Dash cam - spet

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.137
2.210
113
Ja, za 70 minut.
Kar zna bit hitro premalo, če se kaj zgodi, pa pozabiš pravočasno na varno dat posnetek.
8GB / 116 = 8192MB/116MB=70min.
Dejansko ni 70 minut, ampak nekaj manj, ker kamera rezervira del kartice za posnetke, del pa za "evente", ki jih g-meter določi.
So video dolgi 1 min?
Sam imam FHD, tip MOV, tri min cca 280MB
Porešam kontorolo - displej
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Ima kdo kitajsko verzijo, ker govornih ukazov ne rabim, me zanima če je uporabna. Ali je vseeno bolje na indiegogo, angleško govorečo naročit?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
To mi ni uspelo, edino čisto na tiho sem dal.
Je pa pri meni tako, da se elektrika v cigaretniku pojavi takoj, ko odklenem avto. In dokler otroke not steram, je kamera že pripravljena in kitajka utihne.

To je sploh fajn, pri meni je štrom v vžigalniku tudi, če je avto ugasnjen in jo moram ročno prižigati in ugašati, dokler mi nekdo to ne porihta.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
To je sploh fajn, pri meni je štrom v vžigalniku tudi, če je avto ugasnjen in jo moram ročno prižigati in ugašati, dokler mi nekdo to ne porihta.
Lahko tudi sam, če si malo DIY majstra. Sicer raje ne, da se ne bo na koncu avto zažgal.
Rabiš tole (samo za primer, kar sem takoj našel...):
https://www.ebay.com/itm/1Pcs-Piggy...064794?hash=item284fc5f35a:g:j5QAAOSwGJlZGd6t
https://www.ebay.com/itm/Waterproof...565469?hash=item3f8e31c2dd:g:I9kAAOSwSdZWglPQ
Najdeš prazno mesto za varovalko (jih zagotovo imaš), preveriš da je gor kontakt plus in pokneš noter tole varovalkico, vežeš na ''vžigalnik'' in minus na maso, ter potegneš kabel od kamere do varovalk in vtakšne v vžigalnik.
Pa nimaš nobenih kablov po avtu, zadeva dela pa avtomatsko s kontaktom.

Še kratek komentar na tele kamerce. Sam sem vzel Garminovo DC55.
Video ok, glasovno izbiranje bolj tako tako, zadeva je presenetljivo majhna, vzel sem jo pa zaradi ''asistenčnih'' funkcij.
Po enem mesecu uporabe in pravi ''kalibraciji'' na steklu moram reči, da sem nenormalno presenečen, kako dobro deluje Lane Departure Warning in pa opozorilo pred naletom. Edino kar mi je žal je, da LDW ne deluje tudi na prekinjeno črto, tako da na AC v bistvu deluje le na desno črto oz. na levo črto na prehitevalnem pasu. Seveda pa ti ne smejo iti na živce tisti piski. Sam sem se navadil in mi je tole top.
Aja, pa LDW sneg malo zmeša in zna piskat brez veze občasno.
Trenutno se nič kaj preveč ne greje, ker niso take temperature, upam pa, da bo poleti ok in ne bo kaj crkovalo.
Po moje je tole za 145 EUR top nakup zaradi teh asistenčnih funkcij, ki dejansko zelo dobro delujejo in ni lažnih alarmov. Osnovo (torej video, itd.) pa itak obvlada že skoraj vsaka kamera.
Aja, še tole: DC55-ka ima zlat obroč spredaj in sem ga potem pobarval v črno, ker je to izredno poudarilo vidnost kamere od zunaj, tega pa ne maram.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Lahko tudi sam, če si malo DIY majstra. Sicer raje ne, da se ne bo na koncu avto zažgal.
Rabiš tole (samo za primer, kar sem takoj našel...):
https://www.ebay.com/itm/1Pcs-Piggy...064794?hash=item284fc5f35a:g:j5QAAOSwGJlZGd6t
https://www.ebay.com/itm/Waterproof...565469?hash=item3f8e31c2dd:g:I9kAAOSwSdZWglPQ
Najdeš prazno mesto za varovalko (jih zagotovo imaš), preveriš da je gor kontakt plus in pokneš noter tole varovalkico, vežeš na ''vžigalnik'' in minus na maso, ter potegneš kabel od kamere do varovalk in vtakšne v vžigalnik.
Pa nimaš nobenih kablov po avtu, zadeva dela pa avtomatsko s kontaktom.

