Crknil CRT TV?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.885
113
pri taščici
Pred nekaj dnevi mi je začela slika očasno migetati. Najprej sem sumil da kaj po kablu šarijo po bloku, danes pa je dve leti in nekaj mesecev (garancija out
bonk.gif
) star TV pokleknu.
Najprej je naredu samo pokončno črto, zdaj se pa niti prižgat noče in samo šenekaj piska (kot kukavica pri radiu)
Se ga sploh splača nesti na servis, ali ga kar pred kontejner zabrišem in čakam na miklavža
bonk.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst bi ga odnesel na servis.
sam v mislih imej da nove crtje 72cm dobiš od cca 250€ naprej, lcd-je pa od 450€. pol boš pa sam vidu, če boš popravlu al ne.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
če je gorenjev pol po opiso napake popravilo nebi smelo stat več kot 30-40€
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.885
113
pri taščici
matrix
250 evrov nov?! Smo že ugotovil da se jih praktično ne dobi več, pa toliko sem dal jaz za njega pred dvemi leti. Danes za tak denar dobiš lcd... je pa res vprašanje kako je s kvaliteto slike proti CRT....
Sedaj se niti tipka za vklop ne prižge več. Samo še piska ti, ti , ti , ti
Veliko več kot 50 evrov niti ne mislim dati za popravilo, pa še to ob nekem "zagotovilu" - garanciji najmanj leto da se enaka napaka ne bo ponovila....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.885
113
pri taščici
Evo tv popravljen.
Crknilo nekaj na matični plošči kar poda horizontalno sliko ali nekaj takega, Skratka nisem si zapomnil, delovnega naloga in računa pa tudi nisem dobil.
Skratka pohvlala za MAtrix in Vicomo. Sem pripeljal tv v Gunclje, mal jamral grele poteka garancije (2,5 mesca preko dveh let) ...
je rekla da je pregled 15 evrov (če ne popravljaš sicer se to upošteva v uro popravila)potem pa pokličejo in povejo koliko stane popravilo. čez nekaj ur pokličejo da stane popravilo cca 50 evrov. Jim dam žegen naj popravijo in rečejo naj pridem ponj čez uro. Pridem in me presenetijo z izjavo da tv lahko odpeljem brez plačila računa, ker so izvedli še v okviru "garancije"
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
No stvar s temi zadnjimi CRT je taka, da se vsi notri čist enaki. Druga je samo maska oz bedž. Dela jih pa turški BEKO za vse. Sam imam enga ki sliši na Hyundai.
Lani ga je zadela strela in sem ga mogu vlečt na servis. Sem tudi razmišljal da bo letu na kosovni, vendar sem na koncu raj plačal tistih 90€, ker ma dvojni tuner.

LCD pa bo še mal počakal na nakup.

AJA Na sevisu je blo seveda poln teh CRT. Leto polno strel pač.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
mogoče so se kakšni kondenzatorji posušili.
Pri svojem tv sem jih zamenjal za ene 600 sit 5 kom pa dela kot nov.