disk boot failure

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Zdaj se mi je pri FIFA08 že nekajkrat zgodilo da je igra zmrznila, vedno potem ko dokončam z tekmo, task manager pravi da se igra na odziva in mogo sem ubiti proces. 2 krat mi je pa popolnoma zmrznilo, malo prej se mi je pokazal neki plavi ekran, kao napaka v registru (nisem si točno zapomnil hkey_inpage_error, nekak tak) in mogel sem resetirat spet winse, in seveda se disk ni zagnal, ni ga zaznal sploh, enkrat je pomagalo da sem komp odklopo iz štroma za par minut, zdaj je malo trmaril ampak je po krajšem "prepričevanju" vseeno šlo. Kaj mi mogoče disk crkuje po malem? kaj preveriti in s čem?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
mnja... sliši se kot bi disk izdihval počas. Na tak sistem sta men dva maxtorja crknla.

Tukaj imaš napisan kako preverit disk v windowsih... drugih programov pa jst nisem uporabljal, tako da ti bo pa kdo drug povedal
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
No super, zdaj pa se komp sploh ne zažene, oz. za sekundo ali 2 se, potem pa vse skupaj ugasne. tudi disk?

edit: definitivno je, odklopo sem disk pa mašin laufa

Bi lahko to zgornjo zadevo naredil na drugem kompu? moj ne dela, bi mu disk odklopil in priklopil na drug komp kot slave, dostopil preko teh winsov ko zdaj pišem in poskusil popraviti? ali bi bile kakšne napake ker sem pač to delal na drugem kompu?
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Torej, to sem naredil, ob restartu kompa se je preverjanje začelo, ko je končal je pa rezultate napisalo, ampak samo za kaki 2 sekundi in nisem niti mogel prebrati nič, nisem bil pozoren sploh. Bi se dalo pogledat rezultate? Program dela mogoče kake loge ali kaj podobnega?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Start menu / Run... /"CMD" / chkdsk .../ čakaš .../ v miru prebereš rezultate
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Hvala. Pise da mam 4 kb v bad sectorjih. Brat ima 16 kb pa mu ne gnjavi. Pomeni to da je najpametneje kupit drug disk i guess,brez diska takoj gre. Z diskom pa vcasih ja,vcasih pa tudi ne.pisem iz tel. Ko dobim net bom screenshot rezultata prilepil
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če ti crkuje, ti pač crkuje... najbolš se je sprjaznt
grin1.gif
Ni niti nujno, da je problem v bad sectorjih. Lahko je tud kej drugega narobe.
Ti predlagam, da kupiš novga, tega pa (če ti ne bo sesuval sistema) uporabljaš kot sekundarni disk za kakšne nepomembne podatke (filme ipd...). Tud moj maxtor zdej kot tretji disk laufa čist solidno... samo pač kakšnih pomembnih podatkov ni glih pametn gor snemat
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Saj isto sem razmisljal,kupit drug disk,tega pa uporabit da mi kaki filmi pa glasba gor lezi.saj samo med fifo zeza,pa zaj ko hocem komp startat.aja,disk je pa samsung
smile-1.gif
 

Podobne teme