Dogajanje na neki trgovski šoli

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Gledam po TV da je na neki srednji šoli en 19-letnik (ki ni bil dijak te šole) po razredih med poukom iskal nekega dijaka te šole. Ko ga je varnostnik zaustavil je začel mahati z 25 centimetrskim nožem in mu grozil, da ga bo zaštihal. Poklical so policijo, ki je pogovor z njim opravila kar v pričo varnostnika in žrtve, tako da je slišal njune osebne podatke. Potem so ga pa lepo izpustil iz šole. Piarovec policije je povedal, da policisti niso mel pooblastil, da bi ga pridržali.

Zdej me pa zanima kaj bi mogu naredit, da ga policija lahko pridrži? A more res koga zaštihat? A more res zmer kdo umret, da se potem kdo zgane?
bonk.gif
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:

Zdej me pa zanima kaj bi mogu naredit, da ga policija lahko pridrži? A more res koga zaštihat? A more res zmer kdo umret, da se potem kdo zgane?
bonk.gif

če je to bilo v SLO, potem je žal tako, da te nekdo more prej res zaštihat ali fajn prebutat, da lahko policija kaj naredi. Imajo pač zvezane roke zaradi takih zakonov.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
hah, mojima kolegoma se je zgodilo naslednje:



Sredi noci (no, bolj proti jutru) spita v avtu v blizini znanega MB diskaca. Pride tip in potrka na okno, se voznik zbudi. Tip bi zelel telefon da poklice taksi, samo ker je deloval malo sumljiv mu kolega ponudi 20€ in ne tel. Tip se razpizdi, useka 2x na gobec voznika. V tistem trentku se zbudi sovoznik in gre ven iz avta ter zacne "kaj ti je clovek". Tip skoci na haubo, z nogo razbije vetrobransko sipo in se vrze na sovoznika, ga tepe in vlece po tleh. No v tistem trenutku se voznik zave kaj se dogaja, ker je zelo dober judoist tipa prime, vrze v travo in ga tam drzi 15min do prihoda policije.



Prihod policije: Tipu recejo: "Oo dober vecer, mi pa se danes ze poznamo.Ti si danes ze eno punco pretepel kajne?" In ga se enkrat popisejo ter spustijo, ter kolegoma: "Ja, fant ne kaze vec znakov nasilja, tako da ga ne moremo zadrzati. Smo ga popisali, ce bo se kaj poklicite, lahko pa ga civilno tozita (razbita arkada, srajca, sipa na avtu)"



uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
hah, mojima kolegoma se je zgodilo naslednje:

Sredi noci (no, bolj proti jutru) spita v avtu v blizini znanega MB diskaca. Pride tip in potrka na okno, se voznik zbudi. Tip bi zelel telefon da poklice taksi, samo ker je deloval malo sumljiv mu kolega ponudi 20€ in ne tel. Tip se razpizdi, useka 2x na gobec voznika. V tistem trentku se zbudi sovoznik in gre ven iz avta ter zacne "kaj ti je clovek". Tip skoci na haubo, z nogo razbije vetrobransko sipo in se vrze na sovoznika, ga tepe in vlece po tleh. No v tistem trenutku se voznik zave kaj se dogaja, ker je zelo dober judoist tipa prime, vrze v travo in ga tam drzi 15min do prihoda policije.

Prihod policije: Tipu recejo: "Oo dober vecer, mi pa se danes ze poznamo.Ti si danes ze eno punco pretepel kajne?" In ga se enkrat popisejo ter spustijo, ter kolegoma: "Ja, fant ne kaze vec znakov nasilja, tako da ga ne moremo zadrzati. Smo ga popisali, ce bo se kaj poklicite, lahko pa ga civilno tozita (razbita arkada, srajca, sipa na avtu)"

uf-1.gif


evo .... še en primer, kako učinkovito so napisani naši zakoni
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Jeboga bog, v marico ga zabrišeta pa mokro brisačo na rebra pa hrbet pa udri po njem. Da si bo zapomno
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Jeboga bog, v marico ga zabrišeta pa mokro brisačo na rebra pa hrbet pa udri po njem. Da si bo zapomno

Kako je pa kaj z bratom? Je že vse vredu al so kakšne posledice?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
To se je dogajal na eni Trgovski in turistični srednji šoli v Sloveniji. Po TV so še kazal posnetek posnet s telefonom, ko so policaji zasliševal nasilneža.

Ni mi jasno kako je možno, da grožnja z umorom ni dovolj za pridržanje. A je res treba koga zaklat, da se zganejo? Kdo pri nas piše takšne bedne zakone? Če je bil nasilen in so to potrdile priče, ga naj vsaj odpelejo na policijo in tam izprašajo in popišejo.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jah tako pač je, pred časom, smo ujeli vlomilca skritega za hišo, ker smo ga ujeli pred vlomo, so ga vpričo mene lepo spustili....
bonk.gif

Bo treba vzet pravico v svoje roke....
smirk-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
hah, mojima kolegoma se je zgodilo naslednje:

Sredi noci (no, bolj proti jutru) spita v avtu v blizini znanega MB diskaca. Pride tip in potrka na okno, se voznik zbudi. Tip bi zelel telefon da poklice taksi, samo ker je deloval malo sumljiv mu kolega ponudi 20€ in ne tel. Tip se razpizdi, useka 2x na gobec voznika. V tistem trentku se zbudi sovoznik in gre ven iz avta ter zacne "kaj ti je clovek". Tip skoci na haubo, z nogo razbije vetrobransko sipo in se vrze na sovoznika, ga tepe in vlece po tleh. No v tistem trenutku se voznik zave kaj se dogaja, ker je zelo dober judoist tipa prime, vrze v travo in ga tam drzi 15min do prihoda policije.

