Delo štiri dni v tednu po 10 ur

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Namesto pet le štiri dni dela. Za enako plačilo

Pred preizkusnim obdobjem je bilo z uravnoteženostjo med poklicnim in zasebnim življenjem zadovoljnih 54 odstotkov zaposlenih, po njem pa 78 odstotkov.

Po Barnesovih besedah so se v preizkusu osredotočali na to, da delavcev ne bi plačevali glede na število delovnih dni oziroma ur, temveč glede na njihovo produktivnost. Test je zares pokazal, da so zaposleni vse naloge uspeli opraviti v štirih dneh, pri tem pa niso poročali o povečani obremenjenosti. Nekateri so produktivnost celo povečali.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Kakor komur to paše. Meni naprimer veliko bolj ustreza daljša odsotnost (nekaj tednov) in nato enak čas biti popolnoma frej (kar je praktično enako kot imeti letni dopust 6x letno), kot vsakodnevna tlaka.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi rekel, da je vse odvisno od narave dela, oz. od merila, kako je nekdo v svoji službi srečen.
Si ne predstavljam cestarja, ki bi v desetih urah pospravil proporcionalno več ceste, kot v osmih urah. Tudi za družinskega zdravnika si ne predstavljam, kako bi zdržal tempo kot ga ima sedaj, še par ur več. :rolleyes:

Poleg tega, meritev bi morala zajeti populacijo mnogo širše in na dolgi rok. Tudi ko greš v hribe, greš z nekim pametnim tempom in nikakor na "zaganjanje".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
jaz ne vem, meni je lažje 20km hodit kot 10km teči in oboje lažje kot 5km šprintat na polno. ker če delaš 40h skupaj si pa več kot 5 dni frej...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sam imam 38,5 urni delovnik, ki ga oddelam v 4 dneh. Nato sem 3 dni fraj. Ustreza tako meni, kot delodajalcu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

jaz ne vem, meni je lažje 20km hodit kot 10km teči in oboje lažje kot 5km šprintat na polno. ker če delaš 40h skupaj si pa več kot 5 dni frej...

Mislim ... štiri dni delat na polno in potem tri dni zabušavat - :) , mislim da to ne more iti nevem kako dolgo. No ja, saj vemo, da doma ne zabušavaš ravno.
Že v današnjem tempu od ponedeljka do petka se vidi, kako je v ponedeljek težko jermen nastaviti :valjamse:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Demz
Nekateri zdravniki so ze zdaj sposobni v enem mesecu imeti toliko ur kot nekateti v pol leta ( hofer ki jih placuje po dibrih dvajsey ur na teden. )
Zdravnik med vikendom opravi mesecno stevilo ur v hoferju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: x5x

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
Vprašanje je ali je, ne vem, 36a ura enako dobra kot prva ali samo bolje kot nič. In ali je 36h enak tempo ali je pač vmes kaj časa za počitek, če rabi tisti moment nikogar ni čez vrata.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vprašanje je ali je, ne vem, 36a ura enako dobra kot prva ali samo bolje kot nič. In ali je 36h enak tempo ali je pač vmes kaj časa za počitek, če rabi tisti moment nikogar ni čez vrata.

Sicer odvisno od dela, ampka ja - 1o. ura je enako kvalitetno oddelana, kot druga, tretja... Če delaš delo z veseljem, potem 10 urni delavnik ne predstavlja nikakršnega problema. Če pa človek že zjutraj pride z odporom v službo, pa mu bodo tudi 3 ure dnevno odveč
 
  • Všeč mi je
Reactions: Roberto

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Ogromno je privatnikov kateri fizično delajo cele dneve tudi po 16 ur na dan in si ne praskajo jajc kot naprimer v javni upravi kjer so najbolj aktivni med malico in odhodom domov po službi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
očitno je bila pri tebi že ena preveč danes...

36ur SKUPAJ!!! prideš v službo in si tam 36h. tsitih od 16h enega dneva do 8h drugega je pa tam dodatnih, na ostalih 40h/teden podlage. pa lahko se to 2x na v tednu ponovi. bulšit, da so vse te ure lahko taka kot ta prva.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Aha... Sicer je tema o 10 urnem delovniku, edinole ti si zdaj naenkrat (dvoumno) privlekla noter nepretrgan 36 urni delovnik...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne vem, nič nisi citirala niti nakazala, na koga se tvoj komentar nanaša... Glede neprekinjenega 36 urneg delovnika nebi vedel...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
če je bil zadnji. a je treba pol?
zdaj recimo, kot tebe nisem citirala, se ve na kateri post se to nanaša ali ne? ti recimo nisi mene citiral, pa mi je nekako jasno, da si meni odgovarjal. Saj si, ne?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Meni bi 4×10 bolj ustrezalo ker sedaj delam večinoma 5x10 samo da od tistih nadur nimam kaj veliko.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Jaz sem nekaj casa delal tako. Zgodba se je nehala ker je vodja oddelka ugotovil da to ni povsem enako kot ostali (ki so pac delali tipicen 7-15 sistem in da nisem v kalupu :)

Sem se potem potrudil da sem cimprej spokal
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson