Custom android rom / navodila / build

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Se kdo heca s tem? Včeraj sem se spravil poleg in po nekaj urah že imel delujoč modificiran stock jellybean rom, ki sem ga flešal s cwm recovery. Zadeva dela kot mora
smile-1.gif


Vendar jaz si ne želim root-a in tu nastane problem. Namreč ne uspe mi in ne znam povsem spravit cwm .zip fajl v delujoč odin .tar fajl. Torej jaz bi preko stock roma z odinom flešal custom .tar, kateri ima modificiran system.img in je brez roota.

Je to že kdo delal? Mi lahko kdo pomaga.Rom se že uploada za nadaljno obdelavo.


Sicer pa še nekaj besed, kaj je vse potrebno za izdelavo lastnega rom-a.

1. Cygwin (linux emulator za windows OS) + kuhna (kitchen&tools)
2. Nek rom. Lahko stock, lahko kaj drugega custom
3. Æas in potrpljenje, samo ni hudo, dokler se dela na kolko tolko moderni mašini
wink-1.gif

4. Znanje, ki pa se ga dobi na xda in na googlu
5. In pa seveda android telefon

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633246


btw Zmešalo se mi bo od vsem možnih falov na namizju, ko sem se zajbaval z izdelavo delujočega .tar
grin1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Da še dodam.Ni problem naret delujoč .tar, kot sem sprva mislo, ampak delujoč system.img Kljub temu, da je slika lepo zapakirana pride do problema v odinu.

Mam pa zdaj tako. Stock rom + root , preko pa sem flešal .cwm custom rom, ki mi ni rootan in pobriše root+data, wipe rom.
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jst mam zaenkrat kr na CM10.1, root pa vseeno včasih prav pride, zato ga po potrebi začasno odstranim in nato povrnem. To podpira že sam superuser, ki je v CM10.1, sicer pa lahko uporabiš OTA RootKeeper .
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
A pa se da na androidu nardit img celga sistema? Recimo kupiš nov telefon, nardiš img, se igraš z drugimi romi, se kaj zaplete, ti ni všeč... in vržeš nazaj gor img in imaš "nov" telefon??