Dobava foto opreme iz tujine

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Zanima me, koliko časa ste čakali na "robo", ki ste jo naročili v tujini, da je prišla na dom? Sam sem pred kratkim iz Nemčije naročil nov DSLR in kartico in to je bil moj prvi nakup čez mejo. Priznam da sem že malo neučakan (nestrpen) in bi rad, da bi zadevo dobil čimprej v roke. Rad bi slišal predvsem mnenja Vas, ki že imate izkušnje s takšnim naročanjem. V trgovini so mi sporočili, da bi moglo biti tu, v roku enega tedna...
17758-icon_confused.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Naročil v Topvision, neka luxemburško-nemška firma. B.p., dobavnega roka se ne spomnim, se pravi ni bilo nobene zamude. Po spominu cca 4-5 dni.

B.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Naročil iz DE, plačal predplačilo, čakal dva dneva, da so poslali in dva dneva, da je paketna služba pripeljala. Zadovoljen
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Pred leti sem iz DE naročil 17-85 IS USM za cca 600€, DPD dostavna služba mi ga je "dostavila" 8km stran od doma, v gostilni, kjer so ga dali enem sosedu, ki je rekel da me pozna.
crazy1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik enageM pravi:
A DPD je kot konkurenca DHL? Pojma nimam in ne poznam teh služb.

DPD je ena leva firma, ki dostavlja robo z enimi usutimi kombiji in s šoferji, ki delajo v povprečju po 3 mesece in se jim foočka za cel svet, roba pride al pa ne pride.
stupid-1.gif
no vsaj jaz imam z njimi take izkušnje, smo pa z njimi delali kar en cajt.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
DPD je meni pripeljal v dveh dneh, brez posebnih zapletov. Ko sem na trackingu videl, da je prišel paket v Slovenijo sem poklical na DPD, jim dal številko GSM, (ki jo je trgovina seveda pozabila dat na paket) in res je pripeljal totalno razsut kombi in mi hotel vročit neko drugo škatlo. To smo uredili, škatlo pa sem, preden sem podpisal, odprl, da sem videl kaj sploh je v njej...
Ne, ni ravno konkurenčen DHL...
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Različne trgovine imajo različne principe. Nekateri pišejo da imajo robo, ko naročiš, potem čakaš da pride roba k njim in potem ti pošljejo podatke za plačilo. To lahko traja tudi do 14 dni, da dobiš robo na dom. Nekateri pišejo da imajo vse na zalogi, pa se potem izkaže, da kakšnega artikla ni na zalogi in se zaradi tistega artikla potem čaka lahko tudi do 14 dni. Spet drugi pa imajo vse na zalogi in dobiš res v 2-3 dneh na naslov. Tudi z DPD imam sam dobre izkušnje - sicer se ne spomnim ali imajo tudi tracking pošiljke, vprašaj prodajalca za številko paketa in ti bodo sporočili če je možno slediti. Če ne drugega, boš vsaj bolj resna stranka zgledal.
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Saj ni "panike" več. Dobil v petek, s tem da so mi iz DPD celo sporočili prej na mail, ko se jim malo povprašal.
Zaenkrat "sehr gut".
cheer.gif

LP