Divji hmelj

si30n

Pripravnik
6. jun 2014
119
3
18
Rad bi eksperimentiral z divjim hmeljem, zdaj je menda ravno pravi čas za to.

Veste morda za kakšno lokacijo, kje raste? Okolica Savinjske je velik plus. :)
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Tega vraga moraš dati ogromno za malenkostni učinek, sevede je spet odvisno na kaj naletiš. Samo v vednost
 

si30n

Pripravnik
6. jun 2014
119
3
18
V planu sem imel delat hop tea s tem, kar dobim, in kakšnim vsestranskim hmeljem. Da lažje ocenim, koliko ga potem zares dat v pivo.
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Tale tema pa tudi mene zanima. V bližini imam divjega hmelja toliko, da ne veš kje ga potrgati :p

Kakšne količine ga uporabljate in kdaj? Ali samo za dry hop ali tudi na 0 minut oz whirpool??

Predvsem količine me zanimajo.

In pa še verjetno je divji hmelj najbolj primeren za kakšen pale ale?'
 

si30n

Pripravnik
6. jun 2014
119
3
18
Awesome! Jaz ga v moji okolici nisem uspel najti, tako da če ti hodi viška, se zelo priporočam! Od kod si?

Glede količine, po forumih sodeč ga je treba dat cca 1.5 do 2x več, večinoma se pa daje pod 20min. Moj plan je sicer, da naredim hop tea z aurorinimi lističi (ne peleti), ki jih imam doma. Aurora je neka srednja pot med aromo / grenkobo, tako da bi primerjal oba hop čaja in potem na podlagi tega naredil hišni pale ale v celoti z divjim hmeljem.
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Awesome! Jaz ga v moji okolici nisem uspel najti, tako da če ti hodi viška, se zelo priporočam! Od kod si?

Glede količine, po forumih sodeč ga je treba dat cca 1.5 do 2x več, večinoma se pa daje pod 20min. Moj plan je sicer, da naredim hop tea z aurorinimi lističi (ne peleti), ki jih imam doma. Aurora je neka srednja pot med aromo / grenkobo, tako da bi primerjal oba hop čaja in potem na podlagi tega naredil hišni pale ale v celoti z divjim hmeljem.

Amm ko ga bom nabral bom videl kolk bo viska. Danes sem sel pogledat in zaenkrat je storzkov bolj malo xD zdj ne vem a bo letos slabsa letina al pa sem se mal prezgoden.

Amm 1.5-2x vec ok to razumem ampak suhih svezih??

Kako susiti divji hmelj ce je seveda sploh potreba po tem :p
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Kako je s sajenjem hmelja doma na vrtu?? rad bi ene 2-3 "sadike" imel doma, da ne bom vsako leto hodil v gozd po njega.

Kdaj hmelj odrežem? ga posadim oz kako to sploh narediti. divji hmelj prinesti domov na vrt :p

Ga je potrebno kaj rezat v jeseni, vmes??
 
  • Všeč mi je
Reactions: jaka1980