Dohodnina

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Zdravo,

Na pomoč! S partnerjem sva se nekje zaštrikala in oba prijavila otroka kot vzdrževana člana. Zato jaz plačam astronomsko dohodnino za 2019.

Da se nama to naslednjič ne zgodi več, morava nekaj spremenit. Če bi bila zaposlena, bi bilo enostavno, ker pa sva zdaj oba na Zavodu, ne vem kaj narediti. On je na Zavodu od septembra 2019, jaz pa od maja 2020.

Kako naj zdej tole urediva, da se nama to ne zgodi več?

Hvala za odgovore.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na DURS...in na to odlocbo, ki si jo sedaj dobila, se lahko se vedno pritozis in potem jo znova obravnavajo
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Na DURS...in na to odlocbo, ki si jo sedaj dobila, se lahko se vedno pritozis in potem jo znova obravnavajo

Ima smisel se pritožiti? Midva sva pomotoma vsak prijavila oba otroka. Dvomim, da DURS zanimajo poštene napake državljanov. Oni samo keš pobirajo.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Enemu so upoštevail oba otroka, enemu pa nobenega. Če tisti ki nima nobenega upoštevanega pravočasno poda ugovor, da ni soglasja o tem kdo prijavi olajšavo otrok potem bodo upoštevali pol pri vsakem (so dolžni po zakonu). Če zraven daš izjavo drugega, da je bila pomota in da daje soglasje, da se upošteva pri tebi (če se ti to bolj splača), potem bi morali upoštevati to dejstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in McGiver

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.092
2.439
113
Jaz sem tudi v vzdrževane družinske člane dodal vse pri hiši, na koncu pa se je izkazalo, da more oče, ker je dobil 700 EUR bolniške plačati skoraj 90 eur dohodnine ker sem ga jaz dal v vzdrževanega člana in mu zaradi tega ne priznajo olajšave. Enostavno ne moreš biti dovolj pameten za vse to in se spomniti na vse kjer ti lahko dodajo položnico. Tako pač je.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Le zato, da se lahko vi, troli, oglašate.
To si ti, kaj sem pa jaz? :zavijazocmi:
Glede dohodnine so tri možnosti:
- pravočasno oddaš pravilno napoved, počakaš na odločbo informativni izračun in še počakaš na izplačilo oz. doplačaš manjkajoča sredstva
- ne narediš nič in po prejemu inf. izračuna podaš ugovor. Rezultat je enak prejšnjemu, samo dlje traja
- pravočasno oddaš napačno napoved in po prejemu inf. izračuna podaš ugovor. Rezultat je enak prešnjemu
V SLO marsikaj ne funkcionira, tole pa dejansko deluje in ni potrebe za paranojo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Meni je letos nekako ratalo da nisem oddal vloge za VDČ. Čeprav vem da sem se konec januarja igral koliko.mesecev komu in da sem na koncu izračunal da bo najbolje da jaz vse pobasem.
In glej ga hudiča. Inf.izracun pride brez olajšave za VDČ. Namesto da bi nekaj zelencev dobil, jih moram nekaj plačat. Sem se jaz zelen ratal.
Sedaj sem preko app e davki oddal pritožbo in jo tudi vidim med oddanimi dokumenti, tako da upam da jo upoštevajo.... Sem pa v pritožbo samo napisal manjkajoče podatke. Pravilnih podatkov iz izračuna nisem prepisoval. Je tako ok, ali ne?
Mamca
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Michkena,

preračunajta si, kako se vama najbolj splača uveljavljati olajšave, potem pa dajta ugovor na informativni izračun. Ko prejmeta novi, popravljeni odločbi, lahko vložita vlogo za obročno plačilo (na dva oz. tri obroke).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Eden je itak v plusu, drugi pa v minusu, ko se bo tisti v minus pritožil bodo tudi tistemu v plusu popravili, tako da je verjetno dovolj da se pritoži samo eden :). V osnovi se pa strinjam s tabo - se preračuna, pa prijavi tisti kjer je bolj ugodno - zakon to omogoča.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Vsako leto naredim informativni izračun in je potem dejanski izračun tam tam. Tako, da uporabljajta to in preračunata opcije kaj se bolj splača.
Za letos pa pritožba pa bo. Da se pa to ne zgodi več se pa prej zmenita, ker je ravno minuto dela, da to urediš. V bistvu za mene je bilo, ker je bilo potrebno samo potrditi vlogo preko edavkov.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Meni je letos nekako ratalo da nisem oddal vloge za VDČ. Čeprav vem da sem se konec januarja igral koliko.mesecev komu in da sem na koncu izračunal da bo najbolje da jaz vse pobasem.
In glej ga hudiča. Inf.izracun pride brez olajšave za VDČ. Namesto da bi nekaj zelencev dobil, jih moram nekaj plačat. Sem se jaz zelen ratal.
Sedaj sem preko app e davki oddal pritožbo in jo tudi vidim med oddanimi dokumenti, tako da upam da jo upoštevajo.... Sem pa v pritožbo samo napisal manjkajoče podatke. Pravilnih podatkov iz izračuna nisem prepisoval. Je tako ok, ali ne?
Mamca

OK bo....si FU KR? Na ZS mi daj podatke..