Diski na cestnem kolesu

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Pregrevanje omenjam z razlogom. Tamle na FB skupini se na vsaketolk kak najde, ki ima probleme, ker mu je nadebudni pordajalec rekel, da bo 105tka delala enako kot Ultegra, tip pa 100 kil. Je pač te stvari, ki si jih ti povedal, pač treba povedat. Ker masrikdo, ki vzame diske misli, da zdej bo pa to ultra bolš k rim brakes, pa na cesti kake divje razlike ni, pol pa še pregreje zadevo in mu začne disk opletat, je pa panika. Niso vsi pripravljeni nadgrajevat koles kot midva.

Kakorkol pa kdorkol obrne, sem še vedno mnenja, da so diski na specialki nepotrebna navlaka in od tega mnenja me težko spraviš. Sem bil pa blizu tega, da sam kupim specialko z diski. Pogrešam pa diske samo v tem pogledu, da bi lohk dal gor tud 42 gravel gume in bi mel gravel bike.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Poleg tega je velika razlika tudi v teži uporabnika. Če nek 60kg kolesar pravi da njemu vse kul dela, ne velja da bo isto tudi za 100kg.
To je res.
No, jaz imam skoraj 90 kg, pa sem zelo zadovoljen z zavornim učinkom navadnih zavor. Če bi bolj prijele, bi bilo že preveč.
Imam pa al obroče ter ultegra zavore.
Sem pa ravno zaradi obročnih zavor letos pohitel z nakupom novega kolesa, ker, kot kaže, bo tudi specialk brez diskov vsako leto manj na izbiro.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Diske je lazje vzdrzevati kot gumice, sploh pa z nastavitvami ni treba popi.zditi zraven. Diski so edina normalna evolucijska pot kolesarstva, ki bi se morala uveljaviti ze 20 let nazaj. Ce je komu kaj pretezko na kolesu naj shujsa ali si kupi elektricno. Slednjega imam sam ze 10 let. In edino se udobnejse fotelje pogresam na kolesu in nekoga, da bo gonil namesto mene. :p
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Ja, saj a niso to elektroncki v bateriji?
Drugace si pa kako prdulo z nazivom skuter kupi. Al pa e skiro za po mestu. (Pa zobe zavaruj)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Ta vikend pelem mojo nekam, še ne vem kam. Tko da drugič. Pa res upam da se najde kdo za disko grupo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
krko follow back. Mali vrh je pomoje malce prezahteven za alteraše. Predlagam, da po Lipoglavu/Pance potegnemo čez Polževo na Muljavo in čez Krko nazaj proti Grosuplju. Tam pa po filingu: čez Polico proti lj ali pa spust na Škofljico pa mimo Leclerca potem vsak na svoj konec.
Bi bilo pa pomoje prav, če na koncu še ruknemo enega skupaj v kakšni kafani, da ne bomo samo tukaj tipkali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Kafana je lahko Kratochwill v Leklerku :p

Me ne bo...mam diske....pa prekrampaste gume :p
 
  • Haha
Reactions: krko

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Zment se bo treba za fix, tolk da vidim, če bo treba noge pobrit v petek, da ne pridem k gozdni Joža na rundo.
 
  • Haha
Reactions: krko

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
ALTER KOLESARSKA RUNDA

Kdaj: sobota 24.7.2021 ob 10.00 (9.00?) uri...stvar dogovora...napišite predloge

Kje: zborno mesto Sostro pred Gostilno pri Kovaču

Trasa: predlagam krožno...Sostro-Pance-Polževo-Muljava-Krka-Grosuplje-Pance (tukaj je lahko postanek za pijačo PanceTop)-Sostro. predvidena trasa
glede trase se lahko tudi sproti dogovorimo.....

Tempo: prilagojen najšibkejšemu

Minimalno št. udeležencev: 4-6

Pobrite noge niso obvezne za udeležence moškega spola, za morebitne udeleženke je to obvezno (vstopnica za rundo :valjamse:)

Prijava: 1