Dodaten ram na prenosniku, izboljša dolvleko?

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Torej na prenosniku Lenovo N100 1,73 celeron 1gb, 80 gb disk, včasih uporabljam tudi torrent dolvleko, hec je da imam internet dosti hiter tudi 5GB na sekundo in več (univerzitetna mreža). Takrat je prenosnik najbolje pustiti pri miru, tudi za brskanje je skoraj neuporaben, zanimam me torej če bi dokup dodatnega ram (iz 1gb na 2gb ali 2,5 gb) ublažil zablokiranost prenosnika ali pač dodaten ram v tem primeru nebi bistveno pomagal in ni najbolj ozko grlo mojega prenosnika?

Zanima me tudi kompatibilnost 555 MHZ in 666 MHz ddr2 ramov, višja frekvenca se pač prilagodi manjši je tako ?

Lenovo N100 pa naj bi podpirala do 4gb ram-a če se ne motim...


Hvala za pomoč
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Točno tak, kupi 5400 160 GB disk, z dodatnim GB rama ne boš nič spremenil.

Čisto dobro pa nikakor ne bo ker za take hitrosti rabiš kr pošten komp (10.000 rpm SATA2 disk, boljšo mrežno...).

Glede frekvence: ja, prilagodi se.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
No tale 5 Gb na sekundo bi pa rad videl v praksi ....
Drugače pa ti je SouthPark odgovoril.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Jao seveda 5MB na sekundo sem mislil ne 5GB
bonk.gif


Kaj pa zunanji diski pridejo v poštev ali se zatakne pri hitrosti usb-ja

Kje pa potem npr 2GB rama navadnemu uporaabniku sploh koristi? Pri uporabi težkih grafičnih programov??
Morda kakšen primer iz prakse...
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Mislim da bi bil kakšen zunanji disk kar dobra poteza - cenejša, pa še sistemskega ne obremenjuješ. Po moje hitrost usb ne bi bila ovira, še boljša bi pa bila najbrž firewire povezava.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
dvomim, ker bi USBdisk preveč kuril procesor.


Če ima prazno režo za ram, naj ga kar doda.
In prilagodi nastavitve v programu.
wink-1.gif


Sicer pa ni napisal kakšni disk ima sedaj,
mogoče ima kakšnega s 4500obr.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
~ 5 MB/s niti ni tak hud prenos za usb; problem je le za disk, ker mora majhne koščke datotek zapisovat/brat na različna mesta, kjer pa zelo do izraza pride hiter disk.

Avtorju: sigurno ima kdo od kolegov zunanji disk na usb ali fw, pa stestiraš. Ker z vgradnjo hitrejšega diska niti ne boš veliko profitiral (vsaj pri torrentih ne)
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz imam zunanji disk WD Passport 250GB. Sem ga ravno včeraj testiral in ozko grlo dejansko je USB 2.0.
Prenos imam namreč konstantno 31MB/s, kar je max hitrost, ki jo usb v praksi zmore.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Pa ja, to že, ampak on ne bo kopiral ene velike datoteke sem ter tja, ampak gre pri torrentih za množico majhnih prenosov (ker vlečeš recimo od 100 ali še več ljudi naenkrat + tega si jih pa še 50 od tebe dol vleče), tak da vsota downloada (uploada) pri njegovi linji ne bo presegla ~10MB/s.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
saj zato bi pomagalo, da bi vgradil ram in v programu občutno povečal medpomnilnik )

moje izkušnje kažejo, da razni hkratni dostopi na USBdisk, le tega čisto pobijejo
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Torej na prenosniku Lenovo N100 1,73 celeron 1gb, 80 gb disk, včasih uporabljam tudi torrent dolvleko, hec je da imam internet dosti hiter tudi 5GB na sekundo in več (univerzitetna mreža). Takrat je prenosnik najbolje pustiti pri miru, tudi za brskanje je skoraj neuporaben, zanimam me torej če bi dokup dodatnega ram (iz 1gb na 2gb ali 2,5 gb) ublažil zablokiranost prenosnika ali pač dodaten ram v tem primeru nebi bistveno pomagal in ni najbolj ozko grlo mojega prenosnika?
Ugotovi kje je ozko grlo.
Šele nato ga odpravi.

(Task manager ti lepo kaže zasedenost CPU-ja, zasedenost RAM-a malo manj lepo, zasedenost diska pa vidiš na lučki in slišiš z ušesom)