Delavska hranilnica - rekono prijava

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Aja... Šparkase so zdaj še nič ne teži z rekono.... In pravijo da tudi nebodo.
Torej alternativa je
 

maxhh

Zelenc'
21. jan 2021
9
5
3
Veliko podjetij uporablja zunanje izvajalce za ostale sisteme za katere ne veš. Ostale banke, ki nimajo Rekona lahko uporabljajo Rekono, samo se ne vidi izven (rebrand), da ga uporabljajo.

Vse transakcije SEPA, Mastercard/Visa in Flik gre čez Bankart.

Kar ne veš ne boli. Tako, da malo mi je smešno da ne zaupate bankam, ki uporabljajo "tretja podjetja". Tretja podjetja uporabljajo vse banke, ali bo to za plačevanje, dokumentni sistem, ...

Če vas to moti nimate iti na katero banko ali zavarovalnico.

Če jih uporabljajo morajo tudi napisati v pogjih. In takih se izogibam.

Ja gre vse preko bankarat ampak vseeno direktno ne obdelujejo mojih podatkov.

Alergičen sem na te stvari, ker danes vsi hočejo tvoje podate in to čim več.
In v preteklosti sem že imel probleme z zlorabo podatkov.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
GTFO ne me onegavit, why?
Ker je Rekono od prevzema Bankarta hišno podjetje slovenskih bank.

Ne bodo dali ene stvari, ki jih ima Rekono razvijati nekomu tretjemu, ki niso lastniško povezani. Ne bodo si pluvali v svojo skledo.

Če bodo na tem vlaku vse slovenske banke, bodo tudi ostala slovenska podjetja lažje prevzela Rekono. Lahko tudi država za eUpravo in eDavke.

Načeloma je dobra ideja. 1 Android/iOS/web app za prijavo v več portalov slovenskih podjetij. Jaz uporabljam Rekono za prijavo na portal od Generalija.
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Pbutec : jaz imam Recono na DH, pa zagotovo NISEM vpisoval PIN kartice. 101% ne (da bo ziher).
Da se nisu "ujel" v kak phishing na fejk strani??
Če pogledaš navidla, katera je polinkal, in so na strani Delavske hanilnice (https), je tam v navodilih ta korak.
Po navodilih sodeč gre za doseganje nekega nivoja zaupanja.
  • Morda se da tak nivo zaupanja doseči tudi na drug način in zato tebi dela.
  • Ali pa ti dela sedaj, pa nimaš ustreznega nivoja zaupanja in ti ne bo delalo jutri.
  • Ali pa banka enostavno ne ve, kaj dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Hja... Njihova greška da niso prijave drugače speljali....
Drugače pa.., N26 nima rekone....
Ima pa za plačevanje enega drugega izvajalca. Sam N26 to ne dela. po vsej verjetnosti eno fintech podjetje. In ta razpolaga s tvojo številko kartice in cvv-jem.

Čisto enako kot Rekono. Ima določene tvoje podatke.

Data Breach zaradi podizvajalca ali kakšne trgovine? Banka kot je Revolut in N26 ti v primeru suma ukinejo staro kartico in brezplačno pošljejo novo.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pbutec : jaz imam Recono na DH, pa zagotovo NISEM vpisoval PIN kartice. 101% ne (da bo ziher).
Da se nisu "ujel" v kak phishing na fejk strani??
Ni phishing. Saj sem dal link zgoraj od original navodil, kjer je opisan postopek registracije. Potrebno je vnesti PIN in jaz tega ne želim. Sedaj pa ignorirajo, ko sem prosil za neko alternativno možnost registracije.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Zdaj, ko je jasno, da je zadaj Bankart moraš razumeti, da so oni pravzaprav kartični plačilni center in stvar ni phishing, dejansko imajo dostop do kartičnih baz in lahko zares preverijo, če tvoj PIN štima. Tako da ni nič sumljivega zadaj. Poleg tega lahko PIN tudi kasneje spremeniš na bankomatu matične banke, brez da bi moral za to menjati kartivo.

Se pa strinjam, da je to nerodno, nenavadno in da uporabniki kartic tega nismo vajeni. Prava stvar bi bila, da user tja vpiše CVV (pa sploh ne vem, če ga Maestro ima, odpreti tošla se mi pa ne da.) Tak način avtentikacije so preprosto potegnili iz riti - morali pa bi izumiti enega tretjega - in s tem, lepo rečeno, serjejo. Na to temo bi jim nekdo moral napisati (civiliziran) mail, da naj ne odkrivajo amerike. Ampak ne na DH, direktno tej firmi, ki razvija ta sistem...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Mene najbolj skrbi da obstaja cenik storitev na rekono strani..... Zaenkrat vse zastonj.... Zaenkrat
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ima še kdo težave s prijavo v banko z Rekono računom?

Pozna kdo banko, kjer tega sranja ni in ga ne bo?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Če gre za avtorizacijo spletnih plačil s kartico, NLB, na primer ima svojo mobilno aplikacijo NLB Pay, v kateri potrjuješ spletne kartične nakupe...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Ima še kdo težave s prijavo v banko z Rekono računom?

Pozna kdo banko, kjer tega sranja ni in ga ne bo?
Nobenih težav.
Sam sem si Rekono uredil, ko so začeli težiti z njim. 2 dni nazaj sem opazil, da ne gre več z SMSom in me je direkt vrglo na Rekono potrditev. Sem samo poklikal in bil noter.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Se pravi je čas da se poslovim od njih. Se ne strinjam z rekono pogoji uporabe tako da delavska by by
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Bom kar tole temo uporabil: DH je z novim letom ukinila ponudbo starih računov, s katerimi so bili ponavadi najugodnejši v Sloveniji. Obstoječih strank to sicer ne zadeva, njihovi računi ostajajo, nove stranke pa bodo lahko odprle samo še paketne račune

1642525197064.png