(Delavska hranilnica) Maestro debetna kartica (že brezstična) vs. "nova" Mastercard debetna kartica - prednosti slednje?

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Dali so ti možnost, da ti omogočijo spletne nakupe na meastru, ki pa so po defaultu sicer onemogočeni. Zdaj hočeš pa zastonj mastercard, ker ga imaš pol lahko za mbills. Zdaj pa še reči, da slednjega sploh ne uporabljaš. Jaz ti iz principa ne bi šenkala nič, če je že treba za vsako običajno stvar ven principe vleči.
1. Spletne nakupe sem preko Maestro že opravljal. Vezana je v Paypalu, nikoli ni bilo problema. Le kako? Problem se je pojavil le tu, ko se v mBills ni dalo prenesti denarja, češ da je kartica napačne vrste. Včeraj sem poizkusil ponovno, pa še ni bila "požegnana".
2. mBills sem že uporabljal na šihtu na avtomatih za napitke in prigrizke. Prenehal sem, ker me je zmotilo, da mora na računu vedno ostati določen znesek, poleg tega pa takratni zaplet z nevračilom zneska, ko transakcija pri nakupu prigrizka kljub zadostnemu stanju ni šla skozi, tudi ni bil v plus. Znesek sem po javiti težave dobil nazaj na račun.
3. Folk je zgoraj napisal, da "nekatere" banke zamenjavo izvajajo brezplačno. Poleg tega, ker je Mastercard tudi sicer oglaševan, smatram, da je želja bank(e), da zamenjavo izvede čimveč ljudi. S te plati je moj pomislek o plačilu, pa čeprav gre za majhen znesek, povsem na mestu.

Lp.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.282
5.318
113
Na dh si, ker je najceneje. Jaz imam vse "zastonj", zlate vise in kar s tem pride, plačila upnjev, dvige z vseh bankomatov, trajnike, osebne bančnike, ki mi skuhajo kavo pa zrihtajo vse papirje, če kaj hočem, brez da jaz letam okoli od ene (ne)ustrezne službe do druge v stilu javne uprave ali pa da se zagovarjam z botom, zamisli si nekaj, pa je velika verjetnost, da ne plačam nič... Aja razen 10€/mesec za paket. No such thing as free lunch. Vsak pomislek, kako bi nekaj kao moral dobiti, kar odmisli. Zakaj že? Ker si banka v biti želi? Po tvoje...


Maestro ima očitno marsikatera banka onemogočen za spletne nakupe po defaultu. Tudi jaz jih trenutno ne morem opravljati, mi pa to lahko aktivirajo, če bi želela. Tako kot tebi. Ne vem, v čem je problem, razen v tem da si najdel nekaj, kar ti necejo senkat (zahtevajo praktično simbolično plačilo), zdaj pa hočeš ravno to imeti samo zato. Ko otrok, brez zamere...
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Poleg tega je tako, da nekatere banke pogojujejo vklop Maestro spletnih placil s tujino s tem, da imas narocen se storitev varnostni SMS, ki ponavadi stane mesecno nekaj “drobiza” ... Vsaj za NLB vem, da je tako... Da bi si grenil zivljenje zaradi nekaj evrov in zaradi “principa” :D ... Izgleda pa so tudi taki “komplikatorji” ;) ...
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Jabe, če bi dosledno prebrala moje pojasnilo, ne bi spisala tega izliva gneva.
In ker imaš očitno čas za pisanje romanov - če bi se osredotočil na dejstvo, da je DH ugodna institucija, čemu bi potlej ravno s tega vidika tu imeli plačilo (ja, je simboličen znesek), "neka" bistveno dražja institucija, ki ti zaračuna "vsako figo", pa prehod brezplačen?
- Če bom presodil, da mi bo Mastercard debet prišla prav, jo bom naročil.

Jest, varnostni SMS imam naročen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.282
5.318
113
Zelo dosledno sem ga prebrala, se pač z njim ne strinjam oziroma ne vidim argumenta, zakaj naj bi ti to pripadalo kar samo po sebi, ker si...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mogoce je pa ravno to, da je med najugodnejsimi bankami razlog, da pac take zadeve ki jih drugje ni potrebno placati, posebej zaracuvajo ... Mogoce pa potem ni vec tako ugodna izbira :) ....

Pac napisal sem svoje mnenje glede situacije... tako kot Jabe... Ce ga ne znas sprejeti, potem je verjetno problem pri tebi :( ...
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Saj sem sprejel napisano. Večino.
Ne bom pa sprejel tega, da me skuša(ta) prikazati negativno, ker sem zastavil preprosto vprašanje, ki temelji na dosedanjih plačilnih izkušnjah z Maestro.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Poleg tega je tako, da nekatere banke pogojujejo vklop Maestro spletnih placil s tujino s tem, da imas narocen se storitev varnostni SMS, ki ponavadi stane mesecno nekaj “drobiza” ... Vsaj za NLB vem, da je tako... Da bi si grenil zivljenje zaradi nekaj evrov in zaradi “principa” :D ... Izgleda pa so tudi taki “komplikatorji” ;) ...

Pri NLB imam spletna plačila in ne plačujem SMS sporočil...