Na primer HD. Glej sliko..


V živo lahko gledam HD, ali SD,. SD manj bremeni linijo. Glej na sliki levo zgoraj zavihek "main in sub stream". Med gledanjem kamera avtomatično preklopi na SD, če ugotovi da linija ne omogoča HD gledanja. To ne pomeni, da je kamera začela snemati v SD kvaliteti. V začetku mi nič ni bilo jasno, zakaj kamera z osem megapikslov preklaplja, če prejšnja s petimi tega ni počela. Slika v SD.