Delo v avstriji

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Zdaj ko se odprejo vse možnosti za delo v tujini, kaj ko bi v eni temi lepili kake linke do zanimivih del v avstriji ali pa kje drugje?
Imajo konkretno avstrijci kake spletne strani kot je npr. zavod za zaposlovanje pri nas?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
moja branža...in plačuje se slabo, povsod. izjema je lahko le v določenem delu držav, če je govora o neto plači. če so pa to vse pred obdavčitvijo..pol pa slabo, slabo
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi meni se je zdelo tako. Kar sem našel za Avstrijo, da je plača omenjena (bolj redkokje), ni prav nič višja kot pri nam za moj poklic in moje izkušnje.

Nekje sem celo zasledil, vodenje projektov za gradbenega inženirja, 1500 € bruto plača
confused-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Tisti ki v teh državah iščejo tujce, itak da najprej iščejo najbolj poceni varijante. Isti princip je v Sloveniji. Saj v Bosni slovenske firme itak iščejo folk, ki bi delal za 800 EUR bruto, od tega bi jim potem plačali itak samo pol tega, oz polni znesek vsak drugi mesec, če sploh.

Treba je iskat delo po rednih poteh. Ne po poteh suženjskega dela.

Odprtje trgov dela Nemčije in Avstrije pomeni, da lahko Slovenci kandidirajo na delovna mesta isto kot lokalci in delodajalci z njimi nimajo sitnosti z raznimi delovnimi dovoljenji, kvotami in podobnimi neumnostmi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Normalna pot je preko oglasa oz. njihovega zavoda za zaposlovanje. Res se potem pogajaš o plači, samo v tem primeru če znaš nemško v stilu ...cvej banditen po kukuruz laufen... nimaš nekih hudih šans.
In kot si omenil; iščejo se deficitarni poklici, katerih domačini ne želijo opravljati... Ti pa so ponavadi slabo plačani. Saj če bereš tiste članke, na Koroškem in Štajerskem (Slovenija) je preko 100 brezposelniega medicinskega osebja, vsako letno pa še za en letnik. Služb v SLO ni dovolj. So potem pisali da na ponudbe za delo v Avstriji pa ni interesa...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.695
1.616
113
Če delaš gori, komu plačuješ davke? kmečka logika pravi jodlarom, bogate izkušnje z slovenistanom pravijo da naša golazen nekje 100% pristavi taveliki piskrček
17758-icon_confused.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Nope.

Odvisno je od tega, kjer si davcni rezident - DURSu moras dokazati, da imas vecino interesov v tujini - se pravi, ce ti delas gor, zena in otroci pa zivijo tukaj, bos placal razliko v davkih DURSu...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.610
2.446
113
Zadnjič je bilo v dvevniku od dveh, ki sta šla jagode na dansko nabirat. Potem sta morala pa razliko med davki plačat. Tam je bilo 10%, pri nas je 25% razlika je bila pa potem 15%. Čez eno leto ima bodo pa vrnili, ker sta bila brezposelna.
uf-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.525
5.504
113
Marsikomu ni jasno, da mora nekdo za njihovo brezplačno šolanje, socialno pomoč, zdravstveno zavarovanje ... plačevati davke.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Tako akontacija deluje - vsaj nekaj, ce jih ze zastonj kreditiras. Jaz sem bolj presenecen, da nista zraven se socialne vlekla in potem "pozabila" prijaviti dohodek iz tujine.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Zadnjič je bilo v dvevniku od dveh, ki sta šla jagode na dansko nabirat. Potem sta morala pa razliko med davki plačat. Tam je bilo 10%, pri nas je 25% razlika je bila pa potem 15%. Čez eno leto ima bodo pa vrnili, ker sta bila brezposelna.
uf-1.gif

Glej, meni se zdi cisto fer.
confused-1.gif


Jaz, recimo, sloveniji ne placam nic - vse kar imam "doma" je bajta, v kateri zastonj zivita dva kolega, da ni prazna. Zena je z mano, otrok nimava - in ni bil nikakrsen problem se z DARSom zmenit, da vse davke prijavljam v tujini (davcni nerezident), vkljucno s tistimi, ki bi teoreticno lahko bili slovenski (prihoded od oddaje premozenja v najem), in to je to, hvala, se vidimo ko pridete domov, pa nic vam ne bomo posilajli dohodninskih izpiskov, poklicte ce kaj rabite.

Ce pa zivis ob meji (najbolj pogost primer), kjer ti sicer res delas v avstriji, ampak zivis pa v sloveniji, kjer imas bajto, pa zeno, pa dva soloobvezna otroka ki hodita v sloveniji v solo in k zdravniku... hell yes, placaj slovenske davke...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Hanzi, kul ce je, samo bog ne daj komu kaj placevat za to - vsak Zavod za zaposlovanje ima nekoga, ki to lahko pomaga z EU sluzbami.