Digitalni sprejemnik

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Menda se da kupit digitalni sprejemnik za kabelsko TV da je slika lepša in programov imaš več. To se da kupit pri operaterju kjer se moraš zavezati za 24 mesecev, jaz imam kabelsko preko elektro turnšek celje. Če pa kupiš tak digitalni sprejemnik sam pa menda odlično funkcionira.
Kak sprejemnik morem to kupit, ne bi se rad spet nekje vezal? Mogoče kak link do trgovine kje kaj takega prodajajo al pa kaj podobnega?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
a je lahko kdo bolj konkreten da res jaz ne bi kakega obtežilnika papirja kupil! Res nisem doma v teh vodah!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Menda se da kupit digitalni sprejemnik za kabelsko TV da je slika lepša in programov imaš več. To se da kupit pri operaterju kjer se moraš zavezati za 24 mesecev, jaz imam kabelsko preko elektro turnšek celje. Če pa kupiš tak digitalni sprejemnik sam pa menda odlično funkcionira.
Kak sprejemnik morem to kupit, ne bi se rad spet nekje vezal? Mogoče kak link do trgovine kje kaj takega prodajajo al pa kaj podobnega?

Konkretno v novih blokih v Novi vasi ne opazim popolnoma nobene razlike v kvaliteti med digitalno in navadno kabelsko sliko (pri Turnšku) Imaš pa več programov, to je pa res...
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
CI slot? Se glih ne spoznam na te zadeve, a je to za payTV kartice mogoče; to namreč ima.
LP
Damijan
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
576
113
Baje da bo Telemach naročnikom delil Conax kartice za digitalni sprejem.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
A to pomeni da ce imas tak sprejemnik, da v bistvu 'krades' signal kabelski? K pri nasem ponudniku imajo to v ceniku kot dodatek oziroma je pac placljivo?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
koer jaz raazumem dobiš signal tistih programov ki niso zaklenjeni naj me kdo popravi če se motim!
confused-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nič ne kradeš, kupiš sprejemnik in ga priklopiš. Dobiš pa tiste osnovne programe, nekje 5-10 več jih je kot na analogni. Za več (dodatni glasbeni programi, Discovery, HBO itd.) pa je treba doplačat in dobiš kartico za odklep. Kar je sicer svinjarija, v službi imamo Siol TV in je to vse zastonj (tudi HBO in HBO Comedy, pa še nekaj filmskih programov).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Nič ne kradeš, kupiš sprejemnik in ga priklopiš. Dobiš pa tiste osnovne programe, nekje 5-10 več jih je kot na analogni. Za več (dodatni glasbeni programi, Discovery, HBO itd.) pa je treba doplačat in dobiš kartico za odklep. Kar je sicer svinjarija, v službi imamo Siol TV in je to vse zastonj (tudi HBO in HBO Comedy, pa še nekaj filmskih programov).

UPC bo kodiral vse kanale. Torej ne dobiš nič brez odkodirne kartice.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Zadnjič sem gledal, eni tv-ji imajo zadaj luknjo za PCMCIA, spredaj pa napis HDTV, torej pomeni da v to luknjo gre kartica, al je tisto za kaj drugega? Prodajalec mi ni znal pomagat...

@Igi: kako televizijo pa imaš, da ne opaziš razlike v sliki? Pri nas se je na navadnem katodniku ful poznalo. ...al pa mate tko dober signal na analogni
grin1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:

@Igi: kako televizijo pa imaš, da ne opaziš razlike v sliki? Pri nas se je na navadnem katodniku ful poznalo. ...al pa mate tko dober signal na analogni
grin1.gif

Hja signal je res dober.... nekaj so pomagale veze pri turnšku
wink-1.gif
drugače pa ena plazma in LCD.... Srednji rang! Pa tudi prej na navadni ni bilo opazne razlike!
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Jst pa vseeno mislim da krades, ce ni kodirano, ker nas ponudnik ima v ceniku digitalno TV za 11Eu mislim da.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
turnšek ti da digitalni sprejemnik za sprejem programov zastonj, če se zavežeš bit naročnik 24 mesecev in ne kradeš signala ker ima tak paket, ki ne stane nič programov pa mislim da je cca 80. KAk je potem s kodiranimi programi se da kje na črno tut kaka taka kartica kupit ker ta ima režo za kartice (če je to to) da bi lahko tut une programe ki so za plačat spremljal?
evil.gif
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Jst pa vseeno mislim da krades, ce ni kodirano, ker nas ponudnik ima v ceniku digitalno TV za 11Eu mislim da.

Nč ne kradeš. Pač kabelski operater ima analogno programsko shemo, za katero plačuješ neki, ker pa tm nima dovolj prostora ima dodatno še digitalno in tm dodatne programe, ki jih pač gledaš, če imaš digitalni sprejemnik ali pa tv, ki ima možnost DVT-C. Nekatere programe, kot so HBO in podobi pa so kodirani in jih lahko gledaš le, če imaš kartico, ki jo dobiš pri svojem operaterju in ti jo odkodira na paket, ki ga dodatno plačuješ.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
se pridružujem če kdo to naredi lahk tut meni zs pošlje! Pa ne se delat fini pa to se ne da v takem stilu
evil.gif