DHL in pošiljka, ki se ne premakne?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Je že kdo imel izkušnjo, da je paket kar stal in stal na lokaciji, kjer so ga poslali?

Prodajalec iz nemčije mi je poslal 2 paketa, prejel sem 2 tracking številki. Manjši paket je prišel po 3 dneh, njegovo pot sem lahko spremljal in ni bilo problemov.

Večji paket pa glede na tracking še kar stoji v nemčiji oz. se sploh še ni premaknil, saj tracking še kar prikazuje le prvotno sporočilo "The shipment has been posted by the sender at the retail outlet".

Ker še ni minil 1 teden, odkar so mi paket poslali, prodajalec tudi še ne morem naresti poizvedbe. Načeloma se mi ne mudi, mi je pa skrajno čudno, da 2 paketa, oddana istočasno, ne prideta istočasno oz. se en sploh ne premakne iz prvotne lokacije.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Začuda se je paket danes premaknil in je na poti v slovenijo - naj bi prispel danes. Ker glede na pot prejšnjega paketa vidim, da je potem dostava naslednji dan (in ker je vikend, to pomeni ponedeljek), me zanima, če se lahko osebno oglasim na gl. pošti na viču in prej prevzamem paket?

Ima kdo izkušnje s tem?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kaj pa ima glavna pošta z dhl-om? Ali ti je poslal po pošti ali po dhl-ju... če po pošti, potem ja, mestni log, če pa dhl pa pejdi na brnik čakat
smile-1.gif


(resno... če si poslal preho dhlja POKLIČI support, povej tracking in ti bodo zrihtali da boš lahko prevzel, če je le možno. Po mojih izkušnjah se res trudijo...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Jaz bi prvo pogledal od kdaj do kdaj delajo na brniku, potem bi sledil paketu in če bi paket prišel v SLO (bo itak takoj zabeleženo), začel težit na DHL, da pridem danes po njega...

ker če bo na poti, ti bodo rekli verjetno da še ne vedo kdaj točno pride pa bla bla...če pa je že v slo pa nimajo kaj izgovarjat se
smile-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Ko sem na zadnje naročal paket je iz Švedske v Slovenijo prispel v 2 dneh, potem so pa naši še 6 dni rabili (ne vem zakaj) da so ga dostavili.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Ne vem kateri naši na trackingu je pisalo da je pošiljka prispela v slovenijo verjetno v glavni center. Kaj so tam z njo počeli 6 dni pa ne vem. Če bi se mi mudilo z njo bi jih klical tako pa me ni zanimalo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Je bila pošiljka izven eu? Potem se carini, kar podaljša dostavo...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Ne vem kateri naši na trackingu je pisalo da je pošiljka prispela v slovenijo verjetno v glavni center. Kaj so tam z njo počeli 6 dni pa ne vem. Če bi se mi mudilo z njo bi jih klical tako pa me ni zanimalo.
Kdo? Pošta Slovenije, GLS,DHL al kdo???
rolleyes-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Ne spomnim kdo točno je bil ker sem samo track številko gledal. V slovenijo je v glavnem prišlo takoj kot ponavadi kdo se s tem ukvarja potem pri nas pa nimam pojma. Tudi pošiljke nisem prevzem sam ker sem bil v tujini tak da ne morem rečt a je bil poštar ali kdo od druge firme.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Paket naj bi bil danes dostavljen (po 6 dnevih je kar expresno prisel v Slo potem), ampak tracking kaze, da je bila dostava neuspešna - pozvonil seveda ni nihče, tudi listka o neuspeli dostavi ni. Vrhunska storitev, ni kaj (pošta slovenije..)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Kaj pa ima glavna pošta z dhl-om? Ali ti je poslal po pošti ali po dhl-ju...
Če slučajno neveš DHL raznaša pošla slovenije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Kaj pa ima glavna pošta z dhl-om? Ali ti je poslal po pošti ali po dhl-ju...
Če slučajno neveš DHL raznaša pošla slovenije.

V bistvo ne vse... Nemski DHL je v bistvu del Deutsche post... >>> www.dpdhl.de ... Ce je torej navadna posiljka, jo dostavlja PS... Ce pa je DHL Express pa dostavlja DHL v SLO ...