Dober avtoradio?

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Imam že okoli 8 let star Alpine avtoradio (še na CDje), ki sicer špila super, a ne dela več zaslon, ne bere cdjev in tako naprej. Torej čas za menjavo. Mislim, da ima izhod 4x50w, v avtu imam 6 zvočnikov in ojačevalec.

Predlagate kakšno dobro menjavo za tako konfiguracijo? Seveda želim MP3 predvajalnik, samo ne vem kater sistem bi bil ok sploh. mogoče nekaj, kar Ipod gor priklopim ali da ima na kak usb ključ, cd, dvd? Lahko dobim kaj pametnega do 150 eur?
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Če rabiš prodajam Alpine CDA-9853R takrat za 95.000sit, 27.7.05.
Prodajam pa ker štimam carpc
tongue-1.gif


Na bolhi ga eden prodaja za 260€, ma se lahko zmenmo tudi za kaj manj.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Ja, samo je napisal, da lahko gor priklopi usb in ipoda...to pa pri 9853 pomeni da mora kupiti dodatne vmesnike/kable.
 

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Kako pa je s temi USB priklopi od zadnje strani radia? To pomeni, da moraš kabel speljat nekje od zadaj in ti potem vedno visi pri radiu ven? Ali imajo to kaj lepše narejeno (razen seveda tistih, ki imajo USB vmesnik že spredaj, samo takih je zelo malo)?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jaz imam kabelj speljan v predal pred sovoznikom, noter pa pol nafukan Ipod/usb , pa je mir
aja imam pa pioneerja 4900IB
 
Nazadnje urejeno:

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Nekako izbiram med temi tremi modeli: KLIK
Če ne prikaže specifikacij, klikni refresh.

Kenwood se mi zelo dopade, ker ima USB spredaj, samo nimam pojma o kvaliteti zvoka. Pioneer in Alpine pa oba nimata dodanega kabla in je treba prišteti še 25 EUR za kabel + oba imata zadaj priključek, torej je treba kabel tudi nekam speljat.
V avtu imam 6 zvočnikov in ojačevalec. Trenutni radio pa 8 let star Alpine, takrat sem dal zanj okoli 50k sit, sklepam, da so teli trije na podobnem nivoju glede zvoka, kot moj starček. Zvok še vedno odličen, samo vse ostalo je zanič, zato tudi menjam. Še kak nasvet glede teh treh kandidatov?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Samo toliko v vednost - USB priključek spredaj je prej slabost kot prednost, ker ti potem USB ključ "štrli" tam ven. Kabel pa si lahko elegantno spelješ v pepelnik (če ne kadiš) ali v prostor pri sopotniku.
 

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Tistega USB vmesnika ne mislim uporabljati z USB ključem, pač pa zelo občasno skupaj z Ipodom (ko gremo kam, da prinese kdo svojo muziko na njem in se samo priklopi). Drugače bo laufal CD z naloženimi MP3ji. V mojem avtu imam nad radijem ravno prav velik prostor, kamor lahko odložim Ipod, kabel pa se lepo vključi v radijo in to je to. nekako se mi upira vrtanje luknje nekam v predal in speljevanje še enega kabla, druge variante pa pri Pioneerju ali Alpinu ne vidim.