Dobavni roki novih vozil

sad

Guru
24. avg 2007
20.534
9.222
113
Tudi meni ni ravno domače, da bi plačeval nekaj, kar sem dejansko dobil z avtomobilom, ampak realno gledano bi ob ustreznem ceniku to tudi šlo čez.
Recimo, poglejmo cene za te razvpite sedeže pri BMWju v Koreji. 406 USD, če jih kupiš z avtom. Mesečna naročnina je 18 USD, tako da potrebuješ cca 23 mesecev, da prideš do nakupne cene. Recimo, da imaš avto 4 leta, gretje potrebuješ 4 mesece na leto. Ob tem moraš računat še na to, da bo ob prodaji avto manj vreden. Torej je skoraj tam tam. Če pa rabiš samo 1 mesec na leto, potem je kalkulacija drugačna.
AMPAK: sem prepričan, da je to trenutno ''socialna'' cena. Namreč zato, da nas navadijo na to. Ko nas bodo navadili, bodo šle cene naročnin lepo gor. Se vsi spomnimo Špara in avtomatske blagajne. Na začetku si dobil brezplačno vrečko, da so nas navadili, potem pa prst v rit.
Tukaj je še en vidik in sicer v primeru naročnine, kdo krije stroške morebitne okvare gretja sedežev (recimo ''telovadiš z ljubico'' in poškoduješ mrežico). Ker če si to ti kot lastnik vozila, potem naj si lepo oslinijo prst in si ga sami zabijejo globoko v rit. Če pa krijejo te stroške sami, potem je nekoliko drugače.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.028
113
Daš toliko denarja za avto pa tudi sedeža ne moreš ogrevati ne da položnico plačaš :valjamse:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Tudi meni ni ravno domače, da bi plačeval nekaj, kar sem dejansko dobil z avtomobilom, ampak realno gledano bi ob ustreznem ceniku to tudi šlo čez.
Recimo, poglejmo cene za te razvpite sedeže pri BMWju v Koreji. 406 USD, če jih kupiš z avtom. Mesečna naročnina je 18 USD, tako da potrebuješ cca 23 mesecev, da prideš do nakupne cene. Recimo, da imaš avto 4 leta, gretje potrebuješ 4 mesece na leto. Ob tem moraš računat še na to, da bo ob prodaji avto manj vreden. Torej je skoraj tam tam. Če pa rabiš samo 1 mesec na leto, potem je kalkulacija drugačna.
AMPAK: sem prepričan, da je to trenutno ''socialna'' cena. Namreč zato, da nas navadijo na to. Ko nas bodo navadili, bodo šle cene naročnin lepo gor. Se vsi spomnimo Špara in avtomatske blagajne. Na začetku si dobil brezplačno vrečko, da so nas navadili, potem pa prst v rit.
Tukaj je še en vidik in sicer v primeru naročnine, kdo krije stroške morebitne okvare gretja sedežev (recimo ''telovadiš z ljubico'' in poškoduješ mrežico). Ker če si to ti kot lastnik vozila, potem naj si lepo oslinijo prst in si ga sami zabijejo globoko v rit. Če pa krijejo te stroške sami, potem je nekoliko drugače.

Verjetno bo gretje sedežev postalo del nekega paketa. Poglej si današnje konfiguratorje. Gretja sedezev praktično ne mores vzeti, ce ni zraven se gretja volana, gretja šob ipd. Ce pa vzames zima plus, potem imas pa se gretje zadnjih sedezev in gretje vetrobranskega stekla za samo 1299 EUR.
 

Jaka222

Zelenc'
18. jul 2022
8
8
3
Še dobro, da ne padam na marketing in nove precenjene avtomobile!!

Delam več, kot večina. Hvalit se ne rabim nikomur, kot je znano v Sloveniji lizing in pašteta do konca :nigladek: Trenutno vozim 10 let star avto. Deluje brez problema, če bom zamenjal bom zamenjal na nek rabljen avto. Maks 10k€.

Toliko boljših stvari je, kot zapravit za kup plastike. Zanimivo balkan in prodaja avtomobilov naj sosed vidi kako sem "uspešen".. Odpre si pašteto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Kaj tebe boli, ce je lizing in pasteta? A ga ti placujes? Jemo pasteto, sam, da je ti ne. Zgleda kljub obilici dela ne zasluzis dovolj, da bi zasluzil za celoten paket kurcenja.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Avto je stroj. Gretje je pa storitev, do katere se lahko dostopa le s sklenjeno naročnino. Torej če prižgeš "po domač", si v ilegali.
Fak ej... ni čudno, da vas lahko tako lupijo, če ste pa tako glupi. A misliš, da so strojno opremo, ki je potrebna za gretje, vgradili zastonj?
Se vsi spomnimo Špara in avtomatske blagajne. Na začetku si dobil brezplačno vrečko, da so nas navadili, potem pa prst v rit.
Vrečke ne smejo biti brezplačne - prepovedano. Ni to na Šparovem zelniku zraslo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in Fonzl
22. jul 2007
12.830
1.323
113
123
Najprej so se plačevali updejti navigacij, nato e-calli, potem Tesla s svojimi paketi, zdaj Bmw, to bo zdaj postal kar standard, ker so mlade generacije navajene na raznorazne naročnine in jim je to postalo že samoumevno.
Bolje je hudič za nas oldschoole:obesise:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mercedes si še pozabil, ki že ima plačljive recimo napredne luči, zavijanje z zadnjimi kolesi itd. En kup takšnih naročnin...

