delne kasko kombinacije

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
danes sem bil soočen z bedno realnostjo

če uveljavljaš škodo iz delne kasko kombinacije pri triglavu ne izgubiš bonitete, ne plačaš franšize, ti pa, če odjaviš avto, zavrnejo izplačilo ostanka premije.

ne vem v čem je fora, sma je glupa do amena.

oglaševanje agentov, da z delnim kaskom ne izgubljaš nič, če prijaviš je torej marketing nateg.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
danes sem bil soočen z bedno realnostjo

če uveljavljaš škodo iz delne kasko kombinacije pri triglavu ne izgubiš bonitete, ne plačaš franšize, ti pa, če odjaviš avto, zavrnejo izplačilo ostanka premije.

ne vem v čem je fora, sma je glupa do amena.

oglaševanje agentov, da z delnim kaskom ne izgubljaš nič, če prijaviš je torej marketing nateg.

Če ne koristiš zavarovanja ti izplačajo ostanek premije.
Ti bi rad imel zavarovanje a za njega nič plačal ?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Zavrnejo ti izplačilo vračila samo za kombinacijo po kateri si imel prijavljeno škodo. Sicer preden pišete take bedaste malo ekonomično poglejte na stvar zavarovalnica je dobičkonosna ustanova, torej kdo bi mel profit iz tega da ti izplačajo škodo pol še pa vračilo, oni ziher ne. drugače pa splošne pogoje brat tam vse piše, pa pol sklenit zavarovanje nebo pol grdih presenečenj.
Torej v marketungu pa ne gre za noben nateg le izjava je posplošena saj več kot 90% ljudi zavaruje avto za celo leto in ne zahteva predčasnega vračila, in za tiste velja prijaviš škodo, ni franžize ni izgube bonusa.

lp bluub
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zavarovanje imam, da mi krije škodo.

torej če usujem tvoj avto, zgubim bonus, pričakujem pa povrnitev sorazmernega deleža premije. saj sem izgubil bonus.

ker če ne usujem, dobim samo bonus.

in če imam delni kasko, ki je zame brez finančne škode, potem naj bo to tudi če prej odjavim avto.

da je zavarovalnica profitabilna ustanova mi je jasno. samo lahko bi jim bilo dosti to, da veliko voznikov vozi x let brez škod in da imajo mio€ dobička letno.
in ko pride večji naval škod, da enostavno podražijo zavarovanja.

jaka muda met tak posel.

podobno kot ES in dimnikarji, komunalna podjetja in odvoz smeti, privat pajk....
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Glej, zadeva je smiselna in poštena tako do zavarovalnice, kot do tebe. Če se ti tega kljub vsemu ne da dopovedat in tupiš svoje še naprej, naj bo pač tako.

Sicer pa mislim, da obstaja možnost, da dobiš nazaj sorazmerni del kombinacije: zavarovalnici poplačaj stroške uveljavljanja škode iz te kombinacije in pomojem ti bodo z veseljem vrnili razliko
wink-1.gif


Piti na tuj račun se danes žal (k sreči?) ne da.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a ni zavarovalnica ravno to.

plačujem leta, da ne uveljam nič. posledično pijejo na moj račun

potem anredim nekaj in me ocurijo. spet na moj račun.

neumno je to, da obstaja legalni ovinek, da zadevo rešim kot je po moje pošteno.

vse skup je podobno temu kako zavarovalnice priznavajo škodo. uglavnem usranci.
 

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
Ja no, meni se zdi tako pošteno. Seveda da imajo tisti, ki ne uveljavljajo škode v očeh zavarovalnic neko ugodnost (v tem primeru vračilo premije..).
 

dejangole

Zelenc'
9. feb 2009
1
0
1
SOFTI....ne moreš koristit in popravilo na račun zavarovalnice in še vračilo denarja...kam pa pridemo!!Naslednjič boš hou met vrnjeno premijo za celo leto če ne boš ničesar poškodoval,al kako???