Deljenje internetne povezave

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.638
451
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Pozdravljeni!

Razplet je tak, da je Telekom odstranil tega delavca z našega področja. Pred tem sem jih poklical in zahteval nadrejenega, kot mi je svetoval @yahel. Za pomoč se vsem Vam zahvaljujem posebej @yahel-u. Polepšali ste mi dan.

LP

Je bil napoten na Ljubljana Polje ali Idrija
confused-1.gif

Ker ta človek res ni normalen - prej bi rekel da je prizadet !

BDW: Lahko napišeš v okolici katerega večjega kraja se je to dogajalo
wink-1.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Da, to je okolica Velikih Lašč.
smile-1.gif

Čak mal, tam okrog sem napravil ene par WiFi linkov, pa se ni noben pritoževal za kaj takega.
Uporabljene zunanje antene.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Pozdravljeni, ponovno se je začelo dogajanje...
smile-1.gif

Javljam samo informativno, kot zanimivost. Danes je "telekomovec" ponovno klical kar na naš navaden telefon (dobil je mamo), čeprav številke ni v imeniku. Klical je osebno, zanimivo pa je, da že ko je prvič prišel, je vedel moje ime, ime sestre, vse to si očitno beleži. Ne vem pa, zakaj ni klical mene, glede na to, da ima mojo mobilno številko.
Zelo ga je ziritiralo dejstvo, da sem jaz pisal na tale naš forum o pripetljaju. Lahko bi rekel, da to tu gor ni moj dogodek, ampak sem se odločil drugače. Tako da fantje, "telekomovec" bere kaj pišemo, moramo se ga bat.
smile-1.gif
BIG "TELEKOMOVEC" WATCHING US!
Velik problem je tudi, da je enega od sosedov vseeno res prestrašil in ta sosed naj bi se sedaj odločil za lastni internet pri Siol-u. Podpisal pa še ni. "Telekomovec" pa je izvedel (vohunjenje?), da bom temu sosedu pojasnil, da ima Amis boljšo ponudbo za manjši denar. Še raje bi mu sicer predlagal T2 (meni osebno najboljši ponudnik), vendar pri nas zaradi oddaljenosti to ni možno.
Sam zase pa vem, da nikoli in nikdar več ne bom imel ničesar od Telekoma. Nekaj časa sem imel mobilno naročnino pri Mobitelu in mi je žal, da nisem prej prešel na Simobil in Tušmobil.
Tudi sosedu, katerega dostopno točko uporabljamo za omrežje, sem že pojasnil za možnost Amisa. Žal ima on dveletno vezavo na Siol.
Dogodek se mi zdi toliko izstopajoč, da vas želim obvestiti, kaj se lahko dogaja v naši demokratični državi in to s strani državnega podjetja oz. vsaj uslužbenca. Jaz sem zelo razočaran nad situacijo, zaradi vedenja določene osebe ne bi rad rekel nad Telekomom (čeprav sem zaradi česa drugega), vsekakor pa nad "telekomovcem". Njegovega nadrejenega sem nad situacijo obvestil dobronamerno, želeli smo imeti mir pred njegovim nadlegovanjem in grožnjami. Milim pa, da bom sedaj moral obvestiti še policijo. Morda bo vsaj tu deloval zakon.

LP
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Ja, zelo žalostno je, da obstajajo taki ljudje. Očitno se ne zavedajo, da s tem ne delujejo v dobro svoje firme.
Žal se imajo za nekaj več in se spravljajo na starejše ljudi in take, ki o tej tehnologiji ne vejo veliko in s takim izsiljevanjem in grožnjami imajo pri nekaterih uspeh.
Takim je potrebno stopiti na prste tudi s pomočjo policije.
Od sedaj naprej je potrebno vsako njegovo komunikacijo z vpletenimi dokumentirati (dobro bi bilo že tudi prej). Saj je to nadlegovanje in izsiljevanje.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Pokliči policijo in ga prijavi. To kar počne je čisto navadno nadlegovanje. Ne more ti nič in če ga umik z "rajona" ni umiril, ga kaj drugega kot prijava in obisk modrih angelov, tudi ne bo. Model je očitno psihopat in ne bo odnehal, dokler se ga ne resetira.
Seveda obstaja možnost "Ž" - fizično nasilje, ampak mislim, da se tako nizko ne splača spuščati. Preveč stane.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Se strinjam, fizično nasilje ni v mojem planu, niti dometu, razen izključno v samoobrambi. Človek in Telekom pa bi morala dojeti, da s tem samo odganjajo stranke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.629
6.043
113
pri taščici
Če prepovejo deljenje interneta potem smo res v ....
Pa ga ne delim z nikomer da ne bo pomote. Pred leti sem ga ob selitvi delil s sosedom. Sosed ga ni mogle dobiti. Glede na to da me trojček stane več kot elektrika razmišljamo da bi zadevo odjavil in srfal preko gsm. Tv kanale itak gledam samo 5, telefona ne uporabljam, p2p tudi ne pošto in forume pa že tako preko gsm gledam.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Se strinjam, fizično nasilje ni v mojem planu, niti dometu, razen izključno v samoobrambi. Človek in Telekom pa bi morala dojeti, da s tem samo odganjajo stranke.

