DiscoNautica 2011 odpovedana

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
Obvestilo!

V organizacijskem odboru dogodka DiscoNautica smo včeraj žal morali sprejeti odločitev, da dogodek DiscoNautica 2011 odpovemo. Odločitev je tudi za nas nenadna in nepričakovana.





Glavni razlog za tako nenadno odločitev je nenadni in nepričakovani odgovor Mestne občine Koper, ki smo ga od njih prejeli predvčerajšnjim. Mestna občina Koper si namreč v Kopru ne želi imeti dvodnevnega brezplačnega dogodka, na katerem se predvaja elektronska glasba. Poleg glasbe jih moti tudi preveč množičen obisk DiscoNautice in ocenjujejo, da gre za nepotrebno obremenitev mesta Kopra in njegovih prebivalcev.



Nekaj argumentov MOK-a:

- termini prireditev za julij so že zasedeni in ne nameravajo prestavljati drugih dogodkov zaradi DiscoNautice (vloge in prošnje za termin in lokacije poznajo že od prejšnjega leta)

- obiskovalci DiscoNautice ovirajo promet in tako ovirajo tiste, ki hodijo v tem terminu na dopust na Hrvaško

- vsako nedeljo Koper obišče velika potniška ladja z več kot 3.000 potniki in le teh ne želijo v Kopru pričakati s posledicami tako množične prireditve kot je DiscoNautica

- sredstev za sofinanciranje nam tokrat niso mogli nameniti (tokrat smo želeli DiscoNautico izpeljati brez finančne podpore MOK, potrebovali smo namreč le prostor in dovoljenja)

- v juliju je v Kopru planiranih dovolj dogodkov in ne želijo dodatno obremenjevati še z DiscoNautico, saj bo v kopru že koncert radia Kapris in pa Festiko

- ...



Proti tem, izključno nasprotujočim, stališčem občine, ki razpolaga z lokacijo dogodka, se žal ne moremo in niti nočemo boriti. Žal smo energijo in voljo za take borbe z mlini na veter porabili že v preteklih letih.



Zahvaljujemo se vam za dosedanjo podporo in za razumevanje ob odpovedi dogodka. Želimo vam prijetno in zabavno poletje.



FM & CMT
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Nej preselijo v Umag.
evil.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Bravo, nimam kaj rečt, v enih mestih se borijo, da bi imeli toliko turistov tu pa se jih otepajo.
 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
- obiskovalci DiscoNautice ovirajo promet in tako ovirajo tiste, ki hodijo v tem terminu na dopust na Hrvaško

Mislim
stupid-1.gif
Tale stavek sodi na vse slovenske casopise, tak da ko se bo zacelo jokanje o nasem turizmu, vemo kje smo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Jaki turisti, pijandure s polnim prtljažnikom alkota iz Mercatorja, ki odvrže dva platoja pločevink dok si rekel keks, poje eno pleskavico ter hot dog, vmes pokozlajo večina cest, sem pa tja se uniči kakšna fasada, serje pa ščije se vse povprek, uničuje travnate površine ter dere do onemoglosti kot prašiči pred kolinami. Jaki turisti.
zmaga.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Mogoče, če ne bodo zapeljali z avto čez pomol kot se je to zgodilo nedolgo nazaj na tej isti prireditvi.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Jaki turisti, pijandure s polnim prtljažnikom alkota iz Mercatorja, ki odvrže dva platoja pločevink dok si rekel keks, poje eno pleskavico ter hot dog, vmes pokozlajo večina cest, sem pa tja se uniči kakšna fasada, serje pa ščije se vse povprek, uničuje travnate površine ter dere do onemoglosti kot prašiči pred kolinami. Jaki turisti.
zmaga.gif

Takoj, ko sem videl kdo je avtor zadnjega posta v temi, sem vedel da bo jamranje...

Še Jado in Capl manjkata, da povesta, da folk še za kruh nima, pa se grejo neke brezvezne prireditve. Fuj in fej.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.649
14.360
113
dej malce bolj zargumentiraj zakaj bi bila to brezvezna prireditev..... saj se mi zdi da vem na kaj ciljaš a vseeno, bitte schon
smile-1.gif


pa tisto k se je un zapeljal z golfom v morje...kot prvo je bilo prireditve že konec, to se je zgodila en dan po dogodku, tam nebi smel biti z avtom že po defaultu, prav tako tudi ni ravno najbolje, da si tako zadrogiran kot naj bi bil tisti človek po besedah kolegov, ki so bili v bljižini, pa alkohol itd itd... najbolje da se potem preventivno prekliče kar vse zabave ob obali, saj so droge, alkohol in osebna vozila vpletena povsod, prav tako smeti, na ketere se med drugim zgovarjajo v kopru itd.

disconautica je bila eden najboljši eventov z elektronsko glasbo na naši (!!) obali in res je škoda da je bolj kot ne konec s tem.....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Ne vem, mogoče imam tam kakšno stanovanjce z razgledom. Pravim, da mogoče.

Moti me, ne, na živce mi gre objokavanje, da se mesto brani turistov. Mesto se ne brani turistov, v osnovi se brani horde prepotenih, pijanih, nekulturnih mladcev, ki ne prinesejo ravno velike koristi, prej bi rekel, da veliko stroškov ter vandalizma. Bil sem na disco nautici, 2x če me spomin ne vara. Morda je bil kakšen event kvaliteten, ne rečem, sem pa videl več pretepov kot kdajkoli prej na enem mestu. Od čefurjev, pijanih Štajeecev, do vsevednih Dolenjcev, ki ima v prtljažniku sod domačega ter motorno žago zaradi hobija.

Kriminalisti so bili še posebej veseli prepovedanih substanc, ki jih je bilo v potokih, vsaj po besedah kriminalistov s katerimi sem imel priložnost spregovoriti besedo ali dve. Dogodek se lahko komoto prestavi na kaksen drugi kraj, kjer zjutraj ne boš srečal "živali", ki spijo v lastnem bruhanju ter scavnici, ob enem pa objema svojo pnevatikom na avtomobilu.

Tako na kratko, lahko pa še kaj napišem, ti kar prašaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Doli je dovolj narkičev, takšna polprireditve pa so še samo magnet. Lopate naj jim raje razdelijo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
folk še za kruh nima, pa se grejo neke brezvezne prireditve
evil.gif

drugače pa take jajce ne sodijo v mesta. to sodi nekam čim dlje od naselij , pa se naj tam čaga, pa pijančuje, kozla sere in ščije do onemoglosti.
Slovenija je sicer mala, pa nima ob obali verjetno nikjer prostora za take finte
se pa vseeno kje v sloveniji najde kakša večja fešta, tako da tudi ni panike, kar se zabave tiče. pač ne bo v Kopru