Čuden klic iz tujine

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Že nekajkrat je tašča rekla da je dobila klic na stacionaren telefon ki sprašuje po moji partnerici. Danes sem se oglasil jaz. Možakar je govoril angleško (naglas mi je deloval indijski). Rekel je da se je partnerica pred nekaj meseci registrirala na neko stran za trgovanje s crypto (gtstox). Mail mi je povedal pravi, vendar se s tem računom nismo registrirali nikamor (tudi ko probam obnoviti geslo ga ne najde). Povem mu da se pač nismo registrirali in da ne trgujemo sploh. Potem je ratal siten, da če si ne želimo dodatnega mesečnega zaslužka. Sem rekel da ne in da naj ne kličejo več. Nato je vrgel dol...

Zdaj pa me zanima, če je to neka prevara.
- kako je povezal ta mail naslov z stacionarno številko
- verjetno je cilj nekaj iztržiti, ampak si ne predstavljam kako bi jim to lahko uspelo?

številke ki so klicale so bile:

00442038079234
004420380793263
00442080892071
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Iz zelo podobnih številk so pred dnevi indijci klicali sodelavca, da so Microsoft support, da ima hekerski napad na računalniku in naj jim omogoči remote dostop. Po večkratnih zahtevah naj prenehajo, so ga parkrat prekleli in zaenkrat ima mir. Zgleda, da so ti indijski scammerji prišli do neke slovenske baze podatkov.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Se pravi možno da so vdrli v kakšno spletno trgovino da so prišli do teh podatkov. Mogoče bi se tudi k meni želel povezati, ampak sem vztrajal da se nismo registrirali nikamor, on pa postajal čedalje bolj vsiljiv češ da smo se...
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Mene isto klicali v angleščini z indijskim naglasom, češ da so MS support in da je moj PC ogrožen, da jim naj dovolim RDP, telefonske pa :
037780140
038625559
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.288
113
Mene so klicali v začetku avgusta tip z nekim čudnim indijskim ali pa paki naglasom, ker sem bil zaseden sem ga najprej odpikal,
da nimam časa in da naj naslednji teden pokliče in potem se res naslednji teden začnejo klici iz tujine, vsakič je bila druga država...
Pol se enkrat javim, ker je bila sicer opcija da me kakšna stranka kliče, najprej težil da bi samo eno raziskavo naredil in začel z cilnjimi
vprašanji... sem ga miniral pri odgovorih, skoz je napeljeval da rabim investirat in bla bla...

Ampak zgleda da na 1000 klicev dobija koga ki jim nasede, drugače se ne bi toliko trudili? :sprasujemse:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Danes starši dobili par klicev iz Tunizije , verjetno spet kakšen princ kliče:bonk:

Tudi jaz... v ponedeljek ... dvakrat pozvoni in konec :) ... naslednji dan pa na zenin telefon... podobno...

IMG_6C90F0B8E50C-1.jpg
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
751
870
93
Že nekajkrat je tašča rekla da je dobila klic na stacionaren telefon ki sprašuje po moji partnerici. Danes sem se oglasil jaz. Možakar je govoril angleško (naglas mi je deloval indijski). Rekel je da se je partnerica pred nekaj meseci registrirala na neko stran za trgovanje s crypto (gtstox). Mail mi je povedal pravi, vendar se s tem računom nismo registrirali nikamor (tudi ko probam obnoviti geslo ga ne najde). Povem mu da se pač nismo registrirali in da ne trgujemo sploh. Potem je ratal siten, da če si ne želimo dodatnega mesečnega zaslužka. Sem rekel da ne in da naj ne kličejo več. Nato je vrgel dol...

Zdaj pa me zanima, če je to neka prevara.
- kako je povezal ta mail naslov z stacionarno številko
- verjetno je cilj nekaj iztržiti, ampak si ne predstavljam kako bi jim to lahko uspelo?

številke ki so klicale so bile:

00442038079234
004420380793263
00442080892071
Mene so pred 2 mesecema tudi na mobitel klicali ene 4x iz nekega kao kripto podjetja. Vsakič je bila druga T2-jeva številka in vsakič so omenilo drugo podjetje, da sem se kao registriral pri njih. 2x so govorili srbohrvaško, 2x pa angleško. Vsakič sem jim povedal, da se nisem nikjer registriral in naj me pustijo pri miru. Na koncu so me pustili pri miru šele po tem, ko se mi je "odtrgalo" in sem zadnjemu, ki me je klical jebal vse po spisku.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
751
870
93
Drugače pa tudi mene vsake toliko časa pokliče kakšna tuja številka, ampak se nikoli nisem oglasil, tako, da ne vem kaj je v ozadju. Ugotovil sem pa, da, če prekineš, ko zvoni, te bodo še klicali, če pa pustiš, da odzvoni, je pa nekaj časa mir. Je pa na youtubu cel kup posnetkov ljudi, ki trollajo ta "MS support", vredno ogleda :)
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.175
1.758
113
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Tudi pri nas smo v torek prejeli 2 klica iz Tunizije, drugače pa jaz zadnji mesec prejemam klice iz +44, enkrat sem se celo javil in so mi ponujali vlaganje....no thank you, delete me from your database