Glede uporabe fizičnega nasilja nad takimi osebki bom opisal resnični dogodek izpred 30 - 40 let.
Takrat je bilo obvezno imeti nalepko RTV, če si imel v avtu radio. RTV je imel inkasante za pobiranje naročnine in med njimi so se našli tudi taki, ki so hoteli biti tudi uspešnejši, saj jih je RTV nagradil. Zato so nekateri začeli hoditi po parkiriščih in popisovali registrske tablice avtomobilov z avtoradijem a brez RTV nalepke. To se je kar dobro razvedelo naokoli.
Tak inkasant je prišel skrivaj na večje parkirišče naše firme. Vratar ga je opazil in prepoznal in takoj poklical delavce. Skrivaj so ga opazovali in ga nato napadli in dobro premikastili. Vratar pa je med tem poklical policijo z pojasnilom, da so delavci prestregli vlomilca.
Po prihodu policajev so ga pa še oni s pendriki in ga strpali v marico. Kasneje so se vrnili in samo opozorili, naj sumljive ljudi samo pridržimo in jih ne pretepemo.
Mislim, da si je ta osebek poduk kar dobro zapomnil, saj ga ni bilo več opaziti po parkiriščih.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Se strinjam, fizično nasilje ni v mojem planu, niti dometu, razen izključno v samoobrambi. Človek in Telekom pa bi morala dojeti, da s tem samo odganjajo stranke.

Glede uporabe fizičnega nasilja nad takimi osebki bom opisal resnični dogodek izpred 30 - 40 let.
Takrat je bilo obvezno imeti nalepko RTV, če si imel v avtu radio. RTV je imel inkasante za pobiranje naročnine in med njimi so se našli tudi taki, ki so hoteli biti tudi uspešnejši, saj jih je RTV nagradil. Zato so nekateri začeli hoditi po parkiriščih in popisovali registrske tablice avtomobilov z avtoradijem a brez RTV nalepke. To se je kar dobro razvedelo naokoli.
Tak inkasant je prišel skrivaj na večje parkirišče naše firme. Vratar ga je opazil in prepoznal in takoj poklical delavce. Skrivaj so ga opazovali in ga nato napadli in dobro premikastili. Vratar pa je med tem poklical policijo z pojasnilom, da so delavci prestregli vlomilca.
Po prihodu policajev so ga pa še oni s pendriki in ga strpali v marico. Kasneje so se vrnili in samo opozorili, naj sumljive ljudi samo pridržimo in jih ne pretepemo.
Mislim, da si je ta osebek poduk kar dobro zapomnil, saj ga ni bilo več opaziti po parkiriščih.

To s popisovanjem pa res zanimivo. Tega nisem vedel. Človek je pa res dobil kar je iskal.
smile-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
4. člen pogodbe (ne bom napisal katerega ponudnika)

Naročnik lahko storitve uporablja le za lastno uporabo. V okviru lastne uporabe lahko storitve uporabljajo tudi osebe, ki živijo v istem gospodinjstvu na priključnem naslovu. Naročnik se obvezuje, da storitev po tej pogodbi ne bo nudil drugim pravnim ali fizičnim osebam brez predhodne pisne privolitve operaterja.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Da, to je okolica Velikih Lašč.
smile-1.gif

Čak mal, tam okrog sem napravil ene par WiFi linkov, pa se ni noben pritoževal za kaj takega.
Uporabljene zunanje antene.

Saj zunanje antene še ne pomenijo niti, da je med njimi narejeno omrežje še manj pa deljenje interneta.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Policija in nič več drugega. Za začetek naj bo zabeleženo pri policiji, da vas nadleguje (na več načinov) in se potika okoli hiše.

Jaz osebno bi ga prijavil pa četudi ni bil okoli hiše... malo napihni vse skupaj, mogoče je nad njim že kakšna prijava in bo tvoja prijava vse skupaj samo še potrdila.

Če se bo stopnjevalo pa se je treba postopiti drugih ukrepov. Mogoče bo pa nek neznani na novo ustvarjeni nick na alterju napisal njegovo ime... se bo vsaj vedelo kdo je ta motena oseba.

Vsekakor pa bi jaz bil na tvojem mestu stalno v stiku z njegovim nadrejenim. Če to ne zaleže pa potem dobiti nadrejenega od nadrejenega. Vsak ima nekoga nad sabo. Jaz se tega psihopata ne bi bal.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
4. člen pogodbe (ne bom napisal katerega ponudnika)

Naročnik lahko storitve uporablja le za lastno uporabo. V okviru lastne uporabe lahko storitve uporabljajo tudi osebe, ki živijo v istem gospodinjstvu na priključnem naslovu. Naročnik se obvezuje, da storitev po tej pogodbi ne bo nudil drugim pravnim ali fizičnim osebam brez predhodne pisne privolitve operaterja.

Uporabljam v lastne namene in sicer tako, da vzamem svoj laptop se vležem pod lipo (ni milepšega
grin1.gif
.

Ne prodajam povezave, samo zagotavljam si jo tam, kjer jo uporabljam ter zato tudi plačujem. Nikjer nisem opazil, da je tovrstna oprema prepovedana oz. da ne smem brezžični internet uporabljati.

P.S.
Psotavil sem se v vlogi nekega uporabnika, čigar operter mu želi prepovedati brezžični internet oz. povezovanje na net daljše od enega metra.


Lp.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Madona če bi bil v mestu in imel optiko, bi samo zamenjal operaterja, ali kje drugje za enako hitrost in enako ceno, morda najdeš še kak paketo ugodnosti za nove naročnike, oni pa naj se serjejo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Aja, pa mami je trdil, da sem na forumu navedel njegovo ime. Sem vse svoje zapise preletel, pa tega ne najdem. Mi kdo pomaga?
confused-1.gif