Diski fuč zarad neuporabe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Za diske ne vem...mam sprednje ploscice od njih....namesto crnega prahu je bolj tmno rjav...to je pa edina razlika glede na tovarniske...

Ja nipparts je za korejce pa japonce...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
To pa močno dvomim, da je original vgradnja. oz kar ne vrjamem.
So pa ja specializirani za azijske avte oz boš vsaj pri nas za tak avto najlažje našel to znamko. Imaš potem še japparts...

Sej zavore ne kupiš vsak mesec... Tko, da jst raje dam mal več pa kupim uveljavljeno znano znamko...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@Kameleon, evo ti uradnega odgovora od ATE glede mazanja zavornih vodil pod protiprašnimi gumicami:

Dear Mr.

ATE Plastilube is a grease based on mineral Öl and not the same as Silikone grease.
ATE Plastilube is not for the guide pins.

To pojasnjuje, zakaj so tebi gumice razpadle.

Sem videl da si/ste na avtomibilizem.com odkrili uno Volvo mast za bremze... Sem jo narocil....in je to to

Je pa silikonska mast z dodatkom PTFE (teflona)
zmaga.gif


Narocis na Volvo servis v BTC...ubistvu isti salon in šalter kot KIA
smile-1.gif
po kataloski...in dobis iz centralnega skladisca v tednu dveh...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:


Sej zavore ne kupiš vsak mesec... Tko, da jst raje dam mal več pa kupim uveljavljeno znano znamko...

Sem zadnjic dobil 45% rabata na sprednje ATE...36eur za sprednji par

Nikoli več jih ne uzamem....ker so prepoceni
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Zaradi zoba casa....bremze sw rihta 1x na leto preventivno (podres...spucas...namazes) in ne takrat ko zaribajo
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:


Sej zavore ne kupiš vsak mesec... Tko, da jst raje dam mal več pa kupim uveljavljeno znano znamko...

Sem zadnjic dobil 45% rabata na sprednje ATE...36eur za sprednji par

Nikoli več jih ne uzamem....ker so prepoceni
tongue-1.gif

jst pa nikol nočem popusta, raje plačam polno ceno, ker bi imel potem slabo vest, da sem kupil ponaredek
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.721
113
kod Džej-Zija
Kdaj si zadnjič menjal zavorno olje? DOT zavorna olja so higroskopična, vpijajo torej vodo, ki potem korodira zavorni bat. Zadeva pride s starostjo slej ko prej zagotovo.

Narediti moraš obnovo zavornih čeljusti. Mehanik sname in razstavi čeljust, očisti in po potrebi zamenja batke in gumice. Potem bi moralo spet normalno delati. In to nima zveze s podmazovanjem vodil, o čemer običajno govori Kameleon.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Olje je menjano na zadnjem servisu pred dvema mesecema. Diski pred šestimi meseci (ali nekaj takega). Verjetno pa obnove na uradnem servisu ne bodo delali, kajne?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Jah probaj z uveljavljanjem garancije...ČE imaš še račun

Če ne pa k lokalnemu strugarju....pa kolo na klocen...snami disk...pa naj ti ga poravna......edin hm z ploščicami bo bl tko...

Al nov set/os ( zadnje al pa sprednje)......al pa zravnaj z pilo.....potem pa s kotnikom poglej ravnino proti svetlobi/luči da so res ravne
smile-1.gif


Je "a je to" pristop......ampak sem ene zase tako zravnal ker so bile prijete zelo malo......in je šlo BP skoz
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.721
113
kod Džej-Zija
Vprašanje je, kdaj je bilo menjano prejšnjič. Načeloma bi ga bilo koristno na 2 leti. Sicer pa ni nujno problem samo v olju, lahko so počene zaščitne gumice. Po moje bi morali biti sposobni to na tvojem servisu uredit.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
jst pa nikol nočem popusta, raje plačam polno ceno, ker bi imel potem slabo vest, da sem kupil ponaredek

Kupujem samo v štacunah z avtodeli (renomirane avtoštacune).....in ne po internetu...

Tako da je velika večja verjetnost da so tvoje ATE iz interneta prej ponaredek kot pa moje z rabatom
wink-1.gif


Sem se pa ftaknil samo zato......ker mi je tvoj argument z ceno milorečeno SMEŠEN
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Me imajo v računalniku, ne bom prvič pri njih, pa tud račun bi lahko izkopal od nekje, če bo treba. Se mi pa zdi, da bo treba to zelo kmalu narediti, ker se stanje vidno poslabšuje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.721
113
kod Džej-Zija
Nujno. Če imaš možnost, še ta teden. Ker ti bo požrlo ploščice in pregrelo disk. Pa tudi na kolesni ležaj vročina nima najboljšega vpliva.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Je že na servisu. Do njega sem imel cca 30 km in se je hrumenje že med potjo stalno jačalo, na koncu je bila feltna (kaj šele diski) tudi po več minut stanja na miru tako vroča, da se je ni dalo dotakniti. Jutri bomo videli, kakšna je škoda oz.kaj je narobe.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Mitsubishi Outlander, Citroen C-Crosser in še nekateri SUV-i naj bi imeli diske in ploščice proizvajalca Ashika. Je že kdo slišal za to znamko?