Dolby Digital dekoder v analogni 5.1 RCA

podmornik

Pripravnik
28. mar 2008
55
0
6
blizu Nanosa
A ima mogoče kdo idejo oz. informacijo o možnem dekoderju iz Dolby Digital v 5.1 analogni RCA. Imam namreč starejše Genius zvočnike za 5.1 surround sound (brez dekoderja), novejši DVD/Divx predvajalniki pa imajo samo Digital coax/optical izhod .

Dekoder naj bi imel Digital coax/optical vhod in nato dekodiranje v analogni zvok za priklop 5.1 zvočnikov preko RCA.

Obstaja kakšna komponenta?

lp, Erik
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa tega imaš kot listja:)
išči pod AV receiver. Odvisno od cene imaš potem tudi število vhodov in različne dekoderje, analogni izhod za zvočnike ima pa vsak;)
 

podmornik

Pripravnik
28. mar 2008
55
0
6
blizu Nanosa
Res je tega kot listja in trave ampak tudi cenovno so dokaj visoko. A je morda na tržišču zgolj kakšna komponenta z zgoraj omenjeno pretvorbo in cenovno ugodna? Prelistal sem že nešteto goole strani po nič kaj ugodnega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.909
5.185
113
je ni. sem tudi že jaz skoraj doktoriral. in so cene tam 100+€
pa daš malo zraven pa raje nabaviš surround reciver. tako sem naredil jaz
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tudi pomoje boš še najboljše skoz pršu, če prodaš te zvočnike in kupiš nekaj z vgrajen dekoderjem, ki ga potrebuješ.
Namenskih komponent, ki počnejo to, kar potrebuješ je na trgu precej (DAC z DD), vendar so cene ponavadi precej visoke, ker se zunanji DAC uporabljajo za high end sisteme, pa tudi cenejše vrjante verjetno presegajo ceno tvojih zvočnikov.