Dobra stran vere

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sem se pogovarjal z eno starejšo gospo, ki niti ni verna, v cerkev gre mogoče petkrat na leto in je debata nanesla na podpiranje RKC s strani države.

Njeno mnenje je bilo, da je zaradi vere manj kriminala. Kar bi glede na zapovedi kot so ne ubijaj, ne kradi itd. lahko celo držalo, saj je (verne in neverne) ljudi strah pekla in podobnega sranja, ki so si ga izmislili v Vatikanu.

V Ognjišču je bil članek o bogatenju cerkve in je bilo obrazloženo, da recimo MB škofija, ki je ustanovila Gospodarstvo Rast in Zvon ena holding "hendla" z denarjem zato, da ga potem da v dobrodelne namene oz. pomaga revnim. Prav rad bi videl kjigovodske izkaze ali kaj podobnega, kjer je to tudi razvidno.
grin1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
V Ognjišču je bil članek o bogatenju cerkve in je bilo obrazloženo, da recimo MB škofija, ki je ustanovila Gospodarstvo Rast in Zvon ena holding "hendla" z denarjem zato, da ga potem da v dobrodelne namene oz. pomaga revnim.

hysterical-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kaj se smeješ-včeraj je pri Preverjeno župnik iz Dola pri Ljubljani rekel, da je bila Cerkev vedno na strani revnih.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Kaj se smeješ-včeraj je pri Preverjeno župnik iz Dola pri Ljubljani rekel, da je bila Cerkev vedno na strani revnih.

Prosim, reci da se hecaš, oziroma da ne verjameš v "dobrotništvo" cerkve. Glede župnika iz Dola pri Ljubljani bi pa rad vedel, kako v dobrodelne namene uporablja župnišče (za tiste ki ne veste, tako lepega objekta ni daleč naokoli, vsaj za moj okus).
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
V Ognjišču je bil članek o bogatenju cerkve in je bilo obrazloženo, da recimo MB škofija, ki je ustanovila Gospodarstvo Rast in Zvon ena holding "hendla" z denarjem zato, da ga potem da v dobrodelne namene oz. pomaga revnim.

hysterical-1.gif

hysterical-1.gif
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Njeno mnenje je bilo, da je zaradi vere manj kriminala. Kar bi glede na zapovedi kot so ne ubijaj, ne kradi itd. lahko celo držalo, saj je (verne in neverne) ljudi strah pekla in podobnega sranja, ki so si ga izmislili v Vatikanu.

zaradi vere je prav lahko več kriminala- lepo greš v spovednico, nakažeš kak eur in vsi grehi so odpuščeni, glih tako boš šel v nebesa..
zmaga.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
lih zaradi vere je bilo in se pobija največ ljudi.nobena druga ustanova ali režim nima na vesti toliko življenj kot vera.
moje mnenje: vse vere so za en ku.rc
zmaga.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
No, upam da poznate uporabnika "patriot". In da je vse kar je napisal, napisamo s sarkazmom.

Cerkev pa revni. To gre skupaj, ja. Vendar v obratni smeri od zgoraj napisanega.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Njeno mnenje je bilo, da je zaradi vere manj kriminala. Kar bi glede na zapovedi kot so ne ubijaj, ne kradi itd. lahko celo držalo, saj je (verne in neverne) ljudi strah pekla in podobnega sranja, ki so si ga izmislili v Vatikanu.

zaradi vere je prav lahko več kriminala- lepo greš v spovednico, nakažeš kak eur in vsi grehi so odpuščeni, glih tako boš šel v nebesa..
zmaga.gif

So dotični gospod župnik jamrali, da hodi k spovedi čedalje manj ljudi.

Zanimivo-zdaj smo svobodni kar se tega tiče, v času Juge pa temu ni bilo tako.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Konc koncev je tudi največ umorov in družinskega nasilja na podeželju, kjer so praviloma verni ljudje. Vere so sam zato, da kažejo neke razlike med ljudmi, ki jih dejansko ni in da folk na tiste "drugačne" gleda postrani oz. kot neko eksotiko, smo pa na koncu itak vsi isti z isto željo - biti srečen. No pa seveda denar ... ta je še najbolj pomemben.
bonk.gif


Pa grde babe v obliki nun končno najdejo svojega tiča v župnišču, če ga že v RL ne morejo.

LP
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik shift pravi:
lih zaradi vere je bilo in se pobija največ ljudi.nobena druga ustanova ali režim nima na vesti toliko življenj kot vera.
moje mnenje: vse vere so za en ku.rc
zmaga.gif

Tista gospa, s katero sem se pogovarjal je imela v misli "malega", bagaboječega človeka, ki ga je strah da bo prišel v pekel, če bo komu naredil kaj slabega.

Pastirji, tudi navadni župniki pa so druga pesem.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Vprašanje je napačno zastavljeno.

Dobrih strani vere je. Je vseza tiste stare ženice, katerim je vera vse kar je ostalo in tiste reveže, katerim misionarji (taki in drugačni) še vedno pomagajo, na mnogih koncih sveta spodbuja k učenju, ipd... Tako, da dobre plati se z veliko truda še najde, čeprav se v vsakem dobrem najde tudi kaj (v primeru vere preveč) slabega, saj ljudje to izkoriščajo.

Pri veri je problem institucij. Za mene vera tako ni enako kot cerkev.

Sem pa neveren; v cerkvi sem bil do sedaj ene 12x (nekaj porok, nekaj krstov, par kulturnih ogledov v tujini in ko sem bil mulo sem šel enkrat "kristusovo telo" za foro probat. Če bi mi že prej povedali, da je to isto sranje kot normalni korneti sigurno ne bi zgubljal časa).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Misijonarji že resda pomagajo ampak vprašaj se s kakšnim namenom...

Zakaj neki je Božji rottweiler urgentno odletel v južno Ameriko...
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Cerkev pa revni gredo skupaj, ker so ti največ pripravljeni dat pri maši.

O Gospodarstvo rast, Zvon ena in Zvon dve pa škoda besed. Očitno je, da je RKC podjetje in je vera samo maska. Ampak jim čedalje manj uspeva, ker so ljudje čezdalje bolj obveščeni o stvareh in čezdalje manj nasedajo tem pravljicam. Če koga zanimajo bilance omenjenih podjetij jih lahko skopiram.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zanimivo je tole brati ampak zal je vse skupaj na ravni gostilniskega pogovora, torej pogovor raje in nerazgledanih ljudi.

kdo je razvil civilizacijo kot taksno? kdo je naucil ljudi brati, pisati? kdo je ustanovil sole? bolnisnice...se kdaj vprasate taksne stvari?