Prihod policije: Tipu recejo: "Oo dober vecer, mi pa se danes ze poznamo.Ti si danes ze eno punco pretepel kajne?" In ga se enkrat popisejo ter spustijo, ter kolegoma: "Ja, fant ne kaze vec znakov nasilja, tako da ga ne moremo zadrzati. Smo ga popisali, ce bo se kaj poklicite, lahko pa ga civilno tozita (razbita arkada, srajca, sipa na avtu)"

uf-1.gif


evo .... še en primer, kako učinkovito so napisani naši zakoni
Zakoni so že prav napisani, samo policaji se jih ne držijo. V tem primeru bi policaji tega nasilneža lahko priprli že prvič.

Ampak policaji se s takimi nočejo ukvarjat, zato jih lepo pustijo pri miru. Od enga tacga nima policaj ali država nič.. samo delo in pa stroške in sitnosti, pa pisanje poročil itd... Kaj bi pa imel policaj od tega, da bi ga zaprl? Saj ni njega pretepel ali razbil šipo. Se jim bolj splača za kakšno tablo postavit radar in kasirat po nekaj 50€ če si pripeljal malce prehitro. To je biznis ne pa zapiranje nasilnežev.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:

hah, mojima kolegoma se je zgodilo naslednje:



Sredi noci (no, bolj proti jutru) spita v avtu v blizini znanega MB diskaca. Pride tip in potrka na okno, se voznik zbudi. Tip bi zelel telefon da poklice taksi, samo ker je deloval malo sumljiv mu kolega ponudi 20€ in ne tel. Tip se razpizdi, useka 2x na gobec voznika. V tistem trentku se zbudi sovoznik in gre ven iz avta ter zacne "kaj ti je clovek". Tip skoci na haubo, z nogo razbije vetrobransko sipo in se vrze na sovoznika, ga tepe in vlece po tleh. No v tistem trenutku se voznik zave kaj se dogaja, ker je zelo dober judoist tipa prime, vrze v travo in ga tam drzi 15min do prihoda policije.



Prihod policije: Tipu recejo: "Oo dober vecer, mi pa se danes ze poznamo.Ti si danes ze eno punco pretepel kajne?" In ga se enkrat popisejo ter spustijo, ter kolegoma: "Ja, fant ne kaze vec znakov nasilja, tako da ga ne moremo zadrzati. Smo ga popisali, ce bo se kaj poklicite, lahko pa ga civilno tozita (razbita arkada, srajca, sipa na avtu)"



uf-1.gif


OK, začasno pridržanje je stvar odločitve policista na podlagi njegove presoje situacije, vrste prekrška ali kaznivega dejanja ipd. Napadena pa imata vsekakor tudi pravico vložiti prijavo zoper ZNANEGA storilca. Policija mora potem ukrepati po uradni dolžnosti, zadevo raziskati, pobrati izjave, popisati materialne dokaze, morebitne zdravniške izvide, spričevala in podati obtožni predlog tožilstvu vsaj zaradi napada na telo, morebitnih poškodb, poškodovanja tuje stvari, nasilništva, kršitev JRM. Se najde. V zapor ne bi šel, bi pa fasal pogojno par mesecev (ali več, če je to storil že kdaj prej) ter konkretno denarno kazen. Poleg tega pa še civilna tožba, kjer nanizaš vse mogoče, od bolečin, psihičnih travm, izpada prihodka, materialne škode na vozilu, oblačilih itd.
 
Nazadnje urejeno:

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Gledam po TV da je na neki srednji šoli en 19-letnik (ki ni bil dijak te šole) po razredih med poukom iskal nekega dijaka te šole. Ko ga je varnostnik zaustavil je začel mahati z 25 centimetrskim nožem in mu grozil, da ga bo zaštihal. Poklical so policijo, ki je pogovor z njim opravila kar v pričo varnostnika in žrtve, tako da je slišal njune osebne podatke. Potem so ga pa lepo izpustil iz šole. Piarovec policije je povedal, da policisti niso mel pooblastil, da bi ga pridržali.

Zdej me pa zanima kaj bi mogu naredit, da ga policija lahko pridrži? A more res koga zaštihat? A more res zmer kdo umret, da se potem kdo zgane?
bonk.gif

Ko bo pa koga zaštihal, po možnosti do smrti, bodo pa policaji patetično razlagali na TV, "da česa takega še niso videli in da jim sploh ni jasno, kako se je to lahko zgodilo".
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Ja, ampak v tem primeru bi bilo zacasno pridrzanje na mestu. Kolega sta morala na urgenco, z avtom nista smela (alkohol) in ga tako pustila tam. Z razbito sipo. Jasno bi tip ki ga niso pridrzali se 600x brcnil v avto. No zato sta sfehtala policiste da so peljali pred njima do urgence.
nahrung002.gif


Kot vem pa sta vlozila prijavo in se odlocila tudi za civilno tozbo.. je pa vprasanje kaj bo ratalo iz tega..