"Custom" email naslov

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Pa zgolj domena ti ne koristi, potrebuješ še DNS providerja. Če ne drugo, lahko za tole uporabiš kar Cloudflare, je načeloma zastonj. Pa tudi za kasnejšo spletno stran ti bo prav prišel.
Samo v vednost, če komu pride prav: mnoge domene (razen državnih) se lahko sedaj kupi tudi na Cloudflare po njihovi nabavni ceni.

 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Zivjo

zdajle se jaz ukvarjam s temle.
Torej imam domeno oz. Ime domene ali kako se temu rece.

Rabim pa mail naslov v smislu ime.priimek@domena.si

za pisarniska opravila in pisanje mailiv bi uporabljak office 365.
Tam bi moral spsiat nek TXT zapis in tukaj se mi ustavi.
Ali moram se kaj narocit pri registrarju?

o tem res nimam pojma…
Rabim Outlook in svoj mail, da lhko posljem ka mail…
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
1. Kupiš domeno. Ob nakupu moraš navesti, kje se bo nahajal nameserver tvoje domene (DNS). Imaš na voljo dovolj zastonjskih, tako da je brezveze plačevat. FreeDNS.si naprimer. No saj ni nujno ob nakupu, dokler ne določiš nameserverja pač nič ne dela.
2. Na DNS strežniku moraš dodati DNS MX zapis (oziroma več zapisov) po navodilih iz Microsofta. Mail gostovanje je v tvojem primeru na Microsoftovih strežnikih.
3. Zaradi avtorizacije in varnosti je treba dodati še par TXT/PTR zapisov, tako kot pač zahtevajo iz Microsofta.
4. Nastaviš vse potrebno v outlooku
5. Ko dobiš prvi welcome mail odpreš pivo

Enostavno, a ne ? Ampak točka 3 zna biti pain-in-the-ass. In potem izgubiš par ur ali dnevov zaradi dvoumnih navodil

Raje vzemi gostovanje + domeno + nameserver pri enem izmed SLO ponudnikov pa bodo zadeve delale v par minutah (oz urah, dokler se DNS zapisi ne osvežijo). In v najslabšem primeru imaš koga poklicati, da ti razloži ali nastavi zadeve namesto tebe.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Sem zrihtal.
V bistvu ne vem kako ampak dela.
Najvecja tezava je bila, ker TXT zapis s ktwrim se samo preverja lstnistvo domene v FreeDNS, ni deloval. Ne vem zakaj ne. Cez 1 dan in po kakih 20 posksih je pa zacelo delovat.