Dizel, bencin, hibrid ali elektrika ?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Prevoz
Tudi za skupno vožnjo je potrebna infrastruktura. Denimo dostopna parkirišča ob uvozih na avtocesto bi gotovo pripomogla, da bi dnevno proti LJ krenilo kak % vozil manj.
Prakticno sosedje se na isto delovno mesto vozijo vsak s svojim avtom.
Kako mocno je zazivel prevoz.org na zalost ne vem.
Vsaj lokalno kjer imam 3 ali 4 avtobuse dnevno ni bilo veliko moznost. Vozil cez vas se pa pelje najbrz nekaj tisoc dnevno. V rush urah avto za avtom.
Pa ni hudica da v dveh minutah ne dobim avta samo z voznikom da me zapelje do lj
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Prevoz.org ne more ekstra zaživet, ker gre po slovenski zakonodaji za delo na črno in še za cel kup drugih prekrškov zraven, žal.
Realno, da bi bil pokrit, bi se moral registrirat kot taksi, izdajat račune, plačevat davke in druge lokalne podkupnine.

Isto kot dacarji in drugi inšpektorji nonstop visijo na bolha.com.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
No, tako hudo pa tudi ni. Davčna je takoj na začetku izdala mnenje, da če voznik avta s soudeležbo sopotnikov le pokriva neposredne stroške tiste vožnje, ni nobenega problema.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Štos je tem, da vlak gum na kolesih nima :)

Sicer pa drži, takšnih reči je gotovo še cel kup. Če se kdo resno loti količine trdih delcev, ki jih avto sprosti v okolje samo zaradi kontakta s cesto, ima takoj dela za 5 doktoratov. Mularija, na juriš.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Prevoz.org ne more ekstra zaživet, ker gre po slovenski zakonodaji za delo na črno in še za cel kup drugih prekrškov zraven, žal.
Realno, da bi bil pokrit, bi se moral registrirat kot taksi, izdajat račune, plačevat davke in druge lokalne podkupnine.

Isto kot dacarji in drugi inšpektorji nonstop visijo na bolha.com.
Uradno mnenje FURSa se s tabo ne strinja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Uradno mnenje FURSa se dostikrat ne strinja z odločbami FURSa. :)
V temu je problem v Sloveniji. FURS je nad-organ. V zakonodaji pa spisano tako, da je vse lahko delo na črno. Tudi peka čevapov na sosedovemu pikniku.
Varen si samo, če si velika korporacija in legalno utajuješ milijone davkov skozi hobotnico tujh podjetij. Ker to je pa legal.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
To seveda drži, mi pa le pokaži eno samo takšno odločbo na temo Prevozov. Sam je ne poznam.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Davčni uradi in njihova mnenja oz. odločbe so povsod unikum in na pol nezakonite, ne samo pri nas, po vsej EU in najbrž tudi svetu.:obesise:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Uradno mnenje FURSa se dostikrat ne strinja z odločbami FURSa. :)
V temu je problem v Sloveniji. FURS je nad-organ. V zakonodaji pa spisano tako, da je vse lahko delo na črno. Tudi peka čevapov na sosedovemu pikniku.
Varen si samo, če si velika korporacija in legalno utajuješ milijone davkov skozi hobotnico tujh podjetij. Ker to je pa legal.
Mi pokažeš odločbo?
Ker če uradno FURS trdi nekaj, sem prepričan, da pritožba reši zadevo, če je kakšen inšpektor preveč “pameten”.
Problem so predpisi, kjer ni uradnega stališča FURSa. Tam si pa dejansko vsak FURSovec lahko bolj zmišljuje in interpretira po svoje.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Sicer nisem pogledal še filmčka, vendar transaxle pomeni motor spredaj menjalnik na zadnji osi. Torej ima rav4 tako?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
ne, vse je spredaj. to so neke japonske interne fore in pomenijo nekaj takega kot 'avt. menjalnik v enem ohisju z diferencialom'. ko v suzukijevih navodilih za cisto obicnega fwd picipokija z avt. (ni hibrid) ze stotic beres o transaxle menjalniku se se smejat ne mores vec.

ve kdo, kako bi se temu pravilno reklo po slovensko?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mi pokažeš odločbo?
Ker če uradno FURS trdi nekaj, sem prepričan, da pritožba reši zadevo, če je kakšen inšpektor preveč “pameten”.
Problem so predpisi, kjer ni uradnega stališča FURSa. Tam si pa dejansko vsak FURSovec lahko bolj zmišljuje in interpretira po svoje.
Kje imamo to uradno mnenje FURS-a?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Da malce obudim temo...

Kupovalo se bo novo vozilo v rangu med 20 in 30k.

Minimum bo hibrid, za elektriko je to premalo...a bi ratalo najdit kak plug in hibrid v tem rangu? Vsi proizvajalci nekaj predstavljajo, nič takega ni realno v salonih. Nova astra, Peugeot 308?
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
677
352
63
Nevem, če bi si želel hec od Peugeota / Renaulta ali pa Opla, ki je včeraj začel proizvajati hibride, v svoji garaži. Veliko longterm vprašajev, preveč "nove" tehnologije za moj okus. Poleg tega, nihče od popoldancev ti ne bo tega šraufal čez čas. Dragi deli + redkost pri nas.

Rabljen Prius PHEV?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Načeloma novo vozilo + da je dokaj prostorno...

Mogoče Kia novi Niro ali Sportage...ampak bo očitno potrebno še malo počakati...