Deviacije dr. Pribca

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ti se kar delaj norca. Najbrž bi drugače pisaril, če bi bila med prizadetimi tvoja hčerka. :nigladek:
Priznam da te ne razumem! A če bi bla kjerakoli hčerka od kogarkoli iz alter.si bi se moral zavit v molk....? Pa potem ne bi pričakoval od naštetih NVOjev da odreagirajo....ker treba tabu temo iz tega narest?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
A naslov je Devijacija....
Glede na življenje, je tega ogromno. ( zafrustrirana oblast išče kar ne najde doma )
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Jaz bi predvsem pričakoval, da takoj odreagirata policija in tožilstvo. :bonk:
Jaz bi tudi pričakoval, da bi reagirali policija in tožilstvo, ampak da bi se to zgodilo, bi morali dekleti prijaviti kaznivo dejanje na policijo, ne pa anonimno na študentski svet.
In seveda stat za prijavo, in v primeru lažne ovadbe tudi odgovarjati.
Da se nekoga, ki nekomu ni všeč spravi ob stolček, so pa bolj efikasne anonimke. sploh pred kakimi volitvami na univerzi palijo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Konkretnega primera ne poznam (opozarjam, da pri nas v povprečju traja kakšnih 20 let, da se sistem zgane, tako da nobena afera, ki takole pride v medije ni ravno od včeraj), bi pa pričakoval dvoje:

-sistem bi ob prvi prijavi moral (krivemu ali ne) predavatelju odvzeti dolžnost opravljanja ustnih izpitov (pač naj ima samo pisne). Simpl ko pasulj.
Ko sem sam hodil v srednjo šolo, smo npr. imeli prfokso za telovadbo, sošolke pa je učil profesor. In v 3. letniku sta se prfoksa zamenjala, desci smo dobili prfoksa (oba sta bila krasna človeka, mimogrede). Razlog je enostaven: ker je po 6000 letih civilizacije nekomu na ministrstvu končno kapnilo, da bo tak ukrep, na ravni celotne države, zmanjšal količino spolnega nadlegovanja za nekaj velikostnih redov. (Ukrep je bil, mimogrede, zelo uspešen.)

-sam predavatelj bi ob prvi prijavi (kriv ali ne) lahko tudi pokazal, da ni totalen butelj, in začel delati le pisne izpite. Simpl ko pasulj.

A res nihče ne ve, da v ZDA vse delajo pisno? Če nisi pismen, ne greš študirat.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
v teh primerih je molk res pomenljiv in tisti pregovor kdor molči desetim odgovori drži kot pribito.

ve se komu služijo te inštitucije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Mislim, da ima država tudi sodno vejo oblasti in Policijo, ki bi naj bili usposobljeni, da se ukvarjajo s takimi primeri.
Študiram, kaj bi bilo prav, če v naši organizaciji odkrijemo kaj takega. Po mojem moraš prijaviti sum na policijo in ravnati glede na njihove izsledke. Dvomim, da lahko mi kot privatna firma odpustimo človeka, ker je naša "preiskava" nekaj pokazala. Sodišče bi nam ga z veseljem vrnilo čez leta nazaj in nam naložilo izplačilo zaostalih plač in še česa.
Načeloma to velja tudi za fakulteto. Ne vem, če lahko fakulteta vzame pravico v svoje roke. Na koncu bomo spet iz našega denarja plačevali odškodnino za nekoga, ker postopek ni bil prav izveden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Fakulteta je pravilno izvedla habilitacijski postopek. V postopku je Študentski svet FF Pribcu dal negativno mnenje, in to dvakrat. Ne fakulteta ne Univerza mnenja Študentskega sveta (skoraj) ne smeta ignorirati. Brez ustrezne habilitacije pa delovno razmerje (skoraj) avtomatično preneha veljati (iz krivdnih razlogov).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Mene pri vsem skupaj moti to, da gre doslej, če prav razumem, samo za neotipljive dokaze (anonimni spletni obrazec). Ali obstaja kakšna dejanska obtožba, da se je koga dotaknil? Vseeno naj ima možnost, da se obrani hudih obtožb, ki ga bodo sicer bremenile do konca življenja.

To sem napisal zato, ker nekdanji poslanec Andrej Magajna velja za pedofila, čeprav mu niso nikoli ničesar dokazali, hišna preiskava pa je bila opravljena na podlagi zapisa spletnega strežnika, da je bil iz njegovega IP-ja opravljen ogled ene fotografije dekleta zgoraj brez. NPU je na koncu še njegove podatkovne medije nekako izgubil.


Stvar bo izgleda prišla tudi v Državni zbor.

 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
a) Štos je v tem, da študentski svet ne rabi nič od tega za nepodajo soglasja za podaljšanje habilitacije. Na mojem faksu so tako odj... enega prfoksa samo zato, ker je bil zaje6an, vzvišen in včasih nekoliko nesramen. (Zanimivo je, da je bil kot asistent ful v redu, le docentura mu je nekoliko stopila v glavo.)

