Dohodnina

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
dobil odločbo in morem doplačat cca 200€
verjetno so mi med letom nakazovali premalo sem kar malo slabe volje .
Rok plačila imam pa 14,7 .,takrat ko bom najbolj rabil denar za dopust.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Vido in ne Evo
smile-1.gif


Ne ni res, konec maja bodo posiljali se zadnje izracune. Kdor do takrat ne dobi mora do 31.5. sam oddati.

Mene pa zanima kje najdem v eDavkih ta informativni izracun, ki so mi ga poslali? Vida pravi da je bil odposlan 9.5. a kolikor vem bi potem moral biti dostopen tudi prek eDavkov?

Meni tudi piše da je bil odposlan 9.5., dobil ga še nisem (mama ga je v soboto). Na eDavkih izračun še ne obstaja. Bomo videli če bo danes kaj v nabiralniku.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem pisal na podporo pa so sedaj dodali. Sam sem nepopisno jezen. Mater mu jebem i Jansi i Bajuku in vsem pofukanim reformistom. Oni prodajajo floskule, da ne bo slabse za drzavljane, da ne bodo placevali vec davkov kot do sedaj?!
jezen.gif


Vsako leto sem se dobil nazaj, letos pa so mi usekali pedri, da moram placat 155€, kljub dejstvu da sem vplacal tudi edino pofukano olajsavo (PDPZ) v visini 5,82% svoje letne place, ko mi je proklet pofukelj argentinski skinil olajsavo za resevanje stanovanjskega problema, ki je bila btw 4% in moram po izracunu spet doplacati.
jezen.gif


In komu naj se pritozim? Na soncno upravo? Mamo jim jebem v picko
jezen.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Ne ni res, konec maja bodo posiljali se zadnje izracune. Kdor do takrat ne dobi mora do 31.5. sam oddati

Kdor ne dobi do konca maja, mora sam oddat do konca junija - če je seveda sploh zavezanec za dohodnino.
smile-1.gif
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jaz sem pisal na podporo pa so sedaj dodali. Sam sem nepopisno jezen. Mater mu jebem i Jansi i Bajuku in vsem pofukanim reformistom. Oni prodajajo floskule, da ne bo slabse za drzavljane, da ne bodo placevali vec davkov kot do sedaj?!
jezen.gif


Vsako leto sem se dobil nazaj, letos pa so mi usekali pedri, da moram placat 155€, kljub dejstvu da sem vplacal tudi edino pofukano olajsavo (PDPZ) v visini 5,82% svoje letne place, ko mi je proklet pofukelj argentinski skinil olajsavo za resevanje stanovanjskega problema, ki je bila btw 4% in moram po izracunu spet doplacati.
jezen.gif


In komu naj se pritozim? Na soncno upravo? Mamo jim jebem v picko
jezen.gif

Tud vplačala v PDPZ, ampak dobim nazaj na podlagi tega. Mal več kot moraš ti doplačat.

Tvoj problem je lahko, da so ti v firmi med letom premal nakazal, al si imel pa kakšne avtorske honorarje. Ti se med letom pri akontacijah obračunavajo po 25 %, sicer pa zdaj že cca povprečna plača pade v najvišji razred 41 % in moraš potem pri obračunu doplačat. Poznam par primerov, ki se jim avtorski poznajo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Mam 750 kao za dat ampak so se bebci zmotili. Namrec kljub temu da ne zivim pri starsih in da me ze mati ze lani ni uveljavljala kot vzdrzevanega clana, so me letos kar avtomatsko "pripeli" k njej. Pri njej se to ne pozna (je namreč že v pokoju), pri meni pa za cca 400 eur.

Sicer pa je bedast tudi testni izračun na njihovi spletni strani, ker mi nikakor ne upošteva posebne osebne olajšave ker me nihče ne uveljavlja kot družinskega člana).
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja imam 760€ avtorskih honorarjev, ki osnovo povišajo za 684€ pa oddajam stanovanje, ki ob odbitih normirnih stroških in plačano akontacijo prispeva v osnovo še dodatnih 760€. Za 2006 sem prav tako oddajal stanovanje, avtorskih honorarjev je sicer bilo za tričetrt manj sam pa tut v PDPZ nisem vplačal 1,4k€ (sem pa imel 6% stanovanjskih olajšav). Glede na to, da sem prejšnja leta dobival denar nazaj in obljubah naših preljubih pederuhov, ki nam vladajo, sem pričakoval da ob vplačilu PDPZ dobim nekaj nazaj. Saj sem pričakoval da ob vplačanih 1,4k v PDPZ to blagodejno vpliva v višini vsaj dobrih 300€ kar pomeni, da bi moral plačati 500, če nebi vplačal v PDPZ? Ja super, še tisto nekaj strokovnega dela, ki človek opravi po službi in med vikendi mi bodo pobrali.
13.gif


Še vedno sem jezen
jezen.gif


A sem ugotovil, da nima smisla. Cesarju cesarjevo.press (s tem da so bili v fevdalizmu manj požrešni).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni ni jasno zakaj ste ravno sedaj ob prejetih odločbah zagnali vik in krik koliko morate doplačati. Jaz sem že lani januarja vedel da bo letos slabše pri obračunu. Prav tako si je že letos januarja vsak lahko izračunal končni znesek. Meni so vedno poslali točno tak znesek, kot sem si ga izračunal sam, pa sem imel še razne dividende, olajšave za otroke....
Sicer meni tudi ni všeč, ker moram letos prvič v življenju doplačati ampak tako pač je.
Lansko leto ste bili vsi veseli, ker je Bajuk zmanjšal davek na plače nihče pa ni bil pozoren, da je pa ukinil veliko olajšav.
Takrat bi tulili sedaj je prepozno!
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem izračunaval v začetku leta in bi naj dobil nazaj, sicer se ne spomnim koliko, a vem da je bila trimestna številka. Možno da sem pozabil kak avtorski honorar vnesti. Vik in krik pa zato, ker je toliko blebetal o tem, kako državljani ne bodo na slabšem.

Pa hvala za enkico
aplauz.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Saj ženi je tudi prinesel 1190€ tako kot sem izračunal že januarja. Se bom moral začeti malo bolj okoli nje vrtet.
evil.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jst morem pa plačat 211 ojrov
10.gif


mat skor 300 ojrov, sam smo najdl napako, mene vlaga kao samo od 10 do 12 meseca (v resnici bi mogla celo leto met olajšavo zame, ker jst sebe ne vlagam), tko da se splača vloge ornk preštudirat, pri nas bo ugovor in bo dobila potem nazaj
cheer.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
a vs ne vlaga malcom?
17758-icon_confused.gif


res morš dobr pogledat kako je s tem uveljavljanjem družinskih članov, ker če mi ne bi dobr pogledal, bi bli ob nekje 550€
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Jst sm se znajdu kr pr fotru kot vzdrževan, čeprou sm že zaposlen. A če samo jst vložim ugovorov je zadost, pa njega pol kako avtomatično obvestijo da nima prou al kako je s tem?