Dober strižnik las in brade do 100 ojra

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Eden od stranskih učinkov karantene, je tudi, da ne morem iti k frizerju, ampak moram zadevo rešiti sam :) stari strižnik pa je spustil dušo. Kaj kupiti za tak denar, pa da lahko naredim tudi prehode (fade)? Wahl, Moser? Kateri model?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Mogoče nekaj, kar boš imel tudi nastavke za prehode. Se pravi poleg nastavkov za določeno dolžino, tudi poseven nastavek iz x mm na xy mm.
Dobil te nastavke pred desetletjem pri nekem čip remingtonu. Baterija že zdavnaj crknila, pa se ne lotim menjave. Me pac ostriže na kabel
 
  • Všeč mi je
Reactions: natina

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Obvezno kupi z litijsko baterijo. Klasične NiMH boš moral vedno znova pred uporabo polniti in tudi moč aparata zelo hitro pade ko baterija več ni čisto polna.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Moti me da je na kabel. Raje bi nekaj, kaj gre na baterijo, po potrebi pa tudi na kabel. Nekak sem si zdaj nagledal Wahl Cord/Cordless magic clip
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Tole je standard za celo življenje https://www.wahl.shop/en/wahl-super-taper-clipper.html

Jaz ker sem butast pa tole šel kupit https://www.ebay.com/itm/Kemei-KM-1996-Rechargeable-Hair-Clippers-Cordless-Barbers-Trimmer-Grooming-Kit/274117917317?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&var=574225944167&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Dela dobro, baterija zdrži eno uro, zaenkrat bp. V primerjavi z wahlom, ki je malo bolj "ihtav" je tale bolj tih in švohejši. Kovinsko ohišje daje pa res premijski občutek.

Tega Wahl-a ima jaz že kakšnih 10 let.
Mislim da je profesionalna zadeva in takrat ko sem ga kupil na angleškem ebayu sem dal cca. 50€
To je podobno kot Kitchen Aid. Kupiš enkrat in to dela in dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Kaj pa kaj takšnega ni ok?

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj pa kaj takšnega ni ok?

to je za brado, on rabi za lase...

Sam imam mislim, da wahl, najcenejšo verzijo, staro že kr nekaj let. Zanimivo, da baterija še vedno dela... Super za brado, ker je ozek, cca 3cm, in zelo hitro pomika rezilo levo desno. Ko pa sem se želel pobrit po glavi ga je pa "zadušilo". Potem sem končal s strižnikom za cca 50€, neki iz bigbanga, ni moj pa sem pozabil firmo.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
to je za brado, on rabi za lase...

Sam imam mislim, da wahl, najcenejšo verzijo, staro že kr nekaj let. Zanimivo, da baterija še vedno dela... Super za brado, ker je ozek, cca 3cm, in zelo hitro pomika rezilo levo desno. Ko pa sem se želel pobrit po glavi ga je pa "zadušilo". Potem sem končal s strižnikom za cca 50€, neki iz bigbanga, ni moj pa sem pozabil firmo.


A ni tudi za lase? So tile ki so izključno za lase kaj drugačni?

Dva nastavljiva strižnika za lase omogočata preprosto obrezovanje las med 0,5 – 21 mm.

Sam imam enega podobnega in me je moja ostrigla ta vikend in se že pozna da ni več tako oster, zato iščem nadomestek. Vendar ga potrebujem tudi za brado...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
A ni tudi za lase? So tile ki so izključno za lase kaj drugačni?

Dva nastavljiva strižnika za lase omogočata preprosto obrezovanje las med 0,5 – 21 mm.

Sam imam enega podobnega in me je moja ostrigla ta vikend in se že pozna da ni več tako oster, zato iščem nadomestek. Vendar ga potrebujem tudi za brado...

če se redno briješ tudi po glavi je morda ok.
moja izkušnja je bila, da sem želel cca 7cm dolge lase pobrit na "nulo". Z mojim ni šlo. S tavelkim ki je prov strižnik je pa šlo bp, ni pa mi bil všeč za brado, preširoko rezilo...
tudi v salonih imajo različne velikosti mašinc.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
a majo kje na zalogi, ker povsod je "na zalogi pri dobavitelju", kar je isto, kot da ni?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
in enkrat pade na tla in vržeš v smeti, ker se glava zvije in ne striže več. Imel podoben z remingtonom.
Moser, Wahl, Oster oz. kar je namenjeno profi brivcem je v redu.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Imel bom zadevo tako za lase, kot za brado, itak jo sam pristrižem. Pa mislim da ne bo težav, razen če bi bril brado na nulo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ti samo pazi, da ima za nastavljanje dolzine rezila gumb in ne drsnika. Meni so enega z drsnikom pred leti prodali, pa se po 2x strizenju brade ni dalo vec lepo nastavljati tretjic je pa vse skupaj not padlo...
Se boljse, da uporabljas plasticne nastavke.

Hmm ja treba se bo na balin pobriti ker sam si tezko frizuro delas na betici.