"Custom" email naslov

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Pozdravljeni.

Za en manjši S.P., bi v kratkem potreboval malce bolj profesionalen email naslov varianta xyz@imefirme.nekaj.

Predvidevam da moram najprej zakupiti domeno (kje je najugodneje, na godaddy je okoli 1€ na leto z .com končnico, domena je prosta).

Potem pa je mrak in tema. Za sedaj bi potreboval samo mail ali 2.

Internetna stran bi oz bo v prihodnje tudi postavljena, vendar so za sedaj bolj družbena omrežja namenjena za reklamo.

Kaki nasveti za laika?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Raje žrtvuj tistih par evrov in vzemi domeno .si ter predal pri kakšnem od slovenskih ponudnikov.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
nakup domene ter hostinga, potem pa v cpanelu (ali ostale varjante) narediš ta email naslov. dostop preko raznih outlookov, tam pogledaš kakšne nastavitve so
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Potem bo zaenkrat dovolj samo nakup domene. Za potrebe maila lahko domeno gostuješ tudi zastonj. Na hostingu potem vneseš nastavitve glede na to kateri e-poštni odjemalec uporabljaš in to je več ali manj to. :)
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Obstaja več vrst hostinga (web hosting, email hosting, domain hosting). Ker se zadeve velikokrat kombinirajo oz. združujejo v raznih ponudbah in "paketih", prihaja do zmede in nerazumevanja.

Za uporabo custom email naslova je načeloma dovolj samo domain hosting, ki je marsikje na voljo brezplačno. Se ga pa kot rečeno lahko v paketu kombinira tudi skupaj z mail hostingom in web hostingom, ampak če nočeš oz. ne potrebuješ shrambe datotek in pošte na serverju, potem ta dva nista nujno potrebna. So pa takšni paketi praviloma tudi plačljivi.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Obstaja več vrst hostinga (web hosting, email hosting, domain hosting). Ker se zadeve velikokrat kombinirajo oz. združujejo v raznih ponudbah in "paketih", prihaja do zmede in nerazumevanja.

Za uporabo custom email naslova je načeloma dovolj samo domain hosting, ki je marsikje na voljo brezplačno. Se ga pa kot rečeno lahko v paketu kombinira tudi skupaj z mail hostingom in web hostingom, ampak če nočeš oz. ne potrebuješ shrambe datotek in pošte na serverju, potem ta dva nista nujno potrebna. So pa takšni paketi praviloma tudi plačljivi.
Verjemi, da so mi zadeve presneto jasne, še vedno pa ne vem, kaj je "domain hosting". Kaj lahko počem s tem?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Domena je pravica do uporabe naslova, storitve na tem naslovu so pa dodatne. Lahko je to spletna stran, poštni strežnik, lahko celo nič javnosti vidnega.
Išči "registracija domene" in "spletno gostovanje". Skoraj vsi ponudniki, tudi domači, ponujajo oboje. Strošek je nekje 10€ za domeno in 10-15€ za nekaj email naslovov letno in nekaj Gb prostora. Uporaba pa kot pri vseh ostalih email.. spletna pošta, outlook, ipad itd.
Domain hosting je verjetno ne najbolj posrečena besedna zveza, saj ni jasno, zakaj točno gre.
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Domain hosting uporabiš, kadar tvoj registrar ne podpira vseh tipov DNS zapisov. Lahko mu rečejo tudi DNS hosting.

Imel sem primer, ko je bilo za uporabo custom domene preko Gmaila oz. G-suite med DNS zapise potrebno vnesti TXT record, česar pa domenski registrar ni podpiral. Takrat sem uporabil domain hosting ki je omogočal veliko večji nabor DNS zapisov kot je bilo možno pri osnovnem domenskem registrarju.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mi za hranjenje in gostovanje domene, nekih 6 al do 10 e-mail naslovov in internetne strani, plačujemo Telemachu okoli 15€ na leto + pač to kar imamo paket pri njih. Imamo pa .si domeno.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
To s strani googla sem videl. Sicer to potem v basic paketu prideš na 72$ letno samo za mail. Malce overkill-a za basic mail naslov.

To ni samo custom e-mail naslov, ampak celoten njihov "office" suite + cloud storage. Če tega ne rabiš, potem je res overkill.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Drugače pa tudi sam svetujem .si domeno. Te ".com" variante za $1 imajo v večini primerov en "catch" - pri prvem podaljšanju te upalijo za precej več ;)

Pa zgolj domena ti ne koristi, potrebuješ še DNS providerja. Če ne drugo, lahko za tole uporabiš kar Cloudflare, je načeloma zastonj. Pa tudi za kasnejšo spletno stran ti bo prav prišel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
DOMENCA Oni imajo .com :)
na ključ :), z računom, podpora, servisiranje, nasveti.
mail ali www stran ali....
Samo pošta je cca 20€ letno

''I'm watching You'' by KameleON
 
  • Všeč mi je
Reactions: DJ_Beat