Desert Soul

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Puščava, pesek, vročina,..... mraz,...

Ali še kdo od vas spremlja dogodivščine Tilna Gabrovška, na poti po svetu. Napotil se je namreč iz Slovenije preko Balkana, Turčije,....... do uresničitve svojih sanj. Tukaj si oglejte, kako si uresničuje svoje sanje. Za moje pojme, čista pravljica.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Ga poznam, spremljam na motosvetu in njegovo stran, ko skotališ kamion na uvozu na AC ne bi bil rad v njegovi koži. Aja pa za štart si je še roko zlomu. Ampak verjamem,da mu bo uspelo, drugač mu bomo pa pomagali (kot smo Benki!)
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Prebral njegov potopis(e). Hudo dobr
cheer.gif

Videl enega tako predelanega lansko leto v kampu pri Plitvicah. Je imel en nemc podobno zverino, matr sem mu bil fouš za tako "nomadsko" preživljanje dopusta (penzije, življenja
crazy1.gif
?!
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28







Jaz večinoma potujem v saharski del Afrike, kjer tako velike kamione težko srečaš, ker so predolgi in imajo prevelik izstopni kot za vožnjo po sipinah.

Drugače pa je tudi v Sloveniji nekaj takih predelav - večinoma so vsi TAM 110 z doma narejeno nadgradnjo.

 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
70.000€ je poceni ... proti temu
EX63HDM-MANTGA6x6.2-560.jpg

EX63HDM-MANTGA6x6.6-560.jpg

EX63HDM-MANTGA6x6.7-560.jpg

EX63HDM-MANTGA6x6.9-560.jpg

EX63HDM-MANTGA6x6.11-560.jpg

EX63HDM-MANTGA6x6.13-560.jpg

EX63HDM-MANTGA6x6.15-560.jpg


Sem videl ta kamion na offroad sejmu v Val'd Iseru in lahko rečem, da se ti samo sline cedijo ko ga vidiš ... cena ? sitnica 841.348€

Drugače pa se take predelave začnejo nekje od 100.000€ naprej ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Mislim, da toliko stanejo podvozja za gasilke kamione tako, da za 100kE dobiš samo motor na geštelu in nad njim kabino. Kar je za kabino je posebej "postavka"
70.000 evrov stane malo močnejši avto višjega razreda (5, A6, E klasa...)
Raje bi si privoščil kamion, sem kar malo fouš tistim ki si lahko privoščijo tak "izlet"
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
sej ne rabiš kupit novega.
veliko ljudi se odloči za tako potovanje, s predelanim kamionom po afriki. pred kakimi dvemi tedni sem našel stran kjer je en anglež prodajal svoj kamion ker ga je bilo predrago da bi ga peljal v anglijo. cena pa ni bila gromozasnka, čisto sprejemljiva. se pa ne spomnem kaka je bila.
lp
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Citat:
Uporabnik medak pravi:
sej ne rabiš kupit novega.
veliko ljudi se odloči za tako potovanje, s predelanim kamionom po afriki. pred kakimi dvemi tedni sem našel stran kjer je en anglež prodajal svoj kamion ker ga je bilo predrago da bi ga peljal v anglijo. cena pa ni bila gromozasnka, čisto sprejemljiva. se pa ne spomnem kaka je bila.
lp

Kok recimo...kakšen rang (tko čez palc)
tongue-1.gif
???
(20.000€ - 25.000€) ali v tem stilu rang
smirk-1.gif
?!
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Evo medak dobiš 5* za trud, ker si najšel zanimiv oglas!
nahrung002.gif

Sicer, pa je razvidno, da se mu že malo poznajo leta, vendar če je bil servisiran in vzdrževan..
zmaga.gif
...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
če bi se jaz odločil za kaj takega, nebi šel na pot z novim tovornjakom. Isto kot pri novi barki, v prvih parih letih se pokažejo vse nepravilnosti katere je treba popraviti, pol je pa vredu.

Če se prvič odpraviš na tako pot, tudi ne veš čisto točno kaj lahko pričakuješ in kaj boš potreboval. Če pa je tovornjak že parkrat šel gor in dol po afriki, pa so ga že drugi prilagodili do te mere, da najbolje ustreza razmeram.

lp, m
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mislim, da toliko stanejo podvozja za gasilke kamione tako, da za 100kE dobiš samo motor na geštelu in nad njim kabino.

Ko si ravno omenil gasilske avtomobile ... kolega je lani nabavil cca 25 let star gasilski Magirus (dvojna kabina, mislim da je celo registriran za 9 oseb) in z družino odpeljal rajžo do Jordanije in nazaj. Edina sprememba na kamionu je bila, da so sneli modre lučke s strehe. Vso opremo pa so lepo zbasali v predale zadaj, kjer je bila prej gasilska oprema. Mislim, da je objavil celo reportažo o tem v enem od jesenskih Men's Health.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
ksz

Sem danes šel pogledat na stran Desert Soul kaj se dogaja in žal videl tole
crazy1.gif
. Upam, da mu bo uspelo stvar izpeljati njemu v prid in Iveca pripeljati domov, kjer ga bodo popravili ter pripravili na nove dogodivščine.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
A v cisterni so pa vodo vozili?
Na gasilskih tovornjakih pač ponavadi cisterna največ prostora zasede

Sicer pa ŠTALA
redface-1.gif

Upam,da se iz tega čimprej, čimceneje zmaže. Imel je srečo,da ni poškodovan, upam, da tudi kamion nekako srečno "uredi"
 
Nazadnje urejeno: