Disk za serverje v Namizni PC

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Mam eno vprašanje..

A lahka dam disk ki je namenjen za serverje v normaln računalnik..oziroma so narejeni po strežniških standardih...nekje sm zasledil da kao ni priporočljivo devat pa ne vem zakaj.

Ali zarad nenehnega bootanja al kaj?

Ve gdo kaj o tem...lahka napišem tut konfiguracijo vsega kar bi skupi zmetal, če bo potrebno.

Sprašujem pa zato ker mam enga dobavitelja ki mi ful pocen zrihta take diske, pa bi še za sebe enga uzel.

hvala
roza.gif
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Diski za strežnike so ponavadi SCSI oz. SAS novejši. V namiznih računalnikih pa IDE in SATA. Tako, da je že priklop strežniškega diska na namiznega povezan z dokupom SCSI kartice. Z bootanjem strežniški diski nimajo težav. Glede na to, da so dosti dražji od SATA ti jih ne priporočam.

Zakaj pa bi sploh imel takšen disk v destopu?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
aha...vidm da bom mogu bolj podrobno razložit situacijo, ker sploh ne vem če sm povezu prav vse niti...

Uglevnem mam zdej plato z AM2 podnožnem in SATA II WD diskom..No zdej pa že neki cajta rihtam diske 2 vrst WD WD4000YS ...zdej bi si pa še za sebe uzel enga ker mi primankuje diska.

Zakaj bi ga mel...ker ga dobim ceneje kot da grem h nam v trgovino po navadn disk.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ta disk bo delal brez problema na tvoji plošči. Če ga dobiš ceneje kot za 80€ ga vzemi.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
samo tak za info, za ta denar že dobiš WD 500GB zunanji disk na usb ...... ti boš itak po svoje naredo samo po moje je 500GB za isti denar boljši nakup
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
hvala...to sm hotu slišat...
zmaga.gif


@boskosi : Velik hodim po LAN partiyih, z kolegi tak enkrat na 2 mesca se dobimo skor vedno, pa se ga nažremo pa špilamo igrce, pa kakiga skadimo pa take fore...pa se mi res ne zdej še zunanji disk zraven nosit...če bi bla kišta skos doma bi verjetno kupu od WD-ja My book al ka je že tist. Tak pa notranjiga nucam, ker je bol priročn...manj troganja levo- desno...
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja saj notranji so pa še cenejši kar precej pod 100€ ..... ej ki to vi hodite na partyje, mislim kiri okoliš ..... jaz že en cajt nisn nikjer bil, itak samo rekreativno hodim, v takem duhu kot ti
hysterical-1.gif
.... samo je pa res da zdaj tak ni bla sezona še