Deževen dan...

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Nimam dokazov in dvomim, da se jih bo kje najdlo. Če bi zemlja lahko več požrla kot sedaj, potem se ozračje ne bi segrevalo.

hysterical-1.gif
Kaj lahko napišeš še večje neumnosti?

S trenutno tehnologijo pridelave lahko Zemlja zlahka prebavi kakih 15 milijard ljudi, tako da ni panike. O segrevanju ozračja pa ne bi. Zemlja se namreč segreva že od zadnje ledene dobe, pa nekateri tega še vedno niso pogruntali.

Mi lahko preživimo 15 miljard ljudi, ne bo zemlja speljala tega. Kam boš dal smeti? V Ljubljani je že zdej gužva z avti. Si ne predstavljam, da nas je še več kot nas je sedaj. Za normalno življenje nas je preveč. Kamor koli greš je gužva. Grem zjutraj samo po kruh in čakam v vrsti.

Glede segrevanja ti pa malo svetujem, da si pogledaš kakšen dokumentarec, kaj se bo zgodilo če se bo led še naprej topil kot se sedaj. Zemlja se seveda segreva, ker je tak njen naravni proces, samo ne tako hitro. Zemlja v zrak sama spušča toplogrednje pline, da uravnava temperaturo ozračja. Človek ji pa pri tem pomaga. Kaj misliš, da bo pa sedaj zemlje nehala spuščat pline v zrak, ker jih pač človek zadosti? Ne zatiskaj si oči in se prvo malo poznaimaj kakšne posledice lahko povzročijo samo manjše spremembe v okolju.

ojojoooj kaj takega pa že dolgo ne.....
shocked-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
deževni dan mori... ta fotografija pa še bl...
frown-1.gif

Nesmeš je tak vzet, prikazuje realno stanje. Žal.

je ne jemljem tako, nekdo je samo povprašal o povezavi med deževnim dnem in to sliko... drgač se dobr zavedam da to prikazuje realno stanje.. tko kot se tudi zavedam da ZDA letno raje uničijo več sto ton hrane kot pa da bi jo podarili tem ljudem...

Enako kot mi.
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=24476

(ker ne znam nalepiti linka - www.rtvslo.si, v glavi spletne strani poišli avdio video, arhiv, tednik - gre za prvi prispevek.)
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Se ne mislim spuščat v to debato z okoljem, ker nekateri niso sposobni napisat nekaj konkretnega.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Slovenci se po drugi strani lahko praskajo na sončni upravi, pa preživijo....

Strojanov jaz ne štejem med Slovence.
evil.gif

A Strojanov je potem dobrega pol milijona?
shocked-1.gif

(oseb, ki nimajo statusa delovno aktivnega prebivalstva, pa hkrati niso niti upokojenec niti otrok, učenec, dijak ali študent).

Zanimivo.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ma Afriko bo rešil samo Darwin, nihče drug!
Tistim, ki pa nasedate raznim dokumentarcem A. Gora in veleumnim trditvam Lučke Kajfež Bogataj, ste eni veliki R-ji. Lani so strokovnjaki za podnebne razmere trdilo kako toplta bo jesen in zima. Pred tedni pa napišejo novico, da je ena najhladnejših zim po l. 2000 pri nas. Mislim, wtf? Komu naj zdaj verjamem?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
1. Darwin ni A. Gorov dokumentarec
2. Zgodba je sicer lahko zgodba o izkoriščanju okolja, je pa - če jo seveda greš pogledat - čudovit prikaz, kako funkcionira afriška družba.
3. Pri najboljšem trudu nisem uspela najti v njej niti besedice o podnebnih razmerah. Je pa veliko govora o transportu rib v EU in - z denarjem od rib in istimi avioni - transportu orožja iz EU v Tanzanijo. Poleg seveda tega, da običajni ljudje (po vaše so to leni Afričani) pri vsem celodnevnem garanju (tudi v vodi s krokodili brez vsake zaščite) nimajo denarja niti za lasten pogreb.

Dodatek, ki ga NE MISLIM KOMENTIRATI, AMPAK SAMO KOPIRAM STA NOVICE, zato prosim, da niste primitivni z nekim bebavim lepljenjem etiket a'la "AlGorovka", "ta rdeča", "ta črna", "ta vijolična", "Exxonovka", "Lipovka", .... in podobno:
4. Včeraj je snežilo v Bagdadu. PRVIČ V VSEJ ZGODOVINI.
5. Po letu 2000 (!!!!!) res nismo imeli bog ve kake pametne zime.

Da ne pozabim - po drugi strani ima vsak 4. slovenec, četudi ne dela absolutno nič, na voljo celo socialno mrežo, vključno z zdravstvenim zavarovanjem. Toliko o tem, koliko je lenuhov pri nas in pri njih, in kaj si slovenski lenuh vse lahko privošči v primerjavi z afriškim delavcem.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

5. Po letu 2000 (!!!!!) res nismo imeli bog ve kake pametne zime.
No ja, predlanska zima je bila med najdaljšimi po dnevih s snežno odejo
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Madona,
se vidi, kako zelo pogrešam kakšno pametno zimo.
crazy1.gif

(tale usran dež, po mesecu dni usrane megle mi že pošteno najeda živce).
Predlanska zima! Madona, a veš kje je že predlanska zima!
crazy1.gif


Minus 10 in več že dolgo ni bilo in to malo pogrešam. (Govorim za Lj, ne za Planico, Kredarico, Bloke ali kaj podobnega.)
(Vsaj meni se zdi - ker imam živo v spominu eno zimo, ko je bilo - 20. Pa pogrešam to.)

Za hec tole (spet NE MISLIM komentirati)
http://www.arso.gov.si/vreme/zanimivosti/
 
Nazadnje urejeno:

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Če praviš, da jih je pol miljona, potem jih pač je.
wink-1.gif


Nekako se mi zdi velik odstotek? Imamo dejansko res take številke?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No ja, 2005-2006 je bila ena bolj trdih zim verjetno v zadnjih 20 letih. Tudi v LJ, -15° do -20° pa čisto vsakdanje temperature.

Kajfeževe imam pa že poln kufer, nonstop laja po vseh medijih. Me zanima, koliko je plačana pa od koga.
17758-icon_confused.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Sej vem, da ni dovoljeno delati reklame za druge bloge, forume,... a upam, da mi bo tokrat oproščeno:

Fanta, navalita s svojo utemeljeno in izjemno artikulirano kritiko!
zmaga.gif

(s tem ciljam na tisto kokodakanje, o katerem sta se razpisala
smile-1.gif
).

http://www.rtvslo.si/blog/luckakajfezbogataj/nekateri-so-za-vroce/1156

Glede na to, da punce ni strah novih spoznanj (drugače bi najbrž težko prilezla do redne profesure), sem prepričana, da bo z veseljem prisluhnila vajinim svežim idejam.

Ker se mi zdi škoda, da tu govoričita v prazno, saj nekak dvomim, da ima čas brati kupe različnih forumov.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ah ne bi. Sem pa si rekel, da ne rinem na rtvslo forume. Preveč šrota. Pa itak to obdelujemo na slotechovem. Je tam dovolj podatkov. Od vremenskih postaj na asfaltnih parkiriščih do debeljenja antarktičnega ledu.

(me bolj zanima, če ima od knjige Neprijetna resnica v slovenščini kak procent
grims-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
res je... ne želim si da bi jih toliko živelo.... ampak to še ne pomeni da jih Zemlja ni sposobna toliko prebavit

Zemlja je sposobna marsičesa. Če nekdo nekaj prebavi, potem tudi izloči, na tak in drugačen način. Ampak, da ne bom zdaj preveč zašel v "znanstveno" fantastiko, mitologijo, krivoverno zgodovino, ... Vprašanje je drugje. Kaj je človeštvo dejansko sposobno izvesti? Sposobno je marsičesa, vendar ni prave volje, ni želje, ni moči, saj gre pri večini odločitev, smernic, gibanj, bolj za relacijo manjšina napram večini. Oziroma, zaenkrat, kapitala in moči (na splošno) napram vsem ostalem. Ni pravega šoka. (Slednje lahko razumete tudi katastrofično.) Mimogrede, ko smo že pri tem, ena takale slovenska demonstracija npr. vpliva kapitala na medije in politiko (in ne obratno!), je res le minornega pomena pri vsem, kaže pa na bistveno širšo problematiko in trende globalnega pomena.

Mislim oziroma sem skoraj prepričan, da človešto nikoli ne bo doseglo več kot enomestno število milijard populacije (na tem planetu). Če ja, upam, da me takrat že dolgo ne bo več ... Ampak dvomim. Politika ima probleme z obvladovanjem že neprimerno manjših množic in to v nekih normalnih razmerah, kaj šele takšne mase v izrednih razmerah (če izključim orožja za masovno uničenje)! Potem pa so tu še: sociala, psihologija, ekonomija, ...

Ali morda kdo ve, kaj je človeštvu omogočilo ekspanzijo z ene milijarde ljudi, ki so še živeli kolikor toliko v sožitju z naravo (če odštejemo ekološke vplive izsekavanja gozdov in "naprednejših" poljedelskih metod), na šest in pol milijard ljudi ob dejstvu, da živimo v klimatsko ugodnem obdobju?
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Georgie pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ah ne bi. Sem pa si rekel, da ne rinem na rtvslo forume. Preveč šrota. ...

Hahaha!
hysterical-1.gif

Le čemu? A so tam sodelujoči sposobni normalnih razprav? Odgovor je seveda samo eden: NE.