dermatolog

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Vse kar "čudežno" deluje pri kožnih obolenjih je skoraj 100% kortiko, tako podobno je bila zgodba z eno kremo iz Srbije.
 

bab123

Zelenc'
29. jul 2019
1
0
1
jaz sem kremo blue cap uporabljala po takratnih navodilih, se pravi 2x dnevno na tanko, in danes imam na obrazu popolnoma občutljivo in tanko kožo. vsak malo bolj grob dotik (npr. stiskanje kakšnega mozolja...) mi povroči rano iz katere mi teče kri, ki jo je zelo težko ustaviti. navodila so pred kratkim spremenili, saj je na nekaterih spletnih straneh lekarn še vedno BC krema, kis e lahko brez skrbi uporablja tudi pri dojenčkih. daleč od tega, da v kremi nebi bilo kortikosteroidov oz. kakšne druge škodljive substance. meni je zelo pomagala, vendar imam sedaj dosti resnejši problem z rdečo kožo, z vneto kožo in kožo občutljivo na vsak dotik. ne vem, kako bom to sedaj rešila.
 

katy

Zelenc'
3. dec 2020
3
0
1
Pozdravljeni

Da si sposodim temo ...

Moji mami konstantno poka koža na prstih na rokah. Posode npr sploh ne more prati brez rokavic. Je pa zadeva kar boleča oz. peče.
Dobila je kremo Advantan ampak ji ne pomaga.

Ima kdo mgoče kak nasvet da bi zadevo rešili?

Hvala
Če je tema še živa...
Ni nujno da je kar takoj kriva luskavica D: luskavica je primarno bolezen imunskega sistema, pri tej so ponavadi še drugi simptomi....Advantan pa tako in tako lahko povzroči suho kožo in tanjšanje tako da ni čudno da ne pomaga Za začetek morda kakšna krema za ekcem - suho kožo in bepanten za rane. Če ne pomaga pa v lekarno po kaj močnejšega
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Boleči in vneti sklepi so samo pri tistih, ki imajo še psoriatični artritis.
 

Sculpture

Zelenc'
13. dec 2020
5
0
1
Zdravo, nisem bral prejšnjih odgovorov, zato ne vem ali je kdo tarnal zaradi istih težav. Registriral sem se samo zato, da z mojo izkušnjo mogoče komu lahko pomagam.


S punco sva nekje staknila garje. Začelo se je s srbenjem. Na začetku nisem dal dosti pozornosti na to, pač me kdaj malo posrbi. Srbenje je bilo najprej skoraj neopazno, po cca 14 dneh pa nevzdržno. Nepopisno. Osebni zdravnik je na podlagi slik (slikal sem svoje izpuščaje in pike s telefonom) in pregledom kože potrdil, da gre za garje.

S punco sva oba dobila kremo Infectoscab. Kako se mazati, kdaj menjati posteljnino in kako z oblekami, si lahko preberete na NIJZ da ne bom tukaj smetil. Long story short; v 1,5 mesecu sem se z Infectoscabom namazal 4x., zdravnikje rekel, da ni potrebno namazati 5-7 dni po prvi uporabi ŠE ENKRAT, da pobiješ še nove pršice. Koža je bilazjutraj po uporabi okej, nesrbeča, naslednji dan pa je bilo vedno še huje, kot prej.Koža kot bi me sonce opeklo. zelo razdražljiva, suha in zelo srbeča. Po več dni skupaj nisem spal, tak srbež res ni opisljiv, in še sam sebi ne verjamem, kako grozno je to res bilo. Po 4 uporabi me je napotil na dermatološko v lj pod nujno, isti dan sem bil na vrsti. Tam so me pregledali in predpisali ŽVEPLOV PRECIPITAT V VAZELINU. Mažeš se 4 dni brez tuširanja,, zopet navodila na NIJZ,napišejo ti jih, zato ne bom dolgovezil.
Po res veliki meri pazljivosti, tako z uporabo stolov, oblačil, posteljnine, mi je tale žveplova krema pomagala. Garij nimam več. Koža je sicer zaradi teh močnih substanc poškodovana, na izgled in dotik deluje dokaj stara, ne deluje kot koža študenta, kar sem sam. Dobil sem negovalno kremo z olivnim oljem, upam da bo pomagalo. Z dekletom se nisva videla že skoraj 2 meseca, saj je pri njej tudi oče staknil isto, saj gre za zelo nalezljivo stvar. Prosim, ne jemljite tega z levo roko, res moraš biti natančen in se bo vse uredilo.

To pišem izključno zaradi tega, ker vem, kako paničen sem bil jaz, ko sem na tujih forumih, pa tudi slovenskih, bral zgodbe ljudi, ki pišejo da se s tem borijo že leto ali dve. Jaz toliko ne bi zdržal, ker bi se mi res zmešalo :) Tako da, upanje ostaja, le pojdite h dermatologu, saj osebni zdravniki velikokrat niso tako zelo specializirani za to.

Lep pozdrav.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Zelo sem vesel, da si se je6e uspel rešiti.

Si oz. živiš v študentskem domu?

V nekaterih študentih so se garje prvič po nevem koliko desetletij pojavile nekih 10 let nazaj, ko je eksplodirala popularnost Erasmusa in je sem prišlo veliko študentov iz tujine... Takrat so v študentskih domov tudi ukrepali, z obvestili vse povsod, resno se je razkuževalo cele bloke...

Očitno bi morali zdaj to početi v nedogled. Postajamo Amerika, samo še ščurki (stenice se v Lj. lahko že itak najde... Nekih 15 let tega jih je diagnosticirala moja osebna zdravnica, že zdavnaj v penziji, ki se jih je v živo spomnila še iz druge vojne... Ubogemu pacientu pa potem na infekcijski skoraj niso verjeli...) nam falijo...
 

Sculpture

Zelenc'
13. dec 2020
5
0
1
Zelo sem vesel, da si se je6e uspel rešiti.

Si oz. živiš v študentskem domu?

V nekaterih študentih so se garje prvič po nevem koliko desetletij pojavile nekih 10 let nazaj, ko je eksplodirala popularnost Erasmusa in je sem prišlo veliko študentov iz tujine... Takrat so v študentskih domov tudi ukrepali, z obvestili vse povsod, resno se je razkuževalo cele bloke...

Očitno bi morali zdaj to početi v nedogled. Postajamo Amerika, samo še ščurki (stenice se v Lj. lahko že itak najde... Nekih 15 let tega jih je diagnosticirala moja osebna zdravnica, že zdavnaj v penziji, ki se jih je v živo spomnila še iz druge vojne... Ubogemu pacientu pa potem na infekcijski skoraj niso verjeli...) nam falijo...

Ne, živim doma. Veliko sem razmišljal, kje bi jih lahko dobila, pa nisva prišla do odgovora,..
Tudi jaz nisem mogel vrjet najprej, nisem vedel da to "še obstaja".