dermatolog

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Kako pa je pri teh samoplačniških pregledih? Plačaš samo 1. pregled, a plačaš potem tudi naslednje, če so potrebni?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ma pri meni ni znamenje, pri meni so čudni fleki-izpuščaji, na katerih se mi začne lupit koža in mi popoka do krvi. Pa ko se že skoraj zaceli, mi spet poči. Začelo se je na eni točki, trenutno imam te razpoke na štirih točkah, nastajajo tudi že novi izpuščaji in pa bulice iz katerih se razvije izpuščaj. pa srbi k sam satan

rogaška je malo predaleč zame

Na prvi uč je slišat kot luskavica. Pejt v Sanolabor po Blue cap. Varianta sprej je učinkovitejša. Škodit ne more. Prosim poročaj ...

Moje priporočilo je seveda samo za vmesni čas, dokler se ne zmeniš z mojstri.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
skorpy, če koža ne srbi, je pa suha in razpokana in zaradi tega pride do krvavetja, je glavna naloga, da jo obdržiš vlažno, torej rabiš ful mastno kremo, kakšna ognjičeva krema bi znala biti dobra za te primere...bpanten ni dovolj masten in po nekaj minutah je koža spet suha, medtem ko s ognjičevo kremo ostane mastna dlje časa.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Seveda plačaš tudi kontrolne preglede, nekateri spec. pa imajo kontrolni pregled malo cenejši od prvega.
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Hm, očitno je gužva... Pozimi grejemo stanovanja in zaradi presuhega zraka se koži zmeša...
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Saj greš pač prvič privat, da ti postavi diagnostiko, potem pa, če je kaj resnega, se naročiš preko napotnice in nadaljuješ zdravljenje "v bolnici"
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ni pik, ni znamenj. eni fleki izgledajo kar malo gobavi
grin1.gif


še za samoplaščniško so čakalne dobe 3 - 4 tedne, ena ima pa termin celo že 14. februarja.

Grem si kupit b panten mazilo, pa bele bombažne rokavičke, pa da strašim po šihtu s tem
grin1.gif

Ne potrebujes ne elocoma ne bepanthena, ampak kupi v lekarni kremo za roke ki vsebuje Ureo. Bo v enem tednu boljse.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ni pik, ni znamenj. eni fleki izgledajo kar malo gobavi
grin1.gif


še za samoplaščniško so čakalne dobe 3 - 4 tedne, ena ima pa termin celo že 14. februarja.

Grem si kupit b panten mazilo, pa bele bombažne rokavičke, pa da strašim po šihtu s tem
grin1.gif

Ne potrebujes ne elocoma ne bepanthena, ampak kupi v lekarni kremo za roke ki vsebuje Ureo. Bo v enem tednu boljse.

bolj norega nasveta mi nisi mogel dati in oseba, ki mi je to kremo celo prinesla, mi ni mogla bolj "groznega" narediti. Ko sem s kremo namazala roke, je tako peklo, kot da bi roke potopila v totalno vrelo vodo; še zdravnik me je vprašal kateri norec mi je svetoval to kremo. Uree in čajevca se za take zadeve nikoli ne uporablja.

V glavnem, zadeva se je tako poslabšala, da sem se vrnila nazaj k osebnemu zdravniku in prosila za nujno napotnico, ter jo tudi dobila. Rezultat: ni luskavica (kar sem itak že takoj vedela, da ne more biti - poznam zadevo), niso glivice (so me dali na test), je neka okužba, verjetno alergija, ne ve se na kaj.

Sledi mazanje s kremami: diprogenta, lotriderm in diprosone ter jemanje tablet telfast. Čez en mesec bi mogla bit dobra.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Heh ja, klasična dermatološka mešanica (kortikosteroid, antimikotik, antibiotik, antihistaminik - you name it) - vsega po malem, ni vrag, da nekaj od tega ne bo pomagalo... V enem mesecu pa prav gotovo.
Okužba in alergija sta dve popolnoma različni stvari. Ampak brez skrbi, imaš v tej terapevtski mešanici vse pokrito
smile-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Glede nato da si fasala "triderm" me res zanima, kaksno diagnozo je postavil dermatolog ki ti je nato vse to predpisal
evil.gif
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Ena of topic:

Je bilo pred 20-imi leti enako s tem? Ker danes skoraj ni družine, pri kateri ne bi bil nekdo alergičen na nekaj...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Mestne družine so alergične na vsega vraga ja, kmečke pa na nič.

1+1 = ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Odvisno od familije...če ujčka otrokeca, če se nič ne hodi v naravo, dela zunaj...torej živi nekako tako, kot v mestih, ponavadi fašejo alergije.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Ne bom pameten, ampak škoda da nisi poskusila Blue Cap. Zadnjiič nisem povedal, da zadeva med drugim blaži tudi ekceme ... Sicer pa razumem da nisi razpoložena za eksperimente.
Super da ni luskavica. Vse ostalo se da poštimat prej ali kasneje ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Glej, bluecap je ista stvar kot Lotriderm. Pač je over the counter zadeva, ki vsebuje kortikosteroid. Zdaj, štos je pa v tem, da na škatli tega ne piše, ker se takšne učinkovine ne sme talati drugače kot na recept...
smile-1.gif


Zdaj, kortikosteroidi res pomagajo, ampak niso pa tako simpl stvar, da bi jih talali ko aspirine...
smile-1.gif


Poguglaj blue cap, pa boš našel tudi eno odločbo Ministrstva za zdravstvo iz Kanade, kjer so to pogruntali, in prepovedali prodajo...