Darilo učitelju v OS ob koncu leta

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kak običaj imate na vasi OS glede darila za učitelja ob koncu šolskega leta?
Date individualno, ali skupinsko cel razred, ali ne date nic.
Kakšna vrednost darila?
Pri nas se mnenja delijo in tipam teren kako je to drugje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
mnenja so vedno deljena in kokodakanje bo v vsako smer. to ne more iti mirno skozi več, ker so ljudje nenormalni postali in je že darilo učiteljici tako velika stvar, da je treba ven privleči pravilnike, zakone, moralnoetične vidike in jih zanalizirati do amena.

kakorkoli pri nas gre skupinsko. in vedno so tisti, ker ne bi dali nič, ker ima že dovolj veliko plačo in nič ne dela in kdo pa njim kaj da in tralala... ker gre za malenkosti se pa vedno javim, da kdor ne želi ali ne zmore naj pove, da jaz založim, pa da jih ni treba biti nič sram, pa da se ne bo nikjer videlo, kdo so bili tisti, ki niso dali, ker bomo dali vsi... no, pol je pa mir...

seveda, to spet gre skozi samo na vasi najbrž, ker imajo ljudje en ščepec sramu še, sredi ljubljane bi najbrž za cel razred plačevala, oni bi pa verjeli da se znajdejo, ker so se uštulili zraven đabe.

pa na koncu obvezno peljat mamo, ki se je javila, da bo izbirala, kupovala, zavijala in se z vsemi papki ukvarjala, na ledno kavo, ker si jo je zaslužila. čeprav se je javila...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Če že
Če se že obdaruje, pa je po mojem mnenju primerno darilo za vsakega učitelja ob koncu šolskega leta dobra knjiga. Že vsa leta, odkar moji otroci hodijo v šolo, se ne morem spomniti primernejšega. Po mojem ga ni učitelja ali učiteljice, ki knjige pred počitnicami ne bi bil/-a vesel/-a. Poleg tega so učitelji ljudje, ki enostavno morajo brati knjige.
Si predstavljate učiteljico, ki ima ob koncu svoje kariere na knjižni polici 35 knjig s podpisi vseh svojih učencev? Neprecenljivo. Pa še v okvirih cenzusa je.

Zaključek gornjega linka - pa mojem ni kaj za dodati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Garfildd

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Okopi so bolj tak-tak, vzgoja po Montesorri po mojem tudi ni najbolj primerno.

Kulc - bo treba malo "povohati" kaj teta "bere" - potem pa roman, poezija, pa tja to kakega šunda ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Za knjige podarjat moraš prejemnika (po mojem mnenju dobro in osebno) poznat. Ali pa podarjat pač nekaj kar se da na polico in je tam.

Sicer pa, podarjajo naj otroci, ne starši. To pomeni, da se nabor daril že skrči na to kar lahko otroci pripravijo, torej nekaj narišejo, nastopajo,.. pa nek pušeljc al neki za tiste, ki mislijo, da je treba nujno nekaj kupit.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
To da se tastari vmes mešajo je brez veze. Če dajo naj dajo froci sami. Če smo mi dali smo dali sami, brez pomoči tastarih (razen za denar :cool:).
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
ne damo nič.
v nižjih razredih (vaška šola), ko smo se starši osebno še od prej poznal - smo dali ob koncu triade neko malenkost (2-3€ na glavo, 13 učencev).. v "večji" šoli, kjer se starsi srecamo "na roditeljskem" pa kakšne take pobude ni.. pa tudi otroka mi pravita "da si ne zaslužijo".
mogoče razredniku ob koncu devetletke. mamo se nekaj fore do takrat :p
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
mnenja so vedno deljena in kokodakanje bo v vsako smer. to ne more iti mirno skozi več, ker so ljudje nenormalni postali in je že darilo učiteljici tako velika stvar, da je treba ven privleči pravilnike, zakone, moralnoetične vidike in jih zanalizirati do amena.

kakorkoli pri nas gre skupinsko. in vedno so tisti, ker ne bi dali nič, ker ima že dovolj veliko plačo in nič ne dela in kdo pa njim kaj da in tralala... ker gre za malenkosti se pa vedno javim, da kdor ne želi ali ne zmore naj pove, da jaz založim, pa da jih ni treba biti nič sram, pa da se ne bo nikjer videlo, kdo so bili tisti, ki niso dali, ker bomo dali vsi... no, pol je pa mir...

seveda, to spet gre skozi samo na vasi najbrž, ker imajo ljudje en ščepec sramu še, sredi ljubljane bi najbrž za cel razred plačevala, oni bi pa verjeli da se znajdejo, ker so se uštulili zraven đabe.

pa na koncu obvezno peljat mamo, ki se je javila, da bo izbirala, kupovala, zavijala in se z vsemi papki ukvarjala, na ledno kavo, ker si jo je zaslužila. čeprav se je javila...

Drugi odstavek je izsljevanje poštenih ljudi, sej se zavedaš tega? Od kje ideja obdarovanja učiteljic mi pa tudi tebi podobne nadebudne in brihtola polne mame še niso znale povedat.

In ne, meni oziroma namesto mene ne bi rabla zalagat. Gre za določen princip, ki ga z izsiljevanjem podirajo take brihtola polne mame, kot si ti. Ko se je treba javit za svet staršev so tiste najbolj pod mizo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Za knjige podarjat moraš prejemnika (po mojem mnenju dobro in osebno) poznat. Ali pa podarjat pač nekaj kar se da na polico in je tam.

Sicer pa, podarjajo naj otroci, ne starši. To pomeni, da se nabor daril že skrči na to kar lahko otroci pripravijo, torej nekaj narišejo, nastopajo,.. pa nek pušeljc al neki za tiste, ki mislijo, da je treba nujno nekaj kupit.
Se strinjam.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Nič. Hodi ravno tako na šiht ko jaz in večinoma svoje delo slabo opravljajo+ni kontrole nad njihovo storilnostjo in tudi 8 ur ne oddelajo. Pa ne mi zdaj s pripravami, ker dobro vem kako poteka izmenjava le-teh med učitelji.

Da gredo za učitelje taki, ki niso za drugam sposobni, pa tudi ni neka skrivnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Za štromarja gre tudi taki ki ni za drugam, enako vodovodarja, pa avtomehanika, pa keramicarja, zidarja itd. Pa boš celi slinav ko ga končno najdes takrat ko ga rabiš. Pa ne pozabi da so učitelji tist, ki so ti dali neko osnovno znanje da si kjer si zdaj. Da so spravili nekoga do tega, da je štromar itd.

Marsikoga so v modernih časih učitelji naučili kaj pomeni beseda ne, hvala, prosim, počakaj, tiho, nisi edini na svetu, kaj so letni časi, kaj so črke in podobne osnovne stvari ki se marsikateremu otroku v 1. Razredu ne sanja da obstajajo. Sploh tista nisi edini na svetu je za marsikoga neznanka. Magična beseda na P je za njih pohiti in ne prosim.

Ampak važno je da so učitelji tista zadnja gamad v družbi namenjena temu ta nam odžira težko prigaran denar in nas in naše otroke jebejo v glavo.

P.s. tisti ki se zgoraj najdete se zahvalite učitelju, da dela to kar ni njegova ampak vaša naloga v prvih treh letih z otrokom.