Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz sem imel na poslovnem NKBM omejitev 600eur. Na osebnem Sparkasse imam 200eur. Sem podjetnik in pri meni folk plačuje s karticami na pos terminalu, pa je vedno problem plačat že zneske nad 200eur, marsikdo sploh nima možnosti plačevanja z kartico, ampak lahko le dviguje na bankomatih. Tudi s poslovnimi karticami so problemi z zneski nad 500eur.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Tudi PIN-a ne rabi.

Kako da ne?

Plačaj kdaj cestnino na italijanskih avtocestah z maestro kartico. Tam sam potegne kartico čez njihov pos in je zadeva zaključena. Ne dobiš niti potrdila o plačilu - razen če ga izrecno zahtevaš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Saj je bilo pri nas podobno, dokler ni bilo vinjet.
Na nlb imam limit na bankomatu, s kartico plačam lahko kolikor imam na trr. Upam da ne zavajam, do sedaj se nisem opazil težav.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Ne zavajaš.... So mi iz NLB potrdili to...

Pbutec mogoče kaki študentski računi ipd. To kar ti govoriš skoraj ne moram verjet...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za dvig na bankomatu je vedno dnevni limit, ki je odvisen od vrste kartice. Pri NLB je pri navadni, študentski in srebrni kartici limit 450€, pri zlati pa 700€ dnevno. S kartico sem pa brez problema plačeval počitnice za več tisoč evrov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Z navadnimi BA in Maestro karticami SKB in NKBM se v osnovi sigurno ne da plačat zneskov višjih od 200eur. Je potrebno zaprositi za dvig dnevnega limita za plačevanje na POS. Govorim o navadnih osebnih računih, ne nekih študentskih in podobno.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Štekam, samo zakaj? Naj upravljajo z mojim računom samo z mojim denarjem pa pač ne bodo. Potem ukinimo kartice....
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Štekam, samo zakaj? Naj upravljajo z mojim računom samo z mojim denarjem pa pač ne bodo. Potem ukinimo kartice....

Ko imam težave s nizkim pritiskom, se grem na NKBM kregat, da mi dvignejo dmevni limit na POS-u. Namreč na ženini Abanka BA kartici lahko na POS-u porabim toliko, koliko ima na TRR+ dovoljen minus. Ko smo bajto gradili smo kupili za celo bajto ploščice in plačali preko POSa. Še trgovka ni mogla verjet, da to gre.

Na NKBM pa butci imajo limit, ne glede na stanje TRR. Povečat ta limit pa je skoraj isto, kot da bi želel povečat dovoljen minus na TRR. Nikakor da jim dopovem, da ne želim limita na POS-u in da se naj "da je to zaradi moje varnosti" nekam vtaknejo.

Ko nekako pridemo do trenutka, ko se me le usmilijo in me vprašajo kakšen bi naj bil dnevni limit in butnem cifro 10.000€ pa me gledajo kot da sem iz lune padel.

Debata o tem, da jim pojasnjujem razliko med kreditno in debitno kartico, pa spada med priceless zadeve.

bles
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
E, bingo. Jaz sem šel iz Abanke na DH. Na Abanki je dnevni limit stanje na računu, kar je logično. Tukaj pa postavljajo limit... Potem očitno ni samo pri DH tako :/
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Zato, ker se dogajajo zlorabe in lahko nekdo ostane brez svojih življenjskih prihrankov. Poskusi se s svojim bančnikom zmeniti za individualni limit. Odvisno od politike banke/hranilnice. Odvisno je tudi od tvojega računa ter kartice (zlati, srebrni, diamantni itd.), imaš jih malo morje. Banka je edini pravilni naslov za urejanje tvojih težav, ne se pustiti, da te sprehajajo.
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Zato, ker se dogajajo zlorabe in lahko nekdo ostane brez svojih življenjskih prihrankov. Poskusi se s svojim bančnikom zmeniti za individualni limit. Odvisno od politike banke/hranilnice. Odvisno je tudi od tvojega računa ter kartice (zlati, srebrni, diamantni itd.), imaš jih malo morje. Banka je edini pravilni naslov za urejanje tvojih težav, ne se pustiti, da te sprehajajo.

Gre za čisto navadno BA kartico če prav razumem. Debitno.

O "življenskih prihrankih" pa prosim lepo ne tvezit. Teh menda ja nimaš na TRR.

bles
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Tvezi ti mama. Bemu mater a tukaj ste sami pametnjakoviči, ki se spoznate na vsak drek. Za nekatere so življenjski prihranki, tudi 1.000 evrov na računu. Sploh se ne zavedaš koliko ljudi ima več tisoč, nekateri tudi sto tisoč evrov na navadnem računu, debit računu.
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Tvezi ti mama. Bemu mater a tukaj ste sami pametnjakoviči, ki se spoznate na vsak drek. Za nekatere so življenjski prihranki, tudi 1.000 evrov na računu. Sploh se ne zavedaš koliko ljudi ima več tisoč, nekateri tudi sto tisoč evrov na navadnem računu, debit računu.

BMK za ostale. Me pa zelo moti, da banka ne omogoča opcije neomejene dnevne porabe na POS-u. Pa kaj bo treba sedaj z gotovino okoli hodit ali kaj. Ali pa bodo ko bom želel dvignit vse iz TRR, naredili dnevno omejitev zaradi "moje varnosti". (Pustimo famozno omejitev dviga gotovine, ki sem jo doživel na NKBM na centrali, ne na neki usrani podružnici). Če pa nimajo na vseh terminalih chip readerje, pa ni moj problem.

bles

p.s.: Bi šel nazaj na Abanko, pa imajo tudi oni par svojih for
frown-1.gif
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Ne govorimo o cifrah 100.000. Govorimo o cifrah, ko pač nekaj našparaš (za menjavo kritine ipd.) in hočeš nekje plačati 2.455 EUR in ti POS zavrne transakcijo...

Tisti, ki pa ima 100k EUR na računu ima pa najbrž to drugače urejeno... Vsaj upam, da ima...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Tole pa ne bo držalo!
Pri kreditnih karticaj je jasno, da mora biti neki mesečni limit. Jaz sem v svoji naivnosti sicer mislil, da je pri BA/Maestro karticah "po defaultu" limit enak stanju na računu. Itak gre plačilo takoj z računa, pa očitno ni tako, ali kaj?
Kakorkoli že, pred dobrim letom sem kupoval v Ikei v Celovcu in je bil račun ca. 2.500 EUR. Brez kakršnih koli težav/vprašanj/"čudnogledanja" sem dal BA/Maestro kartico, vtipkal pin in plačano.
Pa nič nisem prej prosil za kakšno povečanje/odobitev dnevnega limita, ali kaj podobnega.
Sem na SKB banki.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Glej, načeloma je vse fleksibilno. Banke omejujejo, to je vse. Svetujem, da se poskusiš dogovoriti z banko oz preko svojega svetovalca, če ga imaš. Prav tako, to ni odvisno od tega ali imajo kartice EMV oz čip. Načeloma imajo vse kartice v Sloveniji čip, razen Dinersa, ki še vedno vztraja na traku.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
SKB in NKBM mi nista hoteli točno odogovirit in sta napisali, da se za dnevni limit nastavi individualno za vsakega komitenta posebaj in da se moraš zglasti k njimv v matično poslovlanico... Torej imajo ga, samo višino se določi... Torej DH, NKBM in SKB imajo dnevni limit plačil na POS terminalu. Suckers