D40x vs. D60

hrast

Zelenc'
13. jan 2009
9
0
1
Pozdravljeni.
cheer.gif


Gledam za nov fotoaparat in po šestih letih, sem se spet odločil za srl, no dsrl (prej sem mel F80 dokler mi ga niso ukradli).
Zdaj sem prišel do D40x in D60 in ne vem zakaj je D40x dražji od D60.
Gledal sem tole primerjavo in sodeč po tem bi moral bit D60 dražji.
Kupujem pa samo body, ker priloženi objektivi niso ne vem kaj. Vsaj takrat niso bli, a se je kaj spremenilo?
Pa še to s prahom na senzorjih, a se veliko nabira? D60 ima možnost, da sam očisti, a je to dovolj ali je samo poteza da se privabi kupce?

D40x 678€
D60 387€

Najlepša hvala za vsako pomoč, lp.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
The D60 is a direct replacement for the D40X (the D40 will stay around for a while as Nikon's budget option), and once again it's not a major upgrade; the sensor remains the same (though now has a dust reduction system) and the external design is almost identical. There's a few new features, including the same Expeed processing 'concept' seen in the D3 / D300, Active D-Lighting, an eye sensor (to control the screen display), and some tweaks to the interface, but perhaps the most significant change isn't to the camera at all; the move to an optically stabilized version of the kit lens.
http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/

Primerjava:
http://www.dpreview.com/review...0x&show=all

Po moje je D40X dražji samo zato ker je imel ob prihodu višjo priporočeno ceno od D60, zdaj pa se trgovcem bustasto zdi da bi ga prodajali pod nabavno ceno.
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Iz primerjave se lepo vidi, da sta modela D40x in D60 razen nekaterih malenkostnih razlik skoraj identična. Ni mi jasno zakaj je D60 cenejši, kljub temu, da je novejši model in bi moral biti zato kvečjemu dražji, ampak prepričan sem, da se ne boš kaj dosti sekiral, če boš kupil novejšega za manj denarja.
tongue-1.gif

Kar se tiče kvalitete kit objektiva si preberi tale review - na kratko: optično dokaj soliden, vendar mehansko slab objektiv.

Pa še tale dust removal. Če mene vprašaš je to čisto marketinška poteza.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
186
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sam veliko menjam objektive pa ne dobim veliko prahu gor. pa ta prah, to se pozna res redko kdaj. na starem canonu 350D, katerega res nisem pucal že kake pol leta, se je šele po tem času začelo kazati smetje na fotkah, pa ga bom spihal in akcija naprej.

itak pa moraš DSLR enkrat letno dati v "remont", že zaradi senzorja samega.

pa vzemi D60, je novejši in cenejši, boljši pa težko, ker je praktično enak, samo, pač, novejši.

leča je pa res, optično okej, mehansko je pa bolj boga.
 

hrast

Zelenc'
13. jan 2009
9
0
1
Hvala za odgovore.
no sej nagibal sem se k D60, sem pa za sigurno vprašal zakaj take cene, da mi ni kaj ušlo.
 

hrast

Zelenc'
13. jan 2009
9
0
1
Rabim malo pomoči pri objektivih
Kar sem zdaj brskal po netu moram gledat da je:
za tipalo APS-C
objektiv tipa G, D
AF-S

Faktor goriščnice...mi lahko kdo to malo razloži kaj naj pazim

IS, VR, OS to je v bistvu enako, samo različni proizvajalci dajejo drugačne kratice? (stabilizator slike)
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Pri večini aparatov s senzorjem velikosti APS-C je faktor goriščnice 1,5. To pomeni, da je npr. objektiv z gorišnico 200mm na tvojem aparatu primerljiv z objektivom 300mm na FF aparatu npr. Canon 1D. Vsaj kar se povečave tiče.
Sicer pa je za začetek najbolje, da kupiš širokokotni zoom objektiv, ker boš tega tudi najpogosteje uporabljal. IS ( Canon ), VR ( Nikon ) in OS ( Sigma ) so zgolj različne okrajšave za stabilizacijo slike.

Na tej strani pa lahko prebereš teste različnih objektivov > klik.
 
Nazadnje urejeno:

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Pod remont je mislo čiščenje fotoaparata. Letno čiščenje je bolj pomembno za profi uporabnike, ki aparat uporabljajo dnevno in tudi na dan večkrat zamenjajo objektive in delajo v "nečistih" pogojih
smile-1.gif
. Pri nekem navadnem uporabniku pa se to ne pozna tako hitro. Svojega d40x imam že leto pa pol pa še ga nisem dal na remont pa še je vseeno v dobri formi, čeprav ga zadnje čase skoraj več ne uporabljam.
 

hrast

Zelenc'
13. jan 2009
9
0
1
u mater
bonk.gif

še dobro da sem vprašal
d055.gif

mogoče še kak do 200 (300) mm s kako boljšo zaslonko? Tja do 800€
Lahko je tudi manjša goriščnica in potem tako al tako dokupim še enega.
 
Nazadnje urejeno:

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Tja do 800€ je sigma 70-200 2.8. Sicer lahko naletiš na neoster primerek (o tem lahko več Dizzy pove
smile-1.gif
), ampak se da v sloveniji pri uvozniku sprobat več primerkov in izbereš najboljšega. Najboljše pa je če vzameš zraven nekoga ki že ima nekaj znanja glede tega, da bo te razlike sploh dobro opazil