Dimnikar

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.359
1.735
113
Pozdravljeni.

Leto je naokoli in kot vsakega Januarja me je v nabiralniku pričakalo obvestilo o ropu pri belem dnevu, ki naj bi me kmalu doletel. Govoroim seveda o vsakoletnem obisku dimnikarja, ki pride, malo pomaja s svojo napravico po kopalnici, pove da je vse ok in me nato oropa za cca 40€.
Sprašujem se. če se je na tem področju v zadnjem letu karkoli spremenilo?
Sem še vedno dolžan dopustiti in celo podpreti ta organiziran rop?
Kaj se zgodi če sporočilo kratkomalo zignoriram?
Kdo je tisti ki me bo prijavil komu?
Kakšne so kazni in kdo jih izda?
Kdo ima evidence o teh kontrolah?
Je kdo med vami mogoče že plačal kazen iz tega naslova?

Nahajam se v stanovanju v LJ- spodnja šiška, V kopalnici imam praktično nov pretočno bojler na plin.

Prepričan sem, da med vami marsikdo, ki ima takšne ali drugačne izkušnje na tem področju, zato se za odgovore že vnaprej zahvaljujem.

 
Nazadnje urejeno:

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
mislim, da se še ni nič spremenilo. še vedno je obvezno, da nam delajo meritve dimnih emisij, čeprav jih meni vsako leto naredi serviser peči. ampak žal to za njih ne zadošča.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Če mu že plačaš bodi poleg ko bo delal meritve pa ga malo o rezultatih vprašaj pa o mejnih vrednostih itd....
grims-1.gif
pa poročaj kaj ti bo rekel (razen vse OK)
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Vem ja saj se ne spoznajo! tisi pildek mi da v roke pa gotovo
wink-1.gif
Če majo še stare naprave in jim za kondenzacijsko peč ne pokaže več kot pa 99% izkoristek.
 

matej_m

Zelenc'
3. mar 2008
28
0
1
Cene so se spremenil, saj so prej obračunali največ kolikor so lahko, sedaj pa je dolžen izpolniti delovni nalog, kjer mora biti viden čas prihoda in odhoda. Cena pa je 0,40€ (brez DDV) za minuto dela.

Tole je copy/paste iz Financ:
Po novem bo dimnikar dolžan pri obisku stranke izpolniti delovni nalog, v katerem bo moral napisati, koliko časa je dejansko porabil za določeno storitev. Navesti bo moral točen čas začetka in konca dela. Stranka pa bo verodostojnost tega potrdila s svojim podpisom na delovnem nalogu.

Stranka bo tako plačala le delo, ki je bilo opravljeno. Če bo dimnikar storitev opravljal 20 minut, bo to stranko stalo osem evrov brez DDV. V novem ceniku je namreč tudi nekoliko nižja cena minute dela. Namesto 0,44 evra brez DDV bo stranka za minuto dela dimnikarja odštela 0,40 evra brez DDV.

Vlada je sprejela še nekatere druge spremembe v zvezi z zaračunavanjem storitev pri pregledovanju in čiščenju dimnika v večstanovanjskih stavbah. Do sedaj se je namreč dogajalo tudi, da je dimnikar zaračunal pregled skupnega dimnika ali zračnika vsaki stranki posebej.


lp, matej
 

serviser

Pripravnik
2. jan 2010
63
3
8
V forumu: "Zakaj se zapacka gorilec" smo se na veliko raspisali o delovanju gorilcev. Povsem na koncu pa sem "prilimal" tudi linke uredb, ki so bile objavljene decembra lani. Bodi dokaj natančen pri spremljanju časa. Upam, da gre za kranjsko dimnikarstvo. Saj bi se razpisal še naprej ampak počakajmo na dejanski rezultat. Dobro je, da poznaš tudi vrednosti emisij, ki so max. dovoljene za tvoje izpuste.
LP serviser