Meni je to sprejemljivo, dokler HW ne rabiš doplačati v konfiguraciji. Oz. da konfiguracija nasplošno odpade, razen barve, motorizacije in podobnih HW stvat in da plačuješ pač naročnino za stvari, ki jih želiš. Če pa moram že v štartu plačati npr. 4k€ za full pametne LED luči in nato plačevati še recimo 150€ letno, da jih sploh lahko uporabljam, pa mi več ni OK.

Mi je pa zanimiv pristpo nekoč avtonovinarja, danes pa strokovnjaka za e-mobilnost (oboje z kančkom ironije), ki bi včasih obtestu raztrgal tako politiko (razen če je bil recimo test sponzoriran, kaj pa vem, recimo s strani VAG grupe), danes, ko pa ni več novinar (je pa na plačilni listi, ponovno, VAG grupe), pa to oglaša kot nekaj najboljšega po iznajdbi kolesa.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Meni je to sprejemljivo, dokler HW ne rabiš doplačati v konfiguraciji.
Zastonj ti ga vsekakor ne vgradijo... ti le ne boš doplačal za uporabo funkcionalnosti (pa naj si bo enkratno ali pa mesečno). Vsekakor pa boš plačal opremo in jo zastonj vozil naokrog brez, da bi imel dostop.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To je tako kot (seveda slaba primerjava), da kupiš telefon, ki dela, fotka... klicat pa ne moreš, dokler ne plačaš...
Ta primerjava je naravnost obupna. Osnovna funkcionalnost telefona je telefoniranje. Vsi vemo, da ne dela brez stroškov, da je potrebno vzdrževati mrežno opremo, ki to omogoča. In to ni zastonj.

Kaj mora pa Mercedes/BMW/... narediti zato, da tebi naslednji mesec še vedno delajo matrične luči? Da se sedež ogreje? Da kolesa zavijejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
I

Izbrisan uporabnik 474

Zastonj ti ga vsekakor ne vgradijo... ti le ne boš doplačal za uporabo funkcionalnosti (pa naj si bo enkratno ali pa mesečno). Vsekakor pa boš plačal opremo in jo zastonj vozil naokrog brez, da bi imel dostop.

Tu je potrebno dati kot primerjavo Teslo, kjer dobiš avto opremljen z vsemi potrebnimi kamerami in senzorji za full AutoPilot, nivo funkcionalnosti pa ti določa naročnina oz. opcija, ki ji vključiš/plačaš.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tu je potrebno dati kot primerjavo Teslo, kjer dobiš avto opremljen z vsemi potrebnimi kamerami in senzorji za full AutoPilot, nivo funkcionalnosti pa ti določa naročnina oz. opcija, ki ji vključiš/plačaš.
Ta primerjava je na mestu. Ampak AP ni edini SW, ki uporablja vso to opremo v Tesli. Se uporablja tudi za druge funkcionalnosti.

Ko plačaš za AP s tem v bistvu plačaš za lifetime subscription posodabljanja AP, ki bo vedno obvezen. AP ni produkt, ki bo enkrat razvit in to je to, bo delal za vedno. Potrebuje stalne dodelave.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ta primerjava je naravnost obupna. Osnovna funkcionalnost telefona je telefoniranje. Vsi vemo, da ne dela brez stroškov, da je potrebno vzdrževati mrežno opremo, ki to omogoča. In to ni zastonj.

Kaj mora pa Mercedes/BMW/... narediti zato, da tebi naslednji mesec še vedno delajo matrične luči? Da se sedež ogreje? Da kolesa zavijejo?
Da dela, kar plačaš, ne pa mesečne naročnine. Preprosto...
 
22. jul 2007
12.830
1.323
113
123
Ta primerjava je na mestu. Ampak AP ni edini SW, ki uporablja vso to opremo v Tesli. Se uporablja tudi za druge funkcionalnosti.

Ko plačaš za AP s tem v bistvu plačaš za lifetime subscription posodabljanja AP, ki bo vedno obvezen. AP ni produkt, ki bo enkrat razvit in to je to, bo delal za vedno. Potrebuje stalne dodelave.
Zato je Tesla že v štartu cenejša brez tega paketa, Bmw bi pa rad iste denarje za potencionalno neuporabo.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.576