Demontaža avtoradia VW Alpha

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
V Golfu 4 imam originalni avtoradio Alpha, ki izgleda takole:
vw_alpha_cc.jpg


Ker zadeva ni vredna počenega groša, bi ga rad zamenjal s Pioneerjem, ki mi je ostal še od prejšnjega avta. Zanimata me predvsem dve stvari:
- kako originalni radio vzamem ven?
- ali so v Golfu standardni konektorji oz. ali potrebujem še kakšen adapter?

Hvala
roza.gif
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Radio ima na spodnjem robu dve reži, kamor vtakneš orodje za izvleko. Konektorji za priklop so standard euro.
Orodje je verjetno tako:
t10057.jpg


Opcija je tudi, da se zapelješ na servis ali do večjega monterja avtoakustike in ti ga bo dal ven za kako pivo.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
edino kar moraš vedeti (za tvoj radio žal ne vem) ali ima ta radio že vgrajen antenski ojačevalec...če da (kasnejši letniki Golfa in Passata ga imajo) moraš kupiti posebej še ta antenski ojačevalec (ranga 10 EUR), ker drugače ne bo nič od radia.
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
@ Vincent: hvala za namig, Golf je letnik 99, bom pa preveril za ojačevalec.

@ Sulcy: ali mi lahko bolj natančno poveš (ali označiš na sliki) kam se zataknejo tiste palčke?

@ Matko: to me je že zafrkavalo, ko sem vgradil radio v prejšnji avto. K sreči ima Pioneer adapter med ISO in radiom, kjer sta stalni plus in kontakt plus na konektorjih in jih samo zamenjaš med sabo.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Imaš mogoče to varianto ?


Drugače so pa Pioneer radiji znani po slabem sprejemu. Če imaš anteno v zadnjem steklu, zna biti 'žalost'.
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Ne, radio je natančno takšen kot na zgornji sliki. Moti me, ker nikjer na radiu ni očitnih rež za tele palčke
frown-1.gif


Antena je na strehi in originalni radio lovi veliko slabše kot mi je Pioneer na Xsari. Dvomim, da bi bila taka razlika samo zaradi antene. Naprimer na Lj obvoznici v predoru pod Golovcem mi ta radio zgubi signal že takoj ko pripeljem noter, Pioneer pa mi je lovil čez cel predor (sicer slabo, a vendarle...). Itak se mi gre pa bolj za poslušanje CD-jev in mp3-jev. In če imam že radio doma...
grims-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
samo to malo slike sem našel
image002.jpg


original orodje je na priloženi sliki
255537-g4_entr_wkz.gif
 

Priponke

  • 255537-g4_entr_wkz.gif
    255537-g4_entr_wkz.gif
    47,3 KB · Ogledi: 520

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
preden boš karkoli delal poskrbi za varnostni ukrep. to pa je odklop + kabla z akumulatorja da neboš kaj skuril.

Lp