Dohodnina 2017

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik jello pravi:
A iz plačilke od regresa znate preverit ali so vam 'pravilno' izračunali davek? Ponavadi je tukaj in pri drugih izrednih izplačilih največ razlik oziroma napak. Računovodja ve samo da naj bi bilo po povprečni stopnji, ubriše minimalno, torej 16 %, ker povpreæne jasno da nima in smo vsi super veseli ker pride lep neto ven.

O jamraški eliti se mi pa zdajle mal ne da....

Glede na to, da oporekaš računovodjem, ki obračunajo regres po povprečni stopnji.
Ali znaš ti obračunati regres po povprečni stopnji?

p.s. največkrat prihaja do razlik in doplačevanj zaradi mešanja različnih dohodkov in/ali zaradi prehoda med višino dodatne splošne olajšave, ki zavezancu pripada. Slednjega bo od leta 2018 dalje manj saj so nekoliko spremenili sistem za obračun dodatne dohodninske olajšave.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Oporekam tistim ki mi ne znajo razložit plačilke ki so jo sami pripravili. Seveda znam izračunat regres po povprečni. Samo povprečna stopnja je tukaj tisto kar je neznanka.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Povprečno stopnjo jim verjetno izračuna program sam. Mi rajši ročno določimo stopnje (16, 27, 35...itd), pa smo do sedaj še kar zadeli.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Aja? Iz česa pa? Če je ne moreš ročno je tudi prigram ne bo. Vzameš osnovo iz zadnje plače, prišteješ 1/12 regresa (če je enkratno izplačilo), dobiš davek po lestvici in poračunaš (odšteješ) še davek od zadnje plače. Če zadnje plače ni bilo pa narediš po povprečni stopnji. Minimalni ali katerikoli drugi.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Lahko jo seveda izračunaš ročno, ampak če upoštevaš samo zadnjo plačo, lahko zgrešiš. Poleg tega mi tudi ne pade na pamet, da bi šel vse stopnje računati ročno. Pogledaš povprečno plačo za zadnjih nekaj mesecev, približno oceniš, v kateri razred pade nekdo in določiš stopnjo dohodnine. Kot že rečeno, do sedaj ni bilo pripomb (in tudi doplačil iz tega naslova ne).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
A vi bi kar na pamet?
Povprečna stopnja dohodnine pri regresa je zakonsko predpisana (zakon o dohodnini).

Zaradi česar je potem večinoma doplačilo s strani delavca. Smiselno bi bilo, a se ne sme, da bi se obračunala po maksimalnem razredu, ki ga doseže.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
ksz

Zaradi lastne neumnosti (preveril zneske na dohodninski odločbi ne pa tudi št. TRR kam bo denar nakazan), so mi danes vrnili dohodnino na TRR, ki je bil zadnji odprt zaradi predplačniške Visa kartice.
V spletni banki nimam dostopa do TRR, ampak samo do porabe na predplačniški kartici.
Kje lahko dvignem denar? Na banki ali tudi s predplačniško Visa kartico na bakomatu (v spl.banki ni videti, da so sredstva na kartici)?

Al je denar šel v luft :p ?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Kontaktiraj upravnika računa, da naredite interni prenos.
Dohodnino se vedno vrača na račun, ki je bil nazadnje prijavljen Durs.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Banka je NKBM, račun odprt v poštni poslovalnici. Verjetno lahko na pošti naredijo interni prenos?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
https://www.posta.si/zasebno/denarne-storitve/denarne-storitve-v-domacem-prometu/storitve-nove-kbm

Komitenti Nove Kreditne banke Maribor lahko na številnih poštnih okencih opravljajo naslednje storitve
  • Vplačilo na transakcijske račune fizičnih oseb s knjižico in kartico
  • Izplačilo s transakcijskega računa fizične osebe s knjižico in kartico
  • Vpogled v stanje na transakcijskem računu fizične osebe
  • Odpiranje transakcijskih računov fizičnim osebam – rezidentom Nove KBM
  • Oddaja vloge za predplačniško VISA kartico
Podrobnejši opis storitev
Storitve se na poštnih okencih izvajajo v on-line delovanju, kar pomeni, da se opravljena transakcija (vplačilo ali izplačilo) na poštnem okencu takoj in ažurno odrazi na spremembi stanja na računu komitenta v Novi KBM. S takšnim načinom izvajanja storitev smo se zelo približali komitentom Nove KBM, ki lahko na katerikoli pošti razpolagajo z vsemi sredstvi v okviru dovoljenega stanja.
Na poštah omogočamo izplačilo gotovine prek POS-terminala imetnikom kartic Activa Maestro, Maestro, BA Maestro, Activa Mastercard, Mastercard, Activa Visa, Visa, Visa Electron, Diners Club, Discover in Karanta.
Pri tem je treba poudariti, da gre za dvig gotovine, za katerega Pošta Slovenije ne zaračunava provizije, in ne za plačilo storitve ali blaga. Banka izdajateljica oz. izdajatelj kartic pa lahko to storitev svojim komitentom zaračuna v skladu s svojimi ceniki.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
se pravi, bi moral moj dobiti na N26? Bomo videli, saj je vseeno.
Pomoje ne. Kolikor vem, gre privzeto na zadnji račun odprt pri slovenski banki (kar N26 ni). Če hočeš dobivat na tuj račun, moraš to posebaj zahtevati. Pa še to imajo na obrazcu SI56 že napisano in se moraš po svoje znajt. Na koncu pa še piše, da na edavkih (kjer lahko sicer lepo vidiš na kater račun naj bi šlo vračilo dohodnine) to še vedno ne bo označeno, tako da dejansko vidiš šele, ko dobiš ali pa ne dobiš tja denarja.

Sicer pa je bilo pri meni s tole predplačniško Viso pri NKBM enako, samo da sem zadevo že prej videl na eDavkih. Če mene vprašaš ni logično, ker dejansko ne gre za osebni račun, do katerega imaš dostop. Tudi nakazovat moraš s točno določeno referenco. Zna pa bit, da zakonsko zadeva vseeno pade pod osebni račun in gre potem avtomatsko tudi za vračilo dohodnine.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
jap, sem šla pogledat na edavke in je tam označeno, da dobi kar v lokalno banko.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni
Prebral sem, da naj bi FURS do 28.5.2018 nakazalo preveč plačano dohodnino na račune. Danes je 30.5. in jaz še vedno nisem dobil? Je še kdo takšen? Je že čas za "paniko" ?
Hvala
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Pa ti veš da moraš dobiti vrnjeno, ker naj bi FURS do 28.5.2018 nakazalo preveč plačano dohodnino na račune.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pa ti veš da moraš dobiti vrnjeno, ker naj bi FURS do 28.5.2018 nakazalo preveč plačano dohodnino na račune.
Ja vem ja, ker sem dobil odločbo. Sem že ugotovil kje je nastal problem. Pred časom sem odprl račun pri eni banki katerega uporabljam za pokojninsko varčevanje. In ker je bil ta račun odprt zadnji, so mi nakazali na ta račun. :eek: