Čuden klic iz tujine

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Mene pa 10 dni nazaj iz Arrube nisem dvignil, k sreči je Apple Ifone tako brihten, da je napisal klic iz Arube ???

Sicer me pa v podjetje gnavijo, pa reče, da po naših zakonih mora biti sklad ali kar koli registriran pri nas, da lahko firma vlaga in ja oglasite se, ko pridobite vse to...., jasno nategovalci....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Močno dvomim da bi bil nedosegljiv. So že kako foro pogruntal?
 

Priponke

  • Screenshot_2021-02-26-15-28-25-110_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2021-02-26-15-28-25-110_com.google.android.apps.messaging.jpg
    235,8 KB · Ogledi: 320

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Pred časo, južni glas in beseda. Kliče iz Austrije, firma registriranv v VB če me zanima vlaganeje v kriptovalute. Ne hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
hja... mene kličejo angleži (+44) konstantno za neko svetovanje pri forexu bla bla bla
sem začel njihove cifre dajat na block

in predvčeraj me kličejo iz slovenske mobilne številke o_O

po 40 sekundah se naveličam in prekinem in sem iz firbca klikal na to slovensko številko nazaj in se mi oglasi slovenec ki se mu ni sanjalo zakaj se gre...

no zdaj mi pa res ni jasno kak so me klicali s številko od nekoga drugega
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Vseeno so verjetno bili indijci, poglej kak video od jima, bo vec jasno, ded jih ma nastudirane v nulo
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tile Indijci so pa tudi nesramne svinje.
Sem jim 2x rekel, da me ne zanima in naj me dajo ven iz baze, pa so vseeno še klicali. Tretjiče sem najprej zahteval ime in podjetje, nato sem jim rekel, da jih bom prijavil po GDPRju in vrgel dol. Me tip čez pol minute spet kliče in sem samo dvignil klic, izklopil mikrofon in je tip čez cca. minuto obupal. Pred koncem je še celo preklinjal :). Od takrat imam (zaenkrat) mir.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Tile Indijci so pa tudi nesramne svinje.
Sem jim 2x rekel, da me ne zanima in naj me dajo ven iz baze, pa so vseeno še klicali. Tretjiče sem najprej zahteval ime in podjetje, nato sem jim rekel, da jih bom prijavil po GDPRju in vrgel dol. Me tip čez pol minute spet kliče in sem samo dvignil klic, izklopil mikrofon in je tip čez cca. minuto obupal. Pred koncem je še celo preklinjal :). Od takrat imam (zaenkrat) mir.
Kako si nesramen. Brezvestnež. Nekdo iz Indije te pokliče in ti ga tko skenslaš. Nič čudnega da nam turizem ne cveti. Zavrti mu Slaka pa na Golici pa naj uživa v muziki.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: novaa in sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
poglej kak video od jim-a, imajo zakupljene cifre glede na trg katerega želijo goljufat :D zgleda postajamo pomemben trg, ker je nekdo zgoraj pisal, da je imel klic iz slovenske mobilne.
ampak, on je dobil klic is slo številke, se oglasil in je bil indijec. ko je klical nazaj na to številko, je bil pa slovenc, ki ni imel pojma zakaj se gre? kak je to možno?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
pri meni enako, klicali so iz ene 4h +44 številk, ko sem jih zablokiral, pa so me klicali iz slovenske
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
obstajajo appi, ki ti omogočijo klic iz poljubne/željene številke, verjetno imajo pa ti call centri oz centrale tud kake naprednejše rešitve, gre za miljardno industrijo, mislim da ni problem pofejkat par številk ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
obstajajo appi, ki ti omogočijo klic iz poljubne/željene številke, verjetno imajo pa ti call centri oz centrale tud kake naprednejše rešitve, gre za miljardno industrijo, mislim da ni problem pofejkat par številk ;)
Vsak SIP client ti omogoča nastavt poljubno številko, vprašanje je samo, če ti provider to spusti skozi. Načeloma gre pri večini bulk providerjev brez problema skozi (dokler te nekdo ne prijavi), ker tudi ni nič nenavadnega, da se za dohodne klice uporablja en provider, za odhodne klice pa drug oziroma več njih. Tehnično itak nimaš nekega pametnega preverjanja caller idjev itak. Vse gre, sploh med operaterji, bolj na zaupanje oziroma je caller id bolj informativne narave. Za end userje operater pač filtrira, da ni ravno totalna zmeda. Sicer pa tudi številke niso drage in imajo verjetno en kup številk iz različnih držav in providerjev.