Še kratek komentar na tele kamerce. Sam sem vzel Garminovo DC55.
Video ok, glasovno izbiranje bolj tako tako, zadeva je presenetljivo majhna, vzel sem jo pa zaradi ''asistenčnih'' funkcij.
Po enem mesecu uporabe in pravi ''kalibraciji'' na steklu moram reči, da sem nenormalno presenečen, kako dobro deluje Lane Departure Warning in pa opozorilo pred naletom. Edino kar mi je žal je, da LDW ne deluje tudi na prekinjeno črto, tako da na AC v bistvu deluje le na desno črto oz. na levo črto na prehitevalnem pasu. Seveda pa ti ne smejo iti na živce tisti piski. Sam sem se navadil in mi je tole top.
Aja, pa LDW sneg malo zmeša in zna piskat brez veze občasno.
Trenutno se nič kaj preveč ne greje, ker niso take temperature, upam pa, da bo poleti ok in ne bo kaj crkovalo.
Po moje je tole za 145 EUR top nakup zaradi teh asistenčnih funkcij, ki dejansko zelo dobro delujejo in ni lažnih alarmov. Osnovo (torej video, itd.) pa itak obvlada že skoraj vsaka kamera.
Aja, še tole: DC55-ka ima zlat obroč spredaj in sem ga potem pobarval v črno, ker je to izredno poudarilo vidnost kamere od zunaj, tega pa ne maram.

Moja je prispela, vrednost na paketu 18usd tako da ni blo treba nič plačat

In govori angleško, več pa ko se malo bolje spoznam z njo...
 

Priponke

  • IMG_20180418_172707.jpg
    IMG_20180418_172707.jpg
    1,9 MB · Ogledi: 410
  • Všeč mi je
Reactions: iii in krko

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.137
2.210
113
Ne vsiljujem. Imam kamero vsaj 10 let.
Con: premalo podatkov o oznaki. na primer 500 ali 800
Con: težko nastaviš položaj kamere, ker se prilepi na ukrivljeno steklo. Lahko samo gor ali dol
Con: pri kameri je kolenski konektor. priporočam ravnega.
Con: cigaretni vžigalnik NIMA napajanja, ko ni ključa. Posledično snemanje pri udarcu na prkingu NE deluje (oz. samo za čas delovanja baterije)

To je moje osebno mnenje, ki NE izraža mnenje drugih posameznikov ali skupin.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne vsiljujem. Imam kamero vsaj 10 let.
Con: premalo podatkov o oznaki. na primer 500 ali 800
Con: težko nastaviš položaj kamere, ker se prilepi na ukrivljeno steklo. Lahko samo gor ali dol
Con: pri kameri je kolenski konektor. priporočam ravnega.
Con: cigaretni vžigalnik NIMA napajanja, ko ni ključa. Posledično snemanje pri udarcu na prkingu NE deluje (oz. samo za čas delovanja baterije)

To je moje osebno mnenje, ki NE izraža mnenje drugih posameznikov ali skupin.
Bravo za zadnji stavek, sem bil prepričan, da je to mnenje koga drugega.... :cool: :bonk::evil:
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Na hitro z mimovrste, tole je za kej al ne?

 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Kako imate uporabniki kamer rešeno napajanje? Vam kabel dejansko visi od kamere do napajalnika, ali ste to rešili z avtoelektričarjem, ki je napajalni kabel skril pod "tapete"?