Cupra Formentor

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Prisel je kmalu cas za menjavo vozila. Nisem prevec fan SUVov in mi tiste klasicne skatlaste oblike ne disijo, ampak ukaz za nov avto prihaja iz vrha in mora biti SUV. Izmed vse izbire se mi Formentor zdi na videz se kar OK. Ali je v SLO res na voljo samo 1.5TSI izmed bencincev? V tujini je kot vidim tudi 2.0TSI. Ima kdo ze kake izkusnje, kako testno voznjo opravljeno? V N. Gorici ima kaksna avtohisa ga za test? Hvala
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Tnx, prebral. Pa je res tih med voznjo? Bral sem na nekem Cupra forumu, da se ravno nad hrupom pritozujejo in sicer, ce imajo kaksne druge, ne tovarniske gume. Kar je velikorat res, le da so tu precej glasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Če sem tako napisal, potem se mi je takrat to zdelo. Nimam v spominu, da bi me kaj motilo glede glasnosti. Je pa res, da sem vmes z drugimi avti prevozil že toliko kilometrov, da sem to pozabil.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Vse imaš pri nas. 1.5, 1.4TSI hybrid, 2.0TFSI. 2.5 še pride. Za dizle pa res nisem gledal..

Edino res je šlo v k z cenami :( sam ja vsi avti gredo gor, ampak 45kep za neki tazga (2.0). Damn..

Morm ga tut sam probat, mal me matra Leona menjat.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Dizla bi tokrat preskocil. Mi je vsec tudi recimo BMW X1, ceprav malo manjsi, bi mi pa bil bolj domac (ze ker trenutno vozim isto znamko). Lahko kdo primerja obe vozili? Sicer vem, da bi bilo najboljse it naokoli in obe sprobat...
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
Formentor je bolj na pol SUV. Ne sediš posebno visoko.
Meni je bil avto med dvodnevnim testom všeč, sveža oblika, notranjost in oprema že z osnovno opremo čisto sprejemljiva. 1.5TSI je ok motor, če hočeš več pa seveda dobiš 2.0. Zame je tudi kandidat za naslednji avto.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Tocno zato se mi dopade. Tudi zato se mi dopade X1. Ostali mi bolj kot ne odpadejo, vseeno bi zelel, da se zadeva kam premakne in da ni ravno nepremicnina.

Bom sel najprej sezmenit za testno voznjo obeh pa vidimo.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Za vozt je odlicn, drzi se ful, men se zdi zlo tih (razn ce vklopm cupra mode), mot me edin ker ma vse nastavitve prek infotainmenta, ki je malenkost pocasn, ampak se navads. Pa to da se start/stop ne da izklopt permanentno (pac fabrka ma od tega korist), da se pa ob vsakem prizigu.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Šel ga pogledat v živo, drugi teden še testna vožnja. Przinam, da mi deluje precej majhen sedaj ko sem ga pogledal zelo od blizu :)
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Nedavno sem imel omenjeno vozilo (ali nekaj podobnega 1,5 tsi iz Cupra hleva) za nadomestni avto - 2x po 20 km.
Ja, s/s se očitno res ne da enostavno izklopiti, pa še nekaj mi je šlo na ku...
...sicer nisem vsega preklikal, ampak izgledalo je kot, da je tudi "lane assist" ob vsakem štartu po defaultu vklopljen.
Če ga pa izključiš - preko menija na v armaturni plošči - ti pa na armaturi vseskozi gori oranžna lučka, da je "lane assist" izklopljen.
Wtf??
.
Je res možno, da je to tako d.ebilno zamišljeno?
.
Ja, OK sem star.
.
P. S.
Saj za na AC je "lane assist" fajn zadeva.
Ampak, da mi pa med vožnjo po mestu, regionalkah nekaj "cuka volan", mi je pa maksimalno nadležno.