Dan Reformacije

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.398
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
confused-1.gif
lahko vsaj nekdo pove kaj vam je katoliska Cerkev hudega naredila?

Da bo vsem jasno jaz ločim vero in RKC (institucijo). O veri nimam nič slabega za povedat.

RKC, kje naj začnem
confused-1.gif
Križarske vojne, nasilno pokristjanjevanje, protireformacija, inkvizicija, kolaboracija med 2. svetovno vojno, denacinalizacija ali bolje rečeno vatikanizacija Slovenije, poveličevanje narodnih izdajalcev, posegi v slovensko gospodarstvo, s katerimi delavci izgubljajo službe, ...
 

hertz

Pripravnik
4. okt 2007
32
0
6
ne enači denacionalizacije z RKC. RKC je samo eden izmed subjektov v postopku...verjetno bi tudi tebi ne bilo prow da si prigarano delo čez noč izgubil
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik hertz pravi:
ne enači denacionalizacije z RKC. RKC je samo eden izmed subjektov v postopku...verjetno bi tudi tebi ne bilo prow da si prigarano delo čez noč izgubil

Prigarano?
hysterical-1.gif

Se strinjam, da se vrne nacionalizirano premoženje, ampak, ali mi lahko razložiš, kako je RKC pridobila vse to premoženje? Ali je kraja upravičena, če se porazdeli na nekaj stoletij?
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Moje prepričanje je, da je naloga RKC "pasti svoje ovčice" in nikakor vmešavanje v politiko in gospodarstvo.
Zadosti svinjarije je do sedaj naredila, zato naj utihne in prosi ljudi odpuščanja.
To velja za RKC in za muslimane.
Saj v osnovi je zadeva lepa, če beremo biblijo ali koran. Vendar, kaj, ko pa vedno hočejo prigrabiti še oblast !

V glavnem, v sredo gremo knjigo čitat. Sej bo itak dež. Knjiga bo verjetno zelo tanka, pa ka pol !
Naj živi lastna pamet ! Smrt fašizmu !
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
confused-1.gif
lahko vsaj nekdo pove kaj vam je katoliska Cerkev hudega naredila?

če se omejimo samo na tukaj in zdaj.
RKC vse bolj izgublja svoje versko poslanstvo in se vmešava v sfero politike in ekonomije. (to priznavajo tudi njeni najbolj goreči podaniki).Glede na to da se financira iz proračuna (to je od davkolplačevalcev) npr. 70% sredstev za ohranitev kulturne dediščine gre za RKC, država plačuje zavarovanje duhovnikov, župnije so oproščene davkov ipd.
kot drugo pa sama investira in se podjetniško udejstvuje in se obnaša kot profitna ustanova.
Glede denacionalizacije in vračanja premoženja je pa res da je to napaka politike, vendar nedvomno pod vplivom RKC lobija.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.398
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik hertz pravi:
ne enači denacionalizacije z RKC. RKC je samo eden izmed subjektov v postopku...verjetno bi tudi tebi ne bilo prow da si prigarano delo čez noč izgubil

Eno je denacionalizacija premoženja verskih skupnosti, predvsem RKC, drugo pa je denacionalizacija premoženja, ki so ga pobrali navadnim državljanom.
Potrebno je vedeti kako je prišla RKC do tega premoženja in kaj je v zameno za to premoženje naredila. RKC je držala ljudi na vajetih, kar je zame zločin proti ljudstvu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Se kdo spomne, da je bilo v času denacionalizacije dosti govora o tem, da je RKC pred II.SV vojno prodala gozdove kraljevini SHS, ampak dokumentov se naj ne bi dalo dobiti iz Bg zaradi vojne na Balkanu.

Ampak vse je čudežno potihnilo...
10.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
....
Pa dajmo poleg še aktualen primer bremzanja pretoka znanja s strani RKC - njena propaganda, naj mame ostanejo doma z otroci. Ker dobro ve, da bolj je mati doma, manj je v stiku z družbenim dogajanjem, manj misli s svojo glavo. Nerazgledana mati pa v povprečju vzgoji nerazgledane in neizobražene otrok. Slabše izobraženi so otroci, lažje je z njimi manipulirati - več denarčka pade v cerkvene puščice.

Vem, da niso vse mame, ki ostanejo doma, iste. In ne govorim o tem, da je prav, da mati da otroka na stran. Pravim samo to, da je hudičevo narobe, da se mati za več let (ali celo desetletje) odklopi iz družbenega dogajanja zato, ker je baje njeno glavno poslanstvo brisanje usranih riti in menjavanje plenic.
bonk.gif

Tukaj si pa tako mimo udarila, da se verjetno tega niti ne zavedaš.