Nima veze, lahko bi podali argument, da jim ni všeč barva reklcov, ki jih prfoks nosi, živ bog jim nič ne more.

b) Tip se je nasadil, ker (kriv ali ne) ni znal ravnati malo bolj... samozaščitno (hmm, je to še besednjak bivšega sistema? :D). Če bi imel 20 let tega dovolj pameti, da bi uvedel pisne izpite, bi lagano prišel do penzije.

c) Verjetno je za kazenski pregon samo verbalno nadlegovanje premalo.

Tukaj bi še opozoril na unega mladega župnika (Saje?), ki je delal v komisiji za preiskavo spolnih zlorab otrok in ki je, prečudno, povedal eno pametno stvar: otrok običajno čuti, s kakšnim namenom se ga nekdo dotika. Zdi se mi, da bi podobno normalen moral znati razumeti razliko med pogovorom prfoksa s študentko, in naslajanjem prfoksa nad mladim mesom, ki ga mora prenašati, ker je to del študijskih obveznosti.

In če nekdo predava o seksualnosti pri nekih iks filozofskih temah in se o tem ne zna pogovarjati tako, da ne bi bilo polovici študentov neprijetno, potem ima dovolj solidno težavo, postane jasno, da prfoks ne more biti, ker ne zna normalno komunicirati.

(Pustimo nič krivega Magajno ven iz tega, tam je šlo za kriminalistično preiskavo, kar je druga stvar.)
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Mene pri vsem skupaj moti to, da gre doslej, če prav razumem, samo za neotipljive dokaze (anonimni spletni obrazec). Ali obstaja kakšna dejanska obtožba, da se je koga dotaknil? Vseeno naj ima možnost, da se obrani hudih obtožb, ki ga bodo sicer bremenile do konca življenja.

To sem napisal zato, ker nekdanji poslanec Andrej Magajna velja za pedofila, čeprav mu niso nikoli ničesar dokazali, hišna preiskava pa je bila opravljena na podlagi zapisa spletnega strežnika, da je bil iz njegovega IP-ja opravljen ogled ene fotografije dekleta zgoraj brez. NPU je na koncu še njegove podatkovne medije nekako izgubil.

Stvar bo izgleda prišla tudi v Državni zbor.

Zelo tehntna pripomba. Zgodba glede Magajne je itak sramota za slovensko demokracijo (ki se je pojavila takrat, ko je Magajna rekel da bo glasoval po svoje, ne po nareku stranke).

Ko sem prebiral medijske zapise glede Pribca, je ta del zelo pomenjiv:
Nato je predstojnik Oddelka za filozofijo, Janko Lozar Mrevlje, pojasnil, da je kot predstojnik o zadevi opravil več pogovorov, tudi z Igorjem Pribcem, in da so do njega pristopili tudi predstavniki študentk in študentov z izsledki interne ankete. Na podlagi pogovorov s kolegi in kolegicami je ugotovil, da je bil njihov odziv na zadevo pravzaprav tak, kot ga je mogoče prebrati v študentskem mnenju in da vsi izražajo ničelno toleranco do tovrstnega početja. Zato Igor Pribac na oddelku v tem pogledu ne uživa nobene resne podpore in dodal, da je odgovornost senata, da se do te zadeve opredeli skrajno odgovorno v skladu z najvišjimi standardi morale, etike, vrednot, vrlin, ki nas določajo, ki določajo nas ugled, ki skrbijo za človekovo dostojanstvo.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Študiram, kaj bi bilo prav, če v naši organizaciji odkrijemo kaj takega. Po mojem moraš prijaviti sum na policijo in ravnati glede na njihove izsledke. Dvomim, da lahko mi kot privatna firma odpustimo človeka, ker je naša "preiskava" nekaj pokazala. Sodišče bi nam ga z veseljem vrnilo čez leta nazaj in nam naložilo izplačilo zaostalih plač in še česa.

Najprej obvestiti delodajalca, ki je dolžan storiti vse, da se spolno nadlegovanje preneha. Potem se lahko da prijava na policijo zaradi šikaniranja na delovnem mestu, delavcu pa se lahko izredno odpove delovno razmerje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Mene pri vsem skupaj moti to, da gre doslej, če prav razumem, samo za neotipljive dokaze (anonimni spletni obrazec). Ali obstaja kakšna dejanska obtožba, da se je koga dotaknil? Vseeno naj ima možnost, da se obrani hudih obtožb, ki ga bodo sicer bremenile do konca življenja.

To sem napisal zato, ker nekdanji poslanec Andrej Magajna velja za pedofila, čeprav mu niso nikoli ničesar dokazali, hišna preiskava pa je bila opravljena na podlagi zapisa spletnega strežnika, da je bil iz njegovega IP-ja opravljen ogled ene fotografije dekleta zgoraj brez. NPU je na koncu še njegove podatkovne medije nekako izgubil.


Stvar bo izgleda prišla tudi v Državni zbor.


Pri habilitacijskem postopku Pribca težave niso samo v očitkih nadlegovanja, ampak je tudi kup očitkov glede njegovega odnosa do študentov. Na spletu se da najti mnenja in če je vsaj približno res, kar piše, sploh ne bi smel poučevati na Univerzi.