Dacia Jogger

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Leta 2010 sem na saab servisu za olje plačal 170 eur. Pred 15 leti, samo za olje. :bonk:
Jaz sem pa tisto leto dal na opel servisu okrog 8 € za liter olja. Skupno za vso olje toliko kot takrat kolega na VW za 1 liter.
Ampak ... Vsak naslednji servis je šlo gor, v dveh letih so prišli že do ~15 €. Potem pa je bilo konec garancije in sem šel drugam. Sedaj je gotovo enako kot drugje.

Na nek način so pred cca 15 - 20 leti avtomobilski proizvajalci uvedli "naročnino" za uporabo vozila v obliki cene olja na uradnem servisu. Sedaj pa grunatajo, kako bodo to speljali pri elektriki, da bodo prilivi vsaj enaki in ideja so naročnine na storitve, če zakonodaja ne bo tega zajezila. Pri olju zakonodaja ni poskočila, pa bi lahko.
 
Pozabil si tudi šalterje za hec, sarkazem in ciniziem dat na on. Hotel sem povedat da če to ponuja VW, bi pričakoval da gre enako tudi na ostalih plebejskih znamkah. Zakaj bi spustili ceno olja. Tako lahko vsakemu zaračunaš maksimalno kot lahko in hkrati ne odženeš tistih, ki nosijo svoje olje, ostalim zaračunavaš kolikor lahko.

Leta 2010 sem na saab servisu za olje plačal 170 eur. Pred 15 leti, samo za olje. :bonk:
kakšen motor pa je bil notri? Njihovi originalni so bili kar specialne mašince, pšosledično tudi izbirčnost pri oljih, sicer pa primerjati SAABa in VW je hecno ker SAAB je bil višje kotiran kot Volvo, pa že volvo je nekje ranga AUDI....tako da tudi iz tega naslova nekaj več cekinov
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Bencinski turbači (b205) so imeli oil sludge problem. Moj je bil 9-5 dizel. Saj to jih je pokopalo, generično gm sranje in zastarelo tehnologijo so želeli prodajat po premium sweden cenah. Samo priklop na tester je bil 50 eur. Pred 15 leti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.150
291
83
Ne daleč od resnice. Saab model 99 2.0 T bil zadnji taprav, potem so ganjali posel ala Volvo z Ford Mondeo zgodbo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Pravi saab v smislu da je bil 10x bolj varen od golfa enke gti in da je imel turbino. V času golfa trojke pa že predraga alternativa s povprečno tehniko.

900 s16 in 9000 sta bila za moj okus še dovolj saaba. In 9-5 z b235 (do 2005) motorjem tudi.