A bi bilo kaj narobe, če bi imeli pri nas materam vsaj malo prijaznejšo zakonodajo, predvsem pa spodbujanje zaposlitve za polovičen čas (8-12).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Nimam nič proti zaposlitvi za polovičen čas.
To celo podpiram.

Nikakor pa ne podpiram "mame naj ostanejo full time doma z otrokom" propagande. Zakaj, sem pa napisala zgoraj - ker mi je zelo pomembno, da imamo čim bolj izbražene oz. razgledane ljudi. Ker je to temelj napredka družbe.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Dajte it nazaj na temo prosim, da ne bo kdo celo pomislil da je protestantizem = RKC.

To bi bilo pa res nesramno do protestantov.

Hm, enemu višje, kaj nam je Cerkev naredila?
Pozabil si pripisat, da nam je zažgala ogromno število prvih slovenskih knjig. (pa ni bilo potrebno da jih je napisal Marx
grin1.gif
)
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.398
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ob dnevu reformacije je potrebno dodati, da je naslednje leto 500. obletnica rojstva velikega slovenca in našega vodilnega reformatorja Primoža Trubarja. Upam, da bo naša država ustrezno obeležila to veliko obletnico, čeprav bolj slabo kaže.

Reformacija ni samo protestantizem, reformacija je prerasla v veliko več , zato pa je bila zatrta na tako grozovit način. Reformacija je dala kar nekaj evropskim narodom, tudi Slovencem, njihov lastni knjižni jezik in s tem lažji dostop do znanja.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Nikakor pa ne podpiram "mame naj ostanejo full time doma z otrokom" propagande. Zakaj, sem pa napisala zgoraj - ker mi je zelo pomembno, da imamo čim bolj izbražene oz. razgledane ljudi. Ker je to temelj napredka družbe.

V službi se pa v 80% res nič ne naučiš - kvečjemu garati v času kapitalizma, kjer iz tebe iztisnejo še zadnje atome moči in živcev. Tudi če si vedno doma, si lahko mnogo bolj razgledan od kakega visoko šolanega menedžerja.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
To preprosto ne drži.

Ti bo že kdo iz foha (psihologija, sociologija,...) razložil. Mogoče na primeru, zakaj se vsi v OŠ učimo o parameciju, četudi na koncu manj kot 50 ljudi od 19.000 iz ene generacije konča na študiju biologije.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Zdj je možno, da ne ločiš med razgledanostjo in socializiranostjo človeka. Če je neka žensak doma, je lahko precej razgledana (sploh v dobi interneta), ima pa mogoče malce problemov v družbi. Pa pustimo zdaj to, saj je govora o reformaciji.
grin1.gif
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Ob dnevu reformacije je potrebno dodati, da je naslednje leto 500. obletnica rojstva velikega slovenca in našega vodilnega reformatorja Primoža Trubarja. Upam, da bo naša država ustrezno obeležila to veliko obletnico, čeprav bolj slabo kaže.

Reformacija ni samo protestantizem, reformacija je prerasla v veliko več , zato pa je bila zatrta na tako grozovit način. Reformacija je dala kar nekaj evropskim narodom, tudi Slovencem, njihov lastni knjižni jezik in s tem lažji dostop do znanja.

Tako je. Rad bi še spomnil, da se so Protestanti znali izkoristit pomembni izum tedanjega časa-tiskarski stroj.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Za to, da ti ne po potrebno plačat odpustka, da te bo bog vzel k sebi (ko bo čas).
wink-1.gif

Zakaj že
confused-1.gif
???

Mimogrede, praznik gor ali dol, jaz sem šel delat. Pa vidim, da z mano tudi vsi trgovci, cvetličarji, večina obrtnikov, ...
Tudi gradbišče, ko delajo novo veleštacuno, maksimalno deluje !
Sicer so pa letošnje leto menda kar vsi prazniki na sredini tedna. Crknem
uf-1.gif
, če bi jih kar praznoval ! Že zaradi dolgčasa, če drugega ne.

Zvečer bomo pa brali knjigo ! Kot sem obljubil.
Sem jo že pripravil : Pika Nogavička - Pika gre v cirkus.
Tamala je že čist fertik
grin1.gif
!
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Zato, ker je na enem od 95 listkov, ki jih je luter nabil na vrata cerkve v Witenbergu, tudi teza o zmotnem prodajanju odpustkov.
wink